Editörler :
30 Mart 2020 00:12

Hannibal Barca
Memur

Arkadaşlar bende de kronik astım var 8 senedir ilaç kullanıyorum. ilaçlarımı çoğu zaman raporlu kullanıyorum geçen hafta ilaçlarımı yenilettim doktor 3 aylık ilaç raporu verdi üç ay sonra yine gel kontrol edeyim dedi. Bu raporu idareye sunarsam üç aylık diye idare burun kıvırabilir mi.?

Daha öncede iki yıl raporlu ilaç kullandığım belge de var zaten.

araftakigenç, 7 ay önce - Alıntıya git
İlaç raporu yeterli oluyor. Bizim kurumdakiler öyle yaptı.
30 Mart 2020 23:34

38hh38
Aday Memur

raporlu şeker hastasıyım, raporsuz astım hastasıyım, raporsuz diyorum çünkü üç değişik ilde, üç değişik hastanede astım teşhisi konuldu ama sistemde rapor gözükmüyor.(Kimi arkadaş ilaç çıktısı yeter demiş, yav idari izin alabilmen için iki ayrı hastaneden iki ayrı rapor alman gerekir diyen personelci arkadaşlar var, heyet raporu al gel diyen personelci arkadaşlar var sanki ceplerinden veriyolar izni). raporumu sundum, başta 12 gün olan idari izin 10 gün olarak verildi sonra oda iptal oldu şuan görevimin başındayım, kendimden değil kalp sıkıntısı olan çocuğuma bulaşmasından korkuyorum, bazı arkadaşlar hakkını ara oraya yaz buraya yaz demişler, onlar almanyada yada amerikadamı polislik yapıyolar aceba merak ettim bizim teşkilatta hakkını ararsan vatan haini muamelesi görürüsün. sendikan olmazsa binen çok olur.şimdi bunada bişey diyenler olur vay hakkınızı aramadığınız için tepemize çıkıyolar falan diye. ben bu teşkilatta bel fıtığından ameliyat oldu diye sürülen gördüm, tırnak çektirdiği için sürülen gördüm, en çokta tapınma gereci olan kep giymeden dolayı ceza alan sürgün yiyen gördüm, yani hakkını alamıyacağın kesin, kimi kime şikayet edeceksin.

Toplam 42 mesaj

ANKET
Amaçtan uzaklaşıldığı için, MEB tarafından, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında yapılan değişiklikleri onaylıyor musunuz?