Editörler : oto-danisman-expert
16 Mart 2020 16:34   

Hangi lastiği tercih edersiniz? (205/55 R16)
Merhaba arkadaşlar. Aracıma yazlık lastik alacağım ve uzun araştırmalarım sonucunda bir liste oluşturdum. Seçim yapabilmem konusunda bana yardımcı olabilir misiniz lütfen? Başka bir lastik önerirseniz eğer diğer seçeneği ile birlikte yorumda paylaşın

Bu ankete 15 günde, 8 kişi oy kullandı ve 31/03/2020 16:34 tarihinde sona erdi.

18 Mart 2020 01:06

oto-danisman-expert
Editor

Kimsenin milli markalarımızı tercih etmemesi milli markalarımızın kaliteyi artırması gerektiğinin en net göstergesidir.

İnşallah bir gün lassa ve petlasın da en üst sıralarda olduğunu görürüz

18 Mart 2020 08:39

MEBAK
Daire Başkanı

Kimsenin milli markalarımızı tercih etmemesi milli markalarımızın kaliteyi artırması gerektiğinin en net göstergesidir.

İnşallah bir gün lassa ve petlasın da en üst sıralarda olduğunu görürüz

oto-danisman-expert, 3 hafta önce - Alıntıya git
milli davadan once bireysel can guvenligimiz on plandadir.cunku bireysel can guvenligimiz olmadan zaten herhangi bir davayi gudemeyiz.ayrica kislik lastiklerim petlas.9 yildir farkli araclarda kislikta petlasin disina cikmadim.cunku gercekten cok iyi.ama ayni kalite yazliklarda yok maalesef...
18 Mart 2020 14:52

Bilgi-Mühendisi
Şube Müdürü

Kış lastiği olarak 175/65R14 82T ebatlarında Aeolus marka lastiği tercih ediyorum 2 kıştır. Memnunum şimdilik. Yaz lastiği de 185/60R14 82T kullanıyorum ama markası şu an aklımda değil. Kış lastikleri takılı olduğu için yaz lastikleri depoda.

19 Mart 2020 11:50

fatntfs
Aday Memur

hangi hava şartlarında, hangi zeminlerde kullandığına göre seçilmeli bence. İstanbul da yıllardır kar buz görmedik burada yazlık kışlık manasız gibi geliyor şahsen ben dört mevsime geçiyorum.

22 Mart 2020 10:41

MEBAK
Daire Başkanı

hangi hava şartlarında, hangi zeminlerde kullandığına göre seçilmeli bence. İstanbul da yıllardır kar buz görmedik burada yazlık kışlık manasız gibi geliyor şahsen ben dört mevsime geçiyorum.

fatntfs, 3 hafta önce - Alıntıya git

sivasta yaşıyorum.burada kışlar çok çetin geçtiği için kış aylarında mecburen kışlık kullanıyoruz.dolayısıyla kar olmayan aylarda da yazlık kullanıyoruz.araç çoğunlukla şehir içinde kullanılıyor.yılda sadece bir iki kez şehir dışına çıkılıyor.

22 Mart 2020 23:51

fatntfs
Aday Memur

sivasta yaşıyorum.burada kışlar çok çetin geçtiği için kış aylarında mecburen kışlık kullanıyoruz.dolayısıyla kar olmayan aylarda da yazlık kullanıyoruz.araç çoğunlukla şehir içinde kullanılıyor.yılda sadece bir iki kez şehir dışına çıkılıyor.

MEBAK, 3 hafta önce - Alıntıya git

şuan bir arabamda continental, bir arabamda petlas var. arada fark var mı dersen benim anlaya bildiğim belirgin bir fark yok continentaller 2013 imalatı daha yeni parçalanmaya başladı ve dişleri hala iyi durumda. lastikler ses yapmıyor. ama fatih Altaylının bedduası var o yüzden bir şey diyemiyorum.

07 Nisan 2020 11:00

diver1974
Aday Memur
İki aracımız var Astra ve Clio lastiklerini yenileme zamanı gelince yerli ve milli markalar tercih ediyorum. Yazlık olarak Astra ya 225 50 17 petlas velox sport 741 aldım zaten bu lastik Michelin pilot sport 4 ile aynı desen sadece yağmurda petlas B vermiş diğer değerler aynı.Clio ya da kışlık Lassa snowvays3 almıştım.Arkadaşlar biz günlük kullanıcılar olarak bu farkları çok anlayabilecek seviyede ölçümler de yapamayız.Fiyat performans yapın üç yılda sonra yerli markalardan bir takım daha alırsınız, daha iyi olur.
Toplam 7 mesaj