Editörler : crops35
16 Mart 2020 19:18

Toplu iş sözleşmesi ve sendika bize de vuracak mı?

Arkadaslar belediye şirketine daimi işçi olarak girdim mart ayında girdim . Asgari

Ücret +%4 alıyorum. Birde mesai ücreti alıyorum. Yardımcı zabıtayım

Şimdi haziranda toplu iş sözleşmesi ve ekimdede sendika gibi şeyler gelecekmıs. Toplu iş sözleşmesinde zam kararı alınırsa veya ödenek kararı alınırsa bu banada yansırmı? Çünkü işe yeni girdim yoksa eskileremi gelir.

Lütfen bu konuda gercekten bilen yazsın

polisadayi42
Memur
17 Mart 2020 22:04

2700 küsür kişi tıklıyor ve 1 allahım kulu bilmiyor mu?

celil4343
Şube Müdürü
19 Mart 2020 08:57

bilse ne olacak bilmese ne olacak. devlette sözde kadrodayız asgari ücrete yakın maaş alıyoruz. ve %4 de talimiz. insanlar ne yazsın, beklentimi var , herkes bıkmış, bezmiş. Bu maaşla evlenemeyen , evlenirsem ben perişan oluyorum diyor, evli olanda zaten borcun içinde yüzüyor. Petrolün varili 4 ocakda 68 dolar iken mazot 6. 50 civarındaydı şimdi varil 26 dolara yani ortalama %65 inmiş ve budurumda mazot en kötü 3,5 tl olması lazımken 5,50 tl durumunda.toplu sözleşmeye çok umut bağlanıyor , hayal kırıklıkları bundan önce nasıl yaşamışsak bunada hazır olmamız gerekiyor. Devlette asgari ücrete talim kadrolu işçi oluşumuna kim ön ayak olmuşsa yazıklar olsun

tekwando15
Şube Müdürü
19 Mart 2020 09:38

şu an işçi üye sayısı en fazla bende .yetkide bende. toplu sözleşme halen askıda. işkurla giren işçilerde dahil. baston benim elimde istediğim gibi sllarım diyenlerin elinden o bastonu al bakalım neler olacak.

iki yol var. biri işçi rahat etsin diye yapılmış. bi diğer yolda ben üyeye bakarım. gerisini boş ver.

celil4343, 4 yıl önce

bilse ne olacak bilmese ne olacak. devlette sözde kadrodayız asgari ücrete yakın maaş alıyoruz. ve %4 de talimiz. insanlar ne yazsın, beklentimi var , herkes bıkmış, bezmiş. Bu maaşla evlenemeyen , evlenirsem ben perişan oluyorum diyor, evli olanda zaten borcun içinde yüzüyor. Petrolün varili 4 ocakda 68 dolar iken mazot 6. 50 civarındaydı şimdi varil 26 dolara yani ortalama %65 inmiş ve budurumda mazot en kötü 3,5 tl olması lazımken 5,50 tl durumunda.toplu sözleşmeye çok umut bağlanıyor , hayal kırıklıkları bundan önce nasıl yaşamışsak bunada hazır olmamız gerekiyor. Devlette asgari ücrete talim kadrolu işçi oluşumuna kim ön ayak olmuşsa yazıklar olsun

tekwando15
Şube Müdürü
25 Mart 2020 22:17

Twitter'da bastırıyoruz. Hakkımız olan tis e dahil edilmemiş için.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 696 khkli sürekli işçi statüsünde kadroya alindik.yetki tespiti için sayıya dahil edildik.ancak tisden mahrum edildik.alkışlanmak değil,tise dahil olmak istiyoruz.

#saglikiscileritisbekliyor

@drfahrettinkoca

@ZehraZumrutS

@RTErdogan

@BeratAlbayrak

tekwando15
Şube Müdürü
26 Mart 2020 11:00

siz böyle sessiz oturursanız sağlık çalışanları 696 khk ile kadroya geçen işçi rahat rahat yaşamayı unutun. asgari ücret market elektrik kira faturalar varmı yetiştiren .

marketçi bile halka vuruyor fiyatları. devir fırsatçılara kalmış . bu yapılacak tis e dahil olmanız için var gücünüzle asılın, hakkınızı alın.

iki yıldır asgari ucretle birde borçlu ise nasıl geçinecek.

tekwando15, 4 yıl önce

Twitter'da bastırıyoruz. Hakkımız olan tis e dahil edilmemiş için.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 696 khkli sürekli işçi statüsünde kadroya alindik.yetki tespiti için sayıya dahil edildik.ancak tisden mahrum edildik.alkışlanmak değil,tise dahil olmak istiyoruz.

#saglikiscileritisbekliyor

@drfahrettinkoca

@ZehraZumrutS

@RTErdogan

@BeratAlbayrak

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi