Editörler : hopaliSafak Vaktii
19 Mart 2020 11:40   

Koronada okul yöneticileri

Bilindiği üzere ilgili genelge ile öğretmen ve okul yöneticileri belirtilen 2 haftada izinli sayıldı.Genelgede sadece son maddede okul yöneticileri okul dezenfekte işlemlerini planlaması diyor.Bunun dışında bizler de izinliyiz aslında ama ilçe mem okulda 1 idareci bulunsun diye mesaj attı.Sizlerde durum nedir arkadaşlar?

19 Mart 2020 11:44

yalnizzlink
Genel Müdür

ben idareci olsam gitmem kim gidecek okula bunun kontrolünü yapacak ama idareci arkadaşın işi yoksa gitsin okulda dursun

19 Mart 2020 14:04

Ahmet Kaleli
Memur

Kar tatili gibi alışığız zaten, idareciler aralarında nöbetleşe bir gün dursun okulda, okulların denetlenmesi için birinin gelmesine gerek yok, bi telefon gelir cevapsız kalır sonra okulun adı çıkar ilçede tavsiye etmem

19 Mart 2020 23:54

özTÜRK12
Aday Memur
Bende İdarecilerin böyle bir hasas durumda okula gitmesini doğru bulmuyorum. Diğer idari izinlerde eyvallah gidiyorduk ama bu durum çok farklı peki biz enfekte olsak ne olacak bizimde bir Ailemiz var onları da tehlikeye atmış olacağız.
20 Mart 2020 19:40

LAVİNYA.A
Aday Memur

Nöbetleşe gidiyoruz biz de , ama sıkıntılı bir durum gerçekten. Bugün dys ninmebbisse yçnlendirildiğini ve öyle açıldığını fark ettim sanırım yazıları evden takip edebileceğiz.

20 Mart 2020 19:51

RaSKaH
Şube Müdürü

Nöbetleşe gidiyoruz biz de , ama sıkıntılı bir durum gerçekten. Bugün dys ninmebbisse yçnlendirildiğini ve öyle açıldığını fark ettim sanırım yazıları evden takip edebileceğiz.

LAVİNYA.A, 3 hafta önce - Alıntıya git
Evet meb dışı bağlantılar ile bağlanabilirsiniz ayrıca mebbis, dys ve e-okul a kurum dışından kısıtlamasız bağlananilmek için cep telefonunuza meb anahtar yüklemeniz yeterli.
20 Mart 2020 20:04

xrainmannnx
Şef

İlçe Mem e tazminat davası açarsanız kazanırsınız. Yüklü miktarda hem de.

20 Mart 2020 20:32

49 müdür
Şube Müdürü

Hemşerim ilçe Mem kime açsın???

20 Mart 2020 22:09

Biravuçumut
Aday Memur

Merhaba Sedat Bey,

Ben edebiyat öğretmeni olarak İzmir?de görev yapmaktayım. Yeni doğum yaptım ve doğum iznim 25 şubat?ta. Ondan sonra 1 aylık heyet raporu aldım. Raporum 26 Mart bitiyor. Bebeğim prematüre olduğu için okula başlamamam gerek bu dönem. Acaba tatil uzarsa rapor almasam olur mu ? İdari izinli sayılacağım için ders vermeleri gerekir değil mi? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler

20 Mart 2020 22:49

RaSKaH
Şube Müdürü

Merhaba Sedat Bey,

Ben edebiyat öğretmeni olarak İzmir?de görev yapmaktayım. Yeni doğum yaptım ve doğum iznim 25 şubat?ta. Ondan sonra 1 aylık heyet raporu aldım. Raporum 26 Mart bitiyor. Bebeğim prematüre olduğu için okula başlamamam gerek bu dönem. Acaba tatil uzarsa rapor almasam olur mu ? İdari izinli sayılacağım için ders vermeleri gerekir değil mi? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler

Biravuçumut, 3 hafta önce - Alıntıya git
Yok hocam rapora gerek yok hiç bir sıkıntı olmaz, mazeretinizi de belirtmişiniz . Şöyle de bir örnek vereyim; Okulumuzda hiç bir mazereti olmadan doğum sonrası raporu ikinci dönemde bittiği için tek hekim raporu alarak bu zamana kadar geçiştiren öğretmen var. Geçen hafta ücretsiz izin için dilekçe vermişti daha fazla rapor alamadığı için. Bu salgın olayı baş gösteripte idari izin çıkınca dilekçeyi geri çekti vatandaş. Biz onun okula gelebilecek durumda olduğunu bildiğimiz halde rapor dahi almayacağı için ek ders ücretini bile ödeyeceğiz maalesef. Hal böyleyken kendinize sıkıntı yapmayın.
Toplam 9 mesaj