Editörler : Pangaea
«45678910111213141516

Emre4124
Aday Memur
22 Nisan 2020 16:13

426 puanla yerleştiğim eğitim fakültesini onur öğrencisi olarak bitirdim ama karşılığı ne??? 8-9 ay önce girdiğim sınavla hala atamamın sonuçlanmasını bekliyorum.. 28 yaşındayım cebimde 5 kuruş para yok.. 3 oturum sınava girdim artı mülakata girdim daha ne istiyorsunuz önünüzde secde mi edeyim elinizi ayağınızı da mı öpeyim!! Oldu da bir dahaki yıla kadar bitmedi bu virüs ne olacak? Yoksul maaşına mı bağlayacaklar atadıkları 20 bin öğretmeni?

recelyapanari
Aday Memur
22 Nisan 2020 16:48

Kusura bakmayın da okullar açık değilken kimse bi şey yapamaz,biraz mantıklı düşünün ya

Emre4124
Aday Memur
22 Nisan 2020 16:59

Aaaa ne kadar zekisiniz siz ben de açık sanıyordum okulları tühh.. Neyse tamam okulun açılmasını bekleyelim okulda zaten şimdi müdür falan da yok mem'lerde de kimse yok zaten hepsi evinde değil mi hiç uğramıyorlar makamlarına bu insanlar? Hem olsalar ne olacak illerin sınırları kapalı biz gidemeyiz ki bilgisayar internet sistemi de henüz ülkemizde olmadığı için elektronik ortamda ya da postayla da gönderemeyiz bu belgeleri.. Bak ya akıl fışkırması oldu bende şimdi bütün taşlar oturdu.. Teşekkür ederim size
recelyapanari, 4 yıl önce

Kusura bakmayın da okullar açık değilken kimse bi şey yapamaz,biraz mantıklı düşünün ya

kargılı19
Aday Memur
22 Nisan 2020 17:15

Artık biri ne oldu senin atama isi diye sormamasi için milletin telefonlarını açmıyorum. İmali imali halime gülünmesinden bıktım ne suçumuz vardı bizim anlamadım gitti. :/

Emre4124, 4 yıl önce
426 puanla yerleştiğim eğitim fakültesini onur öğrencisi olarak bitirdim ama karşılığı ne??? 8-9 ay önce girdiğim sınavla hala atamamın sonuçlanmasını bekliyorum.. 28 yaşındayım cebimde 5 kuruş para yok.. 3 oturum sınava girdim artı mülakata girdim daha ne istiyorsunuz önünüzde secde mi edeyim elinizi ayağınızı da mı öpeyim!! Oldu da bir dahaki yıla kadar bitmedi bu virüs ne olacak? Yoksul maaşına mı bağlayacaklar atadıkları 20 bin öğretmeni?

son.atama
Memur
22 Nisan 2020 19:47

meb gibi memurlar.nette bizi yok sayıyor gormemezlikten geliyor bakıyorum 1 milyon görev yapan + 600 bin atama bekleyen ve de 100 bin ücretli ile ilgili hertürlü haber var hatta ana sayfada öyle haberler görüyorum ki neredeyse 1milyon 600 bin kişilik bir toplulukta belkide 1 (bir) kişiyi ilgilendiren haberi ana sayfadan haber yapıp veriyor ama 20 bin insanı 20 bin öğretmeni hiç görmüyor

recelyapanari
Aday Memur
22 Nisan 2020 20:19

Aklınızı kullanmanız sağlığınıza olur..

cemilkara
Memur
23 Nisan 2020 09:04

Arkadaşlar büyük ihtimalle Mayıs'ta göreve başlanacak. Özlük haklarınızı ve haliyle maaşınızı 15 Mayıs itibariyle almaya başlarsınız ama fiilen göreve Eylül'de başlarsınız. Divan Aslan da bu minvalde bir şeyler yazmış.

mehmet.p
Kapalı
23 Nisan 2020 12:15

kardeşim bak bu cümleni şiddetle tavsiye ediyorum sana.
recelyapanari, 4 yıl önce

Aklınızı kullanmanız sağlığınıza olur..

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
23 Nisan 2020 13:16

Ayıp ayıp bilmeden konuşmayın. Kim yatıyor. Hergün eba üzerinden test gönderiyoruz, geri bildirim yapıyoruz. Günde bir saat, belki fazlasını harcıyor bütğn öğretmenler. Siz sanıyorsunuz ki hiç iş yapmıyoruz.
Emre4124, 4 yıl önce
Adamlar çalışmayan 1,2 milyon öğretmene (ücretliler de dahil) maaş veriyor her ay.. atanan 20 bin öğretmen hakkını istediğinde de "yattığın yerden para mı kazanmak istiyorsun" diyor.. Ve bunu söyleyen milli eğitimin personel müdürü!! Siz ