Editörler : Lanet
27 Şubat 2020 10:28

Referanssız kurum bulan oldu mu?

Başka bir kuruma naklen atanmak için referanssız kurum bulabilen oldu mu hiç?

bravehard
Daire Başkanı
27 Şubat 2020 14:20

Öyle bir ihtimal olduğunu sanmıyorum

Atamann
Aday Memur
27 Şubat 2020 16:38

Bence de

hsnd
Başbakan Müsteşarı
27 Şubat 2020 16:56

Ben buldum hocam. Yüksek makamlardan hiç kimse aracı olmadı. Öyle bir tanıdığım yok zaten. Sadece geçiş yaptığım kurum içerisinde bir memur tanıdık rektörle görüşüp eş durumundan geçişe çok ihtiyacımın olduğunu iletti bu şekilde kabul edildi. Kurumun da çok ihtiyacı vardı tabi.

bravehard, 4 yıl önce

Öyle bir ihtimal olduğunu sanmıyorum

since1980
Aday Memur
28 Şubat 2020 15:24

Çok zor ama imkansız değil.

kamelya3506
Kapalı
23 Temmuz 2020 15:15

yine bir tanıdık var yoksa rektörle bile görüşemezdiniz

hsnd, 4 yıl önce

Ben buldum hocam. Yüksek makamlardan hiç kimse aracı olmadı. Öyle bir tanıdığım yok zaten. Sadece geçiş yaptığım kurum içerisinde bir memur tanıdık rektörle görüşüp eş durumundan geçişe çok ihtiyacımın olduğunu iletti bu şekilde kabul edildi. Kurumun da çok ihtiyacı vardı tabi.

kaanatli
Şube Müdürü
09 Temmuz 2021 09:09

Rektörle görüşülünce nasıl referanssız oluyor?

hsnd, 4 yıl önce

Kzmky
Aday Memur
09 Temmuz 2021 19:50

Daha nereye kadar referans peşinde koşacağız arkadaşlar? Bu sene 4. senem ve bıktım Allah belası referans muhabbetinden? Bu forumda nakil geçişler için yüzlerce mağdur varsa bile bunlar üçü beşi işini halledip hidiyor. Bizler yine kalıyoruz ortalıkta. Kendi ipimizi kendimiz kesmeliyiz. Başka yolu yok.

Kzmky
Aday Memur
09 Temmuz 2021 19:55

Forumu beceremediğimden tam yazamadım. Şu forumda bir 40-50 lişi toplanıp Cumhurbaşkanımızdan randevu isteyelim. Biz istemeliyiz. Ağlamayana meme yok derler. Hepimiz enerjimizi boş referans muhabbetine harcayacağımıza birlik olup toplu halde şu Üniversiteli memurun nakil meselesini çözüm için uğraşsak daha iyi sonuç alırız kanısındayım.

Kzmky, 3 yıl önce

Daha nereye kadar referans peşinde koşacağız arkadaşlar? Bu sene 4. senem ve bıktım Allah belası referans muhabbetinden? Bu forumda nakil geçişler için yüzlerce mağdur varsa bile bunlar üçü beşi işini halledip hidiyor. Bizler yine kalıyoruz ortalıkta. Kendi ipimizi kendimiz kesmeliyiz. Başka yolu yok.

musafa.3
Yasaklı
10 Temmuz 2021 10:52

Evet çok haklısınız gerçekten de. Bu konu hakkında sendikaları bilgilendirip, bilinçlendirmeliyiz ki 6. Dönem Toplu Sözleşmesinde bu sorun çözüme kavuşsun diye. Bizler de aynı bakanlıklarda görev yapan personeller gibi 657'ye tabi olduğumuz halde bizim tayin hakkımız yok maalesef. Bu hakkın bakanlıklarda görev yapan personellere verilip, bizim bu haktan mahrum bırakılmamız çok büyük haksızlık, adaletsizlik ve eşitsizliktir. Bakanlıklarda görev yapan personellerin ayrıcalığı ne? Umarım ki en kısa sürede bu sorun çözüme kavuşur. Bu sorunu sürekli olarak gündemde tutmamız gerekmektedir.

Kzmky, 3 yıl önce

Forumu beceremediğimden tam yazamadım. Şu forumda bir 40-50 lişi toplanıp Cumhurbaşkanımızdan randevu isteyelim. Biz istemeliyiz. Ağlamayana meme yok derler. Hepimiz enerjimizi boş referans muhabbetine harcayacağımıza birlik olup toplu halde şu Üniversiteli memurun nakil meselesini çözüm için uğraşsak daha iyi sonuç alırız kanısındayım.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
10 Temmuz 2021 13:17

6.değil 16. toplu sözleşmelerde bile çözüme kavuşmaz çünkü hiç kimse bunu çözmek istemiyor. Hangi kuruluş olursa olsun ilk adımı atarsa bile ikinci adımı nedense atmıyor. Sözde kanun teklifi verilmişti geçen senelerde bununla ilgili ama bir sonuç çıkmadı hala.
musafa.3, 3 yıl önce

Evet çok haklısınız gerçekten de. Bu konu hakkında sendikaları bilgilendirip, bilinçlendirmeliyiz ki 6. Dönem Toplu Sözleşmesinde bu sorun çözüme kavuşsun diye. Bizler de aynı bakanlıklarda görev yapan personeller gibi 657'ye tabi olduğumuz halde bizim tayin hakkımız yok maalesef. Bu hakkın bakanlıklarda görev yapan personellere verilip, bizim bu haktan mahrum bırakılmamız çok büyük haksızlık, adaletsizlik ve eşitsizliktir. Bakanlıklarda görev yapan personellerin ayrıcalığı ne? Umarım ki en kısa sürede bu sorun çözüme kavuşur. Bu sorunu sürekli olarak gündemde tutmamız gerekmektedir.

musafa.3
Yasaklı
10 Temmuz 2021 15:04

Bu konu ile ilgili olarak üniversite personellerinin de taşın altına elini koyması lazım. Yani sürekli cimere, diğer ilgili kurum, kuruluşlara, sendikalara ve yetkili kişilere bu sorunu belirtmeniz lazım. Gerçi asıl bu sorunu çözmesi gereken eğitim sendikalardır. Çünkü ancak sendikalar bu sorunu sürekli olarak gündeme getirip bu sorunun çözümüne katkı sağlayabilirler. Bir de yaklaşık 2 yıldır üniversitelerdeki tayin sorunu ile ilgili olarak çalışmaların yapıldığı söyleniyor fakat bir gram bile yol alınamadı bu konuda maalesef. Halbuki üniversite personelleri bu yüzden gerçekten de çok mağdur durumdalar.

hsnd, 3 yıl önce
6.değil 16. toplu sözleşmelerde bile çözüme kavuşmaz çünkü hiç kimse bunu çözmek istemiyor. Hangi kuruluş olursa olsun ilk adımı atarsa bile ikinci adımı nedense atmıyor. Sözde kanun teklifi verilmişti geçen senelerde bununla ilgili ama bir sonuç çıkmadı hala.

murat_326
Şube Müdürü
11 Temmuz 2021 17:17

Ben buldumda ne oldu, kurumum göndermedi

hebelebelup
Şube Müdürü
23 Temmuz 2021 14:22

ben buldum.5.yılımda 2 yıl uğraşarak tayin oldum.bir kız için sonrada benden ayrıldı ortada kaldım.

_mlyc_
Aday Memur
03 Ağustos 2021 16:10

ben ve eşim referanssız gectik ve bu duruma bizde çok sasırdık

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi