Editörler :
25 Mart 2020 10:14

AAD13
Aday Memur
lise mezunu hemşire 2. bölge devlet hastanesi 1. basamak yoğun bakım hasaplayabiir misin çok sevinirim
25 Mart 2020 12:26

Fizzyoterapist
Aday Memur

Bu arada bilginiz olsun, bu ek ödeme sadece 2. ve 3. seviye sağlık tesislerinde çalışan arkadaşlar için geçerliymiş.

Asm ve sağlık evlerindeki arkadaşlar alamayacak. Hastanede tam mesai yapan arkadaşlar için inanılmaz sevindim ancak asmdekiler de bir jesti hak ediyordu sanki...

Neyse, yine de oradaki arkadaşlarımıza meslektaşlarımıza bir moral olacaktır bu...

ebelinka, 2 hafta önce - Alıntıya git
Böyle bir maddeyi ben göremedim nerede yaZıyor acaba ?
25 Mart 2020 13:02

rapira
Kapalı

12168*0,15=1825,20

12168*0,00759=92,36

12168-1825,20-92,36=10250,44 tl net tutar yapar hocam

saglık46, 2 hafta önce - Alıntıya git
Bakan %100 oraninda odeme yapilacak demisti, tavandan %15 gelir vergisi kesilmeyecek seklinde anladim ben de, bence tavan neyse tamami odenecek?
25 Mart 2020 13:04

Ebehanim12
Aday Memur

Bende ilçe sağlık müdürlüğündeyim bizde mi ek ödeme alamayacağız

25 Mart 2020 13:25

elaizmir35
Aday Memur

Merhaba ben martın 13unden itbaren 14 gundur karantinadayım. Bu ek ödemeden faydalanabiliyor muyum?

25 Mart 2020 13:47

valonqar
Aday Memur

Genelge yayınlanmadığı için net birşey söyleyemem ama bakanın açıklamsına göre bütün sağlık çalışanları faydalanacak

idari izinde olan sağlıkçılar da bundan yararlanabilecek mi?bir de bu ay şubat ayı dönerleri verilecek bu şubat ayı dönerleri içinde geçerli mi yoksa mart ayından itibaren mi başlayacak?

25 Mart 2020 14:38

lbrntknkr
Aday Memur
yazıyı okursanız tüm sağlık personeline diyor biz başka kurumun personeli miyiz
25 Mart 2020 14:47

Hayalperesthemşire
Müsteşar

İdari izinde olan, gebe ve engellilern yararlanması çok saçma, zaten çoğu evinde, şuan risk altında olan hastane çalışanlarıdir, biraz gerçekçi olalım hakka girilmesin

25 Mart 2020 15:25

wonowsek
Aday Memur

Arkadaşlar yine kelime oyunu ile sağlıkçılar ile dalga geçiliyor.

Ek döner sermaye de dağıtım tavanı eskiden %39 du. Simdi bakan %100 olduğunu söylüyor. Ama hiçbir katkısı olmayacak. Neden mi,

1. Hastanelerde biri iki ünite hariç, çoğu üniteler virus nedeniyle zaten boş. Gelir yok. Eskiden ayda hastaneye giren gelirin su an %50 si daha az gelir olacak. Eski gelirdeki %40 ile, su an ki gelirin %100 aynı olur zaten.

2. Bu ek performans sadece doktorlara giden bir ödeme. Sağlık personellerine zaten çoğu hastanede verilmiyor. Bunu artırınca sadece doktora jest yapılır. Asıl çoğunluğu kaplayan yardımcı sağlık personeline yine birşey yok.

Öğretmenler evde otururken ek ders ödemesi alıyor. Sağlıkçı virus ü eve getirme korkusu ile hastanede işe gidiyor. Ama karşılıgında aylık 100 lira daha fazla.

Teşekkürler

Cenk Kandemir, 2 hafta önce - Alıntıya git

çok biliyormuşsun gibi konuşma.Bunun hastane geliriyle alakası yok.Direk hazineden gelecek bu tavan.Boş boş konuşmayın en kötü 900 tl den başlayacak

25 Mart 2020 15:46

ebelinka
Aday Memur
Böyle bir maddeyi ben göremedim nerede yaZıyor acaba ?
Fizzyoterapist, 2 hafta önce - Alıntıya git

Eklenilen madde zaten direk 2. ve 3. sağlık tesisleri maddesine eklenmiş, e-devlette ek ödeme ve alınabilecek tavan ödemeler görülebiliyor. Orada bize gözükmüyor mesela(sağlık evi çalışanı)

Sağlık sen başkanının aşı izlem açıklaması var. Twitter'da ararsanız ek ödeme ile ilgili herkes bu konuda isyanda.

