Editörler :
24 Mart 2020 12:04   

İdari izin
Son atamada anestezi bölümüne atandım 7 aylık çocuğum var başlama yaparsam ayın 26sına kadar süt izni kullanacağım için idari izinli sayılacaktım ama daha başlama yapmadım. Yeni Cumhurbaşkanlığı genelgesinde idari izinli sayılanlar ikinci bir emre kadar izinli sayılacak deniyor. Şimdi bizim başlama işlemleri son günü 6 nisan. Ben 6 nisanda başlama yaparsam bu genelgeden yararlanıp idari izinli sayılır mıyım yoksa ayın 26sından önce mi başlama yapmam lazım bilgisi olan var mı ?
25 Mart 2020 10:46

karunaa
Memur

Sağlıkçıların maalesef bu hakkı kaldırıldı.özellikle sağlık Bakanlığı çalışanlarına süt izni olanların herhangi bir idari iZin hakkı yok sadece hamilelere var.benim de süt iZnim var ama çalışıyorum.o yüzden siz hiç işe başlamadan rapor almaya çalışın.anestezi de riskli bir çalışma ortamı olur diye düşünüyorum sizin için.en kötü ihtimalle ücretsiz izin alın şu salgın bitene kadar.bbnde bebeğim 6.5 aylıkken filan başladım işe inanın çok zor oluyor.

25 Mart 2020 10:48

karunaa
Memur

O genelge diğer bakanlıklarda çalışanlar için geçerli.

25 Mart 2020 10:58

anestzitek
Aday Memur

Sağlıkçıların maalesef bu hakkı kaldırıldı.özellikle sağlık Bakanlığı çalışanlarına süt izni olanların herhangi bir idari iZin hakkı yok sadece hamilelere var.benim de süt iZnim var ama çalışıyorum.o yüzden siz hiç işe başlamadan rapor almaya çalışın.anestezi de riskli bir çalışma ortamı olur diye düşünüyorum sizin için.en kötü ihtimalle ücretsiz izin alın şu salgın bitene kadar.bbnde bebeğim 6.5 aylıkken filan başladım işe inanın çok zor oluyor.

karunaa, 2 hafta önce - Alıntıya git
Bence bu hak kaldırılmamıştır. Bilgim yok ama saçma geliyor. Sözleşmede de okumuştum ilk 6 ay 3 saat sonraki 6 ay 1,5 saat süt izni oluyor annelere
25 Mart 2020 11:00

anestzitek
Aday Memur

Ortalık bu durumdayken rapor almak doğru değil diye düşünüyorum onca sağlıkçıya ihtiyaç varken
25 Mart 2020 11:17

karunaa
Memur

Süt izni var ben şuan 1.5 saat olarak kullanıyorum onu demek istemedim.komple işe gelmememiz için idari izin verilmişti o kaldırıldı.ben sizin için söyledim bebeğiniz hem küçük hem de riskli çalışma grubunda olduğunuz için.tabiki ihtiyaç çok artık siz bilirsiniz

25 Mart 2020 12:23

anestzitek
Aday Memur

Süt izni var ben şuan 1.5 saat olarak kullanıyorum onu demek istemedim.komple işe gelmememiz için idari izin verilmişti o kaldırıldı.ben sizin için söyledim bebeğiniz hem küçük hem de riskli çalışma grubunda olduğunuz için.tabiki ihtiyaç çok artık siz bilirsiniz

Evet öyle tabiki teşekkür ederim
Toplam 6 mesaj

ANKET
Milli Dayanışma Kampanyasına maddi destek verdiniz mi?