Editörler : hopaliSafak Vaktii
04 Nisan 2020 21:46

cimceme
Müsteşar Yardımcısı

Merhaba ben bu kadar cevap gelecegini tahmin etmetmemistim

Ilgilnen zaman.ayirip cevap veren herkese cok tesekkur ederim. Arkadasm basladi ancak 2 nisanda vali genelgesi yayinlndgni ve 16 mart sonrasinda goreve baslmk istryenlerin dilekcesinin kabul edilmycgi yonunde bi genlde..ama arkdsm 23unde basvrms ve goreve baslamsti. Simdi geri alma haklari var mi? Ne yapilabilir? Inanin aklnza geldgi gibi firsatci biri icin buraya gelip bu basligi acip takip etmem..bilgisi olan varsa yardimci olursa sevnrm..ne yapilabilir? Bir de ustune ceza alinablr dems idare ne cezasi bu bilen var mi acaba?

04 Nisan 2020 21:54

yokkkk.
Aday Memur

Ilgilnen zaman.ayirip cevap veren herkese cok tesekkur ederim. Arkadasm basladi ancak 2 nisanda vali genelgesi yayinlndgni ve 16 mart sonrasinda goreve baslmk istryenlerin dilekcesinin kabul edilmycgi yonunde bi genlde..ama arkdsm 23unde basvrms ve goreve baslamsti. Simdi geri alma haklari var mi? Ne yapilabilir? Inanin aklnza geldgi gibi firsatci biri icin buraya gelip bu basligi acip takip etmem..bilgisi olan varsa yardimci olursa sevnrm..ne yapilabilir? Bir de ustune ceza alinablr dems idare ne cezasi bu bilen var mi acaba?

cimceme, 3 gün önce - Alıntıya git
Neden ceza verilsin. Dilekçesini verdi ve önce uygun bulunup kabul edildi sonra valilikten gelen yazı üzerine reddedildi. Arkadaşınız yanlış birşey yapmadı ki dilekçe verip işe başlamak gibi yönetmenliğe uygun olan hakkını elde etmeye çalıştı sadece.
04 Nisan 2020 22:10

Krkmz34

cimceme, 3 gün önce - Alıntıya git
İptal edildi mi görevi
05 Nisan 2020 23:54

cimceme
Müsteşar Yardımcısı

Henuz mebbiste gorevde gozukuyor.

Yokkkk.. hocam ilginiz icin tesekkur ederim sagolun

06 Nisan 2020 00:03

yokkkk.
Aday Memur

Henuz mebbiste gorevde gozukuyor.

Yokkkk.. hocam ilginiz icin tesekkur ederim sagolun

cimceme, 2 gün önce - Alıntıya git
Rica ederim hocam. İnşallah mağduriyetler giderilir.
06 Nisan 2020 09:20

Geçersiz Üye Adı
Şef

Bravo Hocam. günlerdir buradaki arkadaşlara aynı şeyleri anlatıyorum. Beni (direkt olarak) ilgilendirmediği halde pek çok yere (sendikalara, haber sitelerine; twit, mesaj, mail v.b.) durumu anlatan yazılar yolladım.

Memurlar.net'in 2011 deki değerlendirmesini de paylaştım (mevzuat o yıldan beri değişmediği için önemli)

https://www.memurlar.net/haber/210571/ayliksiz-dogum-iznine-ayrilan-memur-surenin-bitiminden-once-donmek-isterse-donebilir-mi.html

Göreve erken dönüşlerin ''virüsle mücadelede zaafiyet oluşturacağı gerekçesiyle reddi'' tam bir facia...

Şimdi iş bu durumda olan tüm arkadaşların günde 10-15 dakikasını ayırarak sorumluluk alması ve hakkını aramasında.

Haydi bakalım mücadeleye devam.

nanelimonkabuğu, 4 gün önce - Alıntıya git

memurlar.net'in ilgi yazısında "Aylıksız izni keserek başlamada da, idarenin takdir hakkının bulunmadığı değerlendirilmektedir." deniliyor.

Buradaki idare okul idaresi olarak değerlendirilmiştir. Aylıksız izin onayı kaymakam adına ilçe milli eğitim müdürleri tarafından verilirken izin bitimi veya izni yarıda kesip göreve başlama için bir onaya gerek görülmeksizin başlatılıyordu. Okul idaresinin başlama tarihini bildirmesi yeterliydi.

