Editörler : oto-danisman-expert
19 Mart 2020 16:46

Fztsubay
Aday Memur

istihkak olarak kaçar tane çorap, atlet veriyorlar?

ApaTarkan15, 3 hafta önce - Alıntıya git

3 er tane

19 Mart 2020 20:12

SüleymanAskeriBey
Aday Memur

3 hafta önce forumda yana yakıla bilgi edinmeye çalışan sendin şimdi yüzeysel bilgilere devlet sırrı muamelesi yapıyosun. Komik

mrbyram, 3 hafta önce - Alıntıya git

Boş insan fazla takılmamak lazım.

19 Mart 2020 20:51

Raskolnikov0
Aday Memur

Kardes menteşle ilgili sormayin demişsin ama neticede işin içindesin bizim gibi degilsin merak ettigim sadece komandoluk durumu yani bu istege baglı bir durum mu?

Yada fiziki bir sınav yapiliyor geçen herkes istemesede komando olur raporu alıp komando mu oluyor nedir bilen varmı?

19 Mart 2020 21:53

adayogrenc
Memur

Kardes menteşle ilgili sormayin demişsin ama neticede işin içindesin bizim gibi degilsin merak ettigim sadece komandoluk durumu yani bu istege baglı bir durum mu?

Yada fiziki bir sınav yapiliyor geçen herkes istemesede komando olur raporu alıp komando mu oluyor nedir bilen varmı?

Raskolnikov0, 3 hafta önce - Alıntıya git

komando raporu meselesi şuan değil, ama komando olmaktan korkun varsa bu mesleğe hiç adım atma kardeşim

19 Mart 2020 22:44

Raskolnikov0
Aday Memur

komando raporu meselesi şuan değil, ama komando olmaktan korkun varsa bu mesleğe hiç adım atma kardeşim

adayogrenc, 3 hafta önce - Alıntıya git

Korku degil kardeşim bizzat istek var hatta ökk olsa en buyuk idealim gerceklesmis olur sadece merak bunlar icin olur raporu ne asamada alinir gereken nedir ondan sordum.

20 Mart 2020 00:19

adayogrenc
Memur

Korku degil kardeşim bizzat istek var hatta ökk olsa en buyuk idealim gerceklesmis olur sadece merak bunlar icin olur raporu ne asamada alinir gereken nedir ondan sordum.

Raskolnikov0, 3 hafta önce - Alıntıya git

sen komando olmak istedikten sonra rapor falan artık bu işin hikaye kısmı, sen zaten personel olacaksın o saatten sonra sağlık raporu formalite

20 Mart 2020 10:30

Ch06
Kapalı
Arkadaşlar komando kursu her sınıf için zorunlu mu ? Yani yardımcı sınıflar da katılacak mı ?
20 Mart 2020 10:43

Fztsubay
Aday Memur
Arkadaşlar komando kursu her sınıf için zorunlu mu ? Yani yardımcı sınıflar da katılacak mı ?
Ch06, 3 hafta önce - Alıntıya git

İsteğe bağlı diyorlar yardimci sinif icin

20 Mart 2020 10:48

Ch06
Kapalı

İsteğe bağlı diyorlar yardimci sinif icin

Fztsubay, 3 hafta önce - Alıntıya git
Tesekkür ederim. Ispartada 3 aylık baska bir eğitim var diyorlar zorunlu olan sanırım
20 Mart 2020 12:52

mrbyram
Aday Memur
Tesekkür ederim. Ispartada 3 aylık baska bir eğitim var diyorlar zorunlu olan sanırım
Ch06, 3 hafta önce - Alıntıya git

Yardımcı sınıflar Isparta merkezde bir aylık terörle mücadele eğitimi alıyorlar.

20 Mart 2020 13:01

mrbyram
Aday Memur

Yardımcı sınıflar Isparta merkezde bir aylık terörle mücadele eğitimi alıyorlar.

Daha doğrusu muhabere destekler diyeyim.

20 Mart 2020 13:13

mrbyram
Aday Memur

Daha doğrusu muhabere destekler diyeyim.

Muharebe.

20 Mart 2020 13:19

Ch06
Kapalı

Muharebe.

Buna personel maliye ikmal dahil değil mi ?
20 Mart 2020 18:08

hemşir011
Aday Memur

3 hafta önce sivil kişiydim, bugün asker kişiyim.

mmgzlc1998, 3 hafta önce - Alıntıya git
daha hala asker kişi deilsin kardeşim. daha makamın koltuğunu görmeden bakıyorumda bi üst bakmalar başlamış. sadece sana yazmıyorum diğer kendini burda bir bilgi olsada içimiz rahatlasa diye bekleyen arkadaşlara üst perdeden bakan kişilerede yazıyorum
20 Mart 2020 18:30

CinemaParadiso
Aday Memur

Muharebe destek sınıfları da komandoya gidiyor yanlış bilgilendirmeyin ( muhabere istihkam hava savunma vs) komandoya gitmeyenler muharebe hizmet destek sınıflarıdır(personel mühendis öğretmen bando vs)

20 Mart 2020 18:33

subayadayı9
Aday Memur

3 hafta önce sivil kişiydim, bugün asker kişiyim.

mmgzlc1998, 3 hafta önce - Alıntıya git

Yunus Emre ne güzel söylemiş "Girdim ilim meclisine , eyledim kıldım talep ;

Dediler ilim geride , illa edep illa edep..."

Görüyoruz ki olmadan oldum havasına girmişin neyin ne olacağını yalnız Allah bilir Allah göstermesin güvenlik soruşturman olumsuz gelirse ben askerim diyebilecek misin ?

20 Mart 2020 18:51

Hjfghcvhzgs
Memur

Aklıma kaymakam hikayesi geldi nedense :) :) ben sana kaymakam olamazsın demedim adam olamazsın demişti adam buda aynı hesap.

Kazanmıssın Allah yardımcın olsun ama şu egoyu bırakın be kardesim daha efendi düzgün hoşgörülü biri olursanız cok basarılı olursunuz size verilen makamı egolarınızı tatmin etmek icin kullanmayın vatana ne veririrm diye ugrasın.

20 Mart 2020 19:01

fortem12
Aday Memur

gg

20 Mart 2020 19:04

fortem12
Aday Memur

bu arkadaş 2 ay önce burada kimi görse yalvarır gibi bilgi dileniyordu şimdi adam oldum sanıyor. daha kıta görmeden havaya girmiş kıtaya bi git aglatirlar seni benden demesi önce kendini geliştir sonra ego yap yapacaksan

20 Mart 2020 20:57

Topcuyns
Kapalı

Şalgam aşa girince yağ

Abdal ata binince bey oldum sanırmış.

Bizde de vardı böyleleri. İki ay önce asker abi kolay gelsin diye el sallayan bebeler kamuflajı üstüne giyince kendini general zannetti.

Toplam 101 mesaj

ANKET
Milli Dayanışma Kampanyasına maddi destek verdiniz mi?