Yalnız sağlık sen başkanı sonrasında birinci basamak il sağlık müdürlükleri açıklaması yapmış.

"Uzman hekim: 13.000 TL'ye kadar

Pratisyen hekim: 8.500 TL'ye kadar

Lisans mezunu hemşire, ebe, sağlık memuru: 1000-2.100 TL arasında

Birinci basamak sağlık müdürlüğü çalışanları: 1000-2.100 TL arasında

Genel idare hizmetleri sınıfında çalışanlar: 500-600 TL arasında"

Açıklamada verdiği miktarlar bu, fakat bir çok kişi olmayacağını söylüyor ki, biz de ek ödemeye dair bir şey çıkmıyor.

Bekliyoruz. Ama sorun değil, hastanedeki bir çok arkadaşın bu morale ihtiyacı vardı.

25 Mart 2020 20:40

the same deep water
Aday Memur

Kimsenin umurunda olmayan, Ama bu lanet olası virüs ile ilk karşılaşan kurum olan Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel müdürlüğünden selamlar. Kara hudut kapıları, uluslararası hava limanları ve Türk karasularında risk altında çalışan arkadaşlarımızın eş geçilmesi bizi üzdü. Keşke sayın bakanımız bizleri unutmasaydi ama canı sağolsun.

25 Mart 2020 21:29

özdenata
Şef

Derece-kademeniz ve kaçıncı bölgede istihdam ettiğiniz iletirseniz tavan hesabınızı söyleyeyim

merhaba ben ankara eğitim araştırma da biyologum 7/3 derecem fakat şu an ankara halk sağlığı genel müdürlüğe geçici görevle getirildim. bana da bilgi verir misiniz ödemeler hakkında

25 Mart 2020 21:31

özdenata
Şef

1.bölge 7/3 derece lisans mezunu biyolog ünvanım

25 Mart 2020 22:08

saglık46
Aday Memur
Bakan %100 oraninda odeme yapilacak demisti, tavandan %15 gelir vergisi kesilmeyecek seklinde anladim ben de, bence tavan neyse tamami odenecek?
rapira, 2 hafta önce - Alıntıya git

Gelir ve damga vergisi her halükarda kesilecek. Brüt tutarın net ödeme durumu diye bişey söz konusu değil

26 Mart 2020 04:07

yunus112
Aday Memur
112 de çalışan paramedik , 3+1 sözleşmeli , 2. Bölge de çalışan biri ne kadar performans alır acaba ?
26 Mart 2020 04:08

yunus112
Aday Memur
Önlisans
26 Mart 2020 08:40

radyoloji44
Aday Memur
yönetmeliğe geçici madde eklendi, resmi gazetede yayımlandı, fakat bişey unuttular, değişiklik yaptıkları yönetmelik, 2. ve 3. basamak sağlık tesislerine ait, Tsm ve İl sağlık müd. çalışanlarına geçmiş olsun, onlar unutuldu, onların ek ödeme yönetmeliği farklı
26 Mart 2020 09:03

Polesss123
Aday Memur

Öncelikle Allah hepinize kolaylık versin yardımcınız olsun bu ek ödeme ile ilgili aile sağlığı merkezi nde görevli ebe faydalanabilecek mi acaba bu konuda kesin bir Bilgi varmı sahibi varmı? Teşekkürler

26 Mart 2020 09:18

Çalışan0insan
Aday Memur

Arkadaşlar okudum ama diş hastanelerinde çalışan hekim, hemşire ya da diğer personel içinde tavan uygulamasından yararlanacak var mı anlamadım.

Adsm ikinci basamak olduğu için ve istanbulda bir adsm de çalışan diş hekimler, hemşireler bazı yardımcı personelle beraber corono ile mücadelede için devlet hastanesine kaydırdığı için emin olamadım. Bilgisi olan yardım ederse sevinirim.

26 Mart 2020 09:41

ksmclk
Aday Memur

1. bölge labaratuar teknikeri sağlık lisansiyeri 5/3 10 senelik memur

Toplam 195 mesaj

ANKET
Milli Dayanışma Kampanyasına maddi destek verdiniz mi?