Böyle olağanüstü bir durum ortaya çıkınca bakanlık ve valilikler devreye girerek yetkisini kullanmıştır. Hak aramak iyi bir şey ancak buradan bir şey çıkacağını sanmıyorum. Eşi özel sektörde çalışıp da işi bozulanlar veya işten çıkarılanlar gerçek mağdurlar oldular. Yoksa yarıyıl tatilinde iki haftalık maaş için iznini sonlandırıp tekrar izin alan kişiden iyi niyet beklenmez.

06 Nisan 2020 14:06

heraclitos
Aday Memur

valiliğin ilk yazısında işe başlayamaz diye görüş bildirildi.sonrada eşi işten çıkarılanlar başlayabilir dendi.işte tam bu yüzden arkadaşlar bakanlık geri dönebilir.çünkü niyet okuma var.bence bakanlık devreye girebilir.ücretsiz izin alanların hepsi başlamalıdır nedenide mahkeme yolu açılır niyet girerse.kanun var yönetmelik var.olumsuz yazı yazanlarada selamlar ama duygularıyla yazı yazmasınlar.maaşlarından belli kısmı devlete bağışlasınlar.

06 Nisan 2020 16:09

yokkkk.
Aday Memur

valiliğin ilk yazısında işe başlayamaz diye görüş bildirildi.sonrada eşi işten çıkarılanlar başlayabilir dendi.işte tam bu yüzden arkadaşlar bakanlık geri dönebilir.çünkü niyet okuma var.bence bakanlık devreye girebilir.ücretsiz izin alanların hepsi başlamalıdır nedenide mahkeme yolu açılır niyet girerse.kanun var yönetmelik var.olumsuz yazı yazanlarada selamlar ama duygularıyla yazı yazmasınlar.maaşlarından belli kısmı devlete bağışlasınlar.

heraclitos, Dün - Alıntıya git
Bizim dilekçe cevabımızda eşi işten çıkanlar, yada maddi olarak zarara uğrayanlar başlatılacak diye bir bilgi yok. Şuanda hiç kimsenin başlatılmayacağı yönünde il milli eğitim de müdürlere bildirmiş
06 Nisan 2020 16:11

yokkkk.
Aday Memur
Bizim dilekçe cevabımızda eşi işten çıkanlar, yada maddi olarak zarara uğrayanlar başlatılacak diye bir bilgi yok. Şuanda hiç kimsenin başlatılmayacağı yönünde il milli eğitim de müdürlere bildirmiş
yokkkk., Dün - Alıntıya git
Size de katılıyorum hocam. Olumsuz görüş bildirenlere ek ders verilmeyecek olsa neler neler söylerlerdi. Almak için ellerinden gelenleri yaparlardı
06 Nisan 2020 16:12

yokkkk.
Aday Memur

heraclitos, Dün - Alıntıya git
Bir önceki cevabım sizeydi hocam. Yanlış olmuş geri de alamadım yorumu
06 Nisan 2020 21:16

deniz_d@hotmail.com
Memur
2 Mart tarihinde kayınpederim kalp ameliyatına alındığı için ve bebeğime de kayınvalidem baktığı için..ameliyat sonrası iyileşme süresi 1.5 Ayi bulacağından.mecburen Mart basında ucretsiz izine ayrıldım..Nisan 15 gibi başlama planım vardı.ama dilekçeme ne olur ne olmaz diye 15 Haziran yazdım..26 martta gidip dilekçemi verdim .Bugün tekrar ayliksiz izine ayırdılar.Bir sürü yorum başlık okudum.Hakareler vs.ahlaksizlikmis bu.Boyle yazanların başına gelse bu ne yaparlar acaba.Şımdı burda mağdur edilmedim mi ben.?Göreve başlatılmak kesinlikle yasal hakkımızdır.
07 Nisan 2020 18:43

Monologdan
Aday Memur

Hocam maalesef çevremiz destek yerine daha çok engelleme peşindeler. Yazık diyorum.

Toplam 172 mesaj

ANKET
Milli Dayanışma Kampanyasına maddi destek verdiniz mi?