Editörler : **sude**
07 Mart 2020 19:51   

Smmm Staj başlatma 2020/01
Merhaba arkadaşlar sorular yayınlanmış cevaplarınıza baktınız mı? 13 gy 51 Alan barajı geçer miyim?
09 Mart 2020 00:13

mrvsrkya
Aday Memur

Benim de 18 gk-gy ve 46 alan var. Nasıl olur bilmiyorum.

09 Mart 2020 00:16

Cglctn
Aday Memur

Benim de 18 gk-gy ve 46 alan var. Nasıl olur bilmiyorum.

mrvsrkya, 1 yıl önce - Alıntıya git
Tarih iyi yaptın galiba ben tarihten sıfır çektim
09 Mart 2020 08:30

mrvsrkya
Aday Memur
Tarih iyi yaptın galiba ben tarihten sıfır çektim
Cglctn, 1 yıl önce - Alıntıya git

Yok ben ingilizce yaptım. Tarih benim de sıfır.

Maliyet bana aşırı sıkıntılı geldi sizin nasıldı?

09 Mart 2020 08:52

**sude**
Editor

Bir arkadaşım 55 netim var dedi. Genel kültür de fazla bir net çıkaramamış.

Bu net ile kazanacağına inanıyorum.

Yalnız standart sapma soruları işin içine giriyor, 50 net ile sınavı geçemeyen kişiler gördüm. Bu sebeple genelde temkinli davranmakta yarar var.

*

Sadece Fuat hoca ile çalışanlar kalıp soruları çıkmadı diyor. Arkadaşım da Fuat hocayla çalıştı, o da öyle diyor. Maliyet ters köşe yapmış, geçen sefer finansal muhasebe yapmıştı. Yalnız standart sapma soruları da bu bölümlerin içinde saklı.

*

İnşallah herkes kazanır ama maalesef Türmob her dönemde belli sayıda kişinin stajına izin veriyor, gerisi bir şekilde eleniyor. Bu şehir efsanesi değil.

09 Mart 2020 09:49

mrvsrkya
Aday Memur

Yalnız standart sapma soruları işin içine giriyor, 50 net ile sınavı geçemeyen kişiler gördüm. Bu sebeple genelde temkinli davranmakta yarar var.

*

Sadece Fuat hoca ile çalışanlar kalıp soruları çıkmadı diyor. Arkadaşım da Fuat hocayla çalıştı, o da öyle diyor. Maliyet ters köşe yapmış, geçen sefer finansal muhasebe yapmıştı. Yalnız standart sapma soruları da bu bölümlerin içinde saklı.

*

İnşallah herkes kazanır ama maalesef Türmob her dönemde belli sayıda kişinin stajına izin veriyor, gerisi bir şekilde eleniyor. Bu şehir efsanesi değil.

**sude**, 1 yıl önce - Alıntıya git

Sude Hanım 55 alan+ 0 gk-gy mi?

09 Mart 2020 09:59

**sude**
Editor

Sude Hanım 55 alan+ 0 gk-gy mi?

0 değil dedi ama doğru düzgün hatırlamıyor. Zamanı yetmediği için atmış, hiç yoktan 3-5 net gelir gibi duruyor.

09 Mart 2020 12:11

Cglctn
Aday Memur

Yok ben ingilizce yaptım. Tarih benim de sıfır.

Maliyet bana aşırı sıkıntılı geldi sizin nasıldı?

Maliyet bende yapamadım hiç oyalanmadım atladım direk başka sorulara baktım sonra salladım onları
09 Mart 2020 12:20

Cglctn
Aday Memur

*

*

Deha açıklama yaptı 60/-2+2 net yapan kazanabilir diye
09 Mart 2020 12:23

mrvsrkya
Aday Memur
Deha açıklama yaptı 60/-2+2 net yapan kazanabilir diye

Şansımız var o zaman? :)

09 Mart 2020 12:23

ffkaya10
Aday Memur
merhabalar oncelikle sinava giren tum arkadaslara basarilar diliyorum ilk defa sinava girdim cevaplara hatirladigim kadar baktim 20 gy 50 alan dogru gozukuyor assagi yukari sizce sansim varmi ? daha onceki sinavlari pek arastiramadim.
09 Mart 2020 12:38

**sude**
Editor

Daha önceki dönemlerde 47-13 net ile geçenler vardı.

Şimdi de stajer adaylarının not ortalaması önemli. Facebook gibi sitelerde genelde herkes netlerini 50'in üzerinde yazmış.

İkincisi de standart sapma çok önem arz ediyor.

*

Şuanda siz sınavdan geçmiş, başarmış gibi gözüküyorsunuz.

07 Nisan 2020 13:11

**sude**
Editor
merhabalar oncelikle sinava giren tum arkadaslara basarilar diliyorum ilk defa sinava girdim cevaplara hatirladigim kadar baktim 20 gy 50 alan dogru gozukuyor assagi yukari sizce sansim varmi ? daha onceki sinavlari pek arastiramadim.
ffkaya10, 1 yıl önce - Alıntıya git

Sınavı kazanıp kazanmadığınızı yazsaydınız.

07 Nisan 2020 13:14

**sude**
Editor

Bu süreçte sınavı kazananlar nasıl stajını başlatabilecek merak ediyorum.

İşi olanlar işsiz kalmış olabilir ya da işi olmayanlar içinde ayrı bir dert. İnşallah herkes staj yerini bulur ve stajını başlatır.

Staja giren arkadaşım 55 alan neti ile sınavı geçti. Onun en büyük avantajı şuanda çalışıyor olması.

08 Nisan 2020 19:22

alexander_supertramp
Aday Memur

İşi olanlar işsiz kalmış olabilir ya da işi olmayanlar içinde ayrı bir dert. İnşallah herkes staj yerini bulur ve stajını başlatır.

Staja giren arkadaşım 55 alan neti ile sınavı geçti. Onun en büyük avantajı şuanda çalışıyor olması.

Merhaba,

Ben 47alan 22gk-gy ile sınırdan kazanmışım. Malesef çalışmadan girmek durumunda kaldım

sınava işin doğrusu çalışacak vaktim pek olmadı.

Ama şanslıyım sanırım önceki uzmanlık sınavlarına hazırlık yaparken birşeyler kalmış

demek ki. Ben ortalama bir insanın birkaç haftalık çalışma ile geçeceğine inanıyorum.

Bundan sonraki süreç hakkında bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Teşekkürler.

Cihan.

08 Nisan 2020 22:09

**sude**
Editor

Merhaba,

Ben 47alan 22gk-gy ile sınırdan kazanmışım. Malesef çalışmadan girmek durumunda kaldım

sınava işin doğrusu çalışacak vaktim pek olmadı.

Ama şanslıyım sanırım önceki uzmanlık sınavlarına hazırlık yaparken birşeyler kalmış

demek ki. Ben ortalama bir insanın birkaç haftalık çalışma ile geçeceğine inanıyorum.

Bundan sonraki süreç hakkında bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Teşekkürler.

Cihan.

alexander_supertramp, 1 yıl önce - Alıntıya git

Genel kültürde 22 soruyu doğru cevaplamanız sizin için artı olmuş. Tebrikler, başarılarınızın devamını dilerim.

Bundan sonraki süreç 3 yıl staj dönemi başlıyor. Odaya gidip ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi alıp, evrakları hazırlayıp odaya verdikten sonra stajınız başlayacak. E-use sistemine 4 ay sonra giriş yapıp oradaki bölüm derslerini izleyip, sınava dahil olacaksınız. Burada 9 bölüm var ve staj süresi boyunca buradaki videoları izleyip bitireceksiniz. Daha sonra yeterlilik süreci başlıyor.

09 Nisan 2020 05:03

Cglctn
Aday Memur

49 13 kaldım
10 Nisan 2020 00:25

**sude**
Editor
49 13 kaldım

Sağlık olsun, 2020/2. dönem sınavı için çalışmaya başlayınız. Şuanda online ders veren siteler derslere başladı, zamanınız varsa bu sitelerden birine kayıt olmanızı tavsiye ederim.

03 Mayıs 2020 23:31

annovn01

Merhaba arkadaşlar staja başlama sınavı için önerebileceğiniz kaynakları yazar mısınız rica etsem? Teşekkürler.

09 Mayıs 2020 00:48

**sude**
Editor

Online ders düşünüyorsanız. Deha ve fuat hoca'nın online derslerinden yararlanabilirsiniz. Sadece bu iki dershane vermiyor, birçok yer var. Araştırıp birinden başlamanız sizin için faydalı olacaktır.

01 Haziran 2020 15:07

arslanyusuf25
Aday Memur

arkadaşlar 2020/03 sınavına hazırlanacağım. Sınavı geçipte konu anlatımını hediye edebilecek var mı?

Toplam 21 mesaj