Editörler :
22 Mayıs 2020 01:16

sogno
Memur

Aminegülce hocam, müdürünüz fazlasıyla işgüzar. Fırsat vermeyin bence. Rapor süreniz dolmuş zaten.

22 Mayıs 2020 14:23

öshnçr
Aday Memur

Çalıştığım bazı okuylarda şunu gördüm.Bayan öğretmenler doğum sonrası izne ayrılıyor.Sonra Haziran Ayı'nda seminer döneminde göreve başlıyor.İki haftalık semineri bir şekelde kapatıyor.Sonra taa ki eylülde okullar açılana kadar...Okullar açılınca tekrar izne ayrılıyor.Yani üç ayda hem maaş alıyor hem izin kullanıyor.Ne kadar ahlakî?

ayberk74, 8 ay önce - Alıntıya git
Böyle birşey yok ücretsiz izin kesilip tekrar devam etmiyor yanlışınız var onlar ya rapor alıp sonra ücretsiz izin almıştır ya da başka işler vardır.
10 Haziran 2020 11:08

neverxxx
Aday Memur

Ayin 15 de goreve basliyacaz ins. Resmi sure bitiyor. Iki ay maas verilmesin diye kendini yirtanlarin anneligi suc olarak gorenlerin ici rahat olsun.

10 Haziran 2020 12:18

Geçersiz Üye Adı
Şef
Böyle birşey yok ücretsiz izin kesilip tekrar devam etmiyor yanlışınız var onlar ya rapor alıp sonra ücretsiz izin almıştır ya da başka işler vardır.
öshnçr, 6 ay önce - Alıntıya git

Nasıl yok?

Aynı işlemi iki haftalık ara tatilde bile yapan var. Raporu doğum izni bittikten sonra maaşlarının yarısını özel hastaneye bayılarak alabildikleri kadar alıyorlar. Sonrasında aylıksız izin için başvuruyorlar. İstisnalar illa ki var çoğunluk ama çoğunluk bu şekilde yapıyor.

19 Haziran 2020 15:39

fatma2655
Aday Memur

Arkadaşlar, bu ayın başında (haziran) normal mesai düzenine dönülmesi ile birlikte doğum sonrası ücretsiz iznimi sonlandirip tekrar işe başlamak için dilekçe verdim, direk pandemi sürecinde dilekçe kabul etmiyoruz diyerek geri cevirdiler, neyse biraz daha okulların resmi kapanış zamanını bekleyelim dedik, bekledik şimdi basvuruyoruz, yine pandemi süreci devam ediyor diyerek ücretsiz izin sonlandırmak icin verdiğimiz dilekceyi kabul etmiyorlar (kocaeli gebzede yasiyorum), bu konuda ne yapabilir nerelere basvurabiliriz? Ben zaten koronavirus cikmasa normalde de bu zamanda baslatacaktim (izin icin verdigim dilekce evet biraz daha ileri tarihli ama onu ihtiyaten öyle yazmıştım) ama simdi kabul etmiyorlar.

19 Haziran 2020 20:07

altieylul
Aday Memur

Arkadaşlar, bu ayın başında (haziran) normal mesai düzenine dönülmesi ile birlikte doğum sonrası ücretsiz iznimi sonlandirip tekrar işe başlamak için dilekçe verdim, direk pandemi sürecinde dilekçe kabul etmiyoruz diyerek geri cevirdiler, neyse biraz daha okulların resmi kapanış zamanını bekleyelim dedik, bekledik şimdi basvuruyoruz, yine pandemi süreci devam ediyor diyerek ücretsiz izin sonlandırmak icin verdiğimiz dilekceyi kabul etmiyorlar (kocaeli gebzede yasiyorum), bu konuda ne yapabilir nerelere basvurabiliriz? Ben zaten koronavirus cikmasa normalde de bu zamanda baslatacaktim (izin icin verdigim dilekce evet biraz daha ileri tarihli ama onu ihtiyaten öyle yazmıştım) ama simdi kabul etmiyorlar.

fatma2655, 5 ay önce - Alıntıya git
hocam mebbiste göreve başlama tarihi var o tarihte dilekçe vermenize gerek olmadan baslatilirsiniz şu süreçte erken dönmenin önü kapatildi bazı illerde
21 Haziran 2020 17:53

fatma2655
Aday Memur

Mart, Nisan, Mayıs aylarında ücretsiz izni kesip göreve erken dönüşün önünün kesilmesini hadi anladık diyelim (doğruluğu/yanlışlığı tartışılır) ama artık resmi olarak okullar kapanmış, seminer var ve başlıyor, buna rağmen hala aynı gerekçede ısrar ediliyor, artık normale dönmek gerekmiyor mu?

22 Haziran 2020 20:08

kartalim2551
Aday Memur

fatma2655, 5 ay önce - Alıntıya git

Dilekçeyi kabul etmeme gibi bir tasarrufları yok. Dilekçeyi mutkaka işleme koydurun ve mahkemeye verin.

30 Haziran 2020 19:21

initialsoldier
Aday Memur

Bu konu ile alakalı son durum hakkında bılgısı olan varmı , halen 8 nisandakı yazıya dayanılarak aylıksız ızın donusu valılık onayında denıyor ve valılıklerde onay vermıyorlar. Olay ek ders ıse ek ders mevsusuda bıttı. Bugunlerde yenı bır yazı vs bısey cıkması lazım ama henuz ben rastlamadım.

Toplam 229 mesaj

ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?