Editörler : crops35
14 Mart 2020 16:34

696 khk hakkında
Arkadaşlar hastanede temizlik görevlisi olarak çalışmaktayım taşerondan devlete geçtik bizle birlikte başımızdaki şeflerde devlet kurumuna geçiş sağladı şimdi bu şahısların, statüsü , ünvanı temizlik görevlisi olmuyor mu emir verme yönetme gibi hakları kanunen var mı ? bilgisi olan varsa yardım bekliyorum.

rednick2016
Genel Müdür
14 Mart 2020 18:52

Şirkette ünvani ŞEF olarak geçiyorsa o senin halen şefin. Çünkü kadroya da yaptıkları iş üzerinden alındı. Bizde de var sadece şeflerden 1 tanesi sistemde temizlik gözüküyördü.

Ama idari onu gene şef olarak görevlendirdiği için gene şeflik yapıyor. idari istediği gibi çalıştırır.

kapla
Aday Memur
14 Mart 2020 21:24

Meslek kodu aynı ama , mobing yapıyorlar mahkemelik olduk mahkemede bunu söyleyeceğim kanunen yetkileri nedir diye hocam üniversite mezunu diye şefcilik yapıyorlar aynı maaşı alıyoruz.
rednick2016, 4 yıl önce

Şirkette ünvani ŞEF olarak geçiyorsa o senin halen şefin. Çünkü kadroya da yaptıkları iş üzerinden alındı. Bizde de var sadece şeflerden 1 tanesi sistemde temizlik gözüküyördü.

Ama idari onu gene şef olarak görevlendirdiği için gene şeflik yapıyor. idari istediği gibi çalıştırır.

El-Sadıka
Aday Memur
15 Mart 2020 15:36

herkez işçi kadrosunda atandı, neticede işçidir, işçiden şef amir vs olmaz, sadece görevlendirme olur, oda şifahen verilmiştir, bi karşılığı olmaz..
rednick2016, 4 yıl önce

kapla
Aday Memur
15 Mart 2020 15:37

Mahkeme nasıl değerlendirir sizce hocam
El-Sadıka, 4 yıl önce
herkez işçi kadrosunda atandı, neticede işçidir, işçiden şef amir vs olmaz, sadece görevlendirme olur, oda şifahen verilmiştir, bi karşılığı olmaz..

El-Sadıka
Aday Memur
15 Mart 2020 15:42

Kanun önünde eşit olursunuz hocam, oda aynı, sizde aynı kadrodasınız, amire itaatsizlik, vs olmaz bi defa o sizin amiriniz olmaz, Şöyle olsaydı, adam memur şef ise ozaman kabul edilebilirdi, ama idare şifahen sizin başınıza koymuş, bir nevi çakma kadro vermiş,
kapla, 4 yıl önce
Mahkeme nasıl değerlendirir sizce hocam

kapla
Aday Memur
15 Mart 2020 15:47

Aynen hocam taşeron kadrodan hepsimiz geçtik devlete sonuçta ünvanlar aynı müdüriyetin hepsi mobing yapıyor cimere şikayet ettik gelen müfettişleri kandırıp göndermişler sorun yok hallettik demişler öyle duydum aldım. mahkemeye gideceğim millet işten atılırım korkusuyla cimere yaptıkları şikayeti saklıyor ama ben dik durup herşeyi göze alacağım.
El-Sadıka, 4 yıl önce
Kanun önünde eşit olursunuz hocam, oda aynı, sizde aynı kadrodasınız, amire itaatsizlik, vs olmaz bi defa o sizin amiriniz olmaz, Şöyle olsaydı, adam memur şef ise ozaman kabul edilebilirdi, ama idare şifahen sizin başınıza koymuş, bir nevi çakma kadro vermiş,

El-Sadıka
Aday Memur
15 Mart 2020 15:50

https://www.memurlar.net/haber/786716/isci-ve-sozlesmeliler-mudur-olarak-gorevlendirilebilir-mi.html bağlantıda konu mevcut bakabilirsiniz
kapla, 4 yıl önce
Aynen hocam taşeron kadrodan hepsimiz geçtik devlete sonuçta ünvanlar aynı müdüriyetin hepsi mobing yapıyor cimere şikayet ettik gelen müfettişleri kandırıp göndermişler sorun yok hallettik demişler öyle duydum aldım. mahkemeye gideceğim millet işten atılırım korkusuyla cimere yaptıkları şikayeti saklıyor ama ben dik durup herşeyi göze alacağım.

kapla
Aday Memur
15 Mart 2020 16:00

Teşekkür ederim bilgin için
El-Sadıka, 4 yıl önce
https://www.memurlar.net/haber/786716/isci-ve-sozlesmeliler-mudur-olarak-gorevlendirilebilir-mi.html bağlantıda konu mevcut bakabilirsiniz

El-Sadıka
Aday Memur
15 Mart 2020 16:01

rica ederim hocam,
kapla, 4 yıl önce
Teşekkür ederim bilgin için

semaelif
Aday Memur
17 Mart 2020 11:15

İşçi kadrosunda şef diye bir ünvan yok alo 170 iarayıp öğrenebilirsiniz kanun önünde herkes aynı sizde işçiniz o da işçi idare görevlendirme yapsa da bi anlam ifade etmez arayın sorun....

tekwando15
Şube Müdürü
25 Mart 2020 22:18

Twitter'da bastırıyoruz. Hakkımız olan tis e dahil edilmemiş için.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 696 khkli sürekli işçi statüsünde kadroya alindik.yetki tespiti için sayıya dahil edildik.ancak tisden mahrum edildik.alkışlanmak değil,tise dahil olmak istiyoruz.

#saglikiscileritisbekliyor

@drfahrettinkoca

@ZehraZumrutS

@RTErdogan

@BeratAlbayrak

tekwando15
Şube Müdürü
26 Mart 2020 11:00

siz böyle sessiz oturursanız sağlık çalışanları 696 khk ile kadroya geçen işçi rahat rahat yaşamayı unutun. asgari ücret market elektrik kira faturalar varmı yetiştiren .

marketçi bile halka vuruyor fiyatları. devir fırsatçılara kalmış . bu yapılacak tis e dahil olmanız için var gücünüzle asılın, hakkınızı alın.

iki yıldır asgari ucretle birde borçlu ise nasıl geçinecek.

tekwando15, 4 yıl önce

Twitter'da bastırıyoruz. Hakkımız olan tis e dahil edilmemiş için.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 696 khkli sürekli işçi statüsünde kadroya alindik.yetki tespiti için sayıya dahil edildik.ancak tisden mahrum edildik.alkışlanmak değil,tise dahil olmak istiyoruz.

#saglikiscileritisbekliyor

@drfahrettinkoca

@ZehraZumrutS

@RTErdogan

@BeratAlbayrak

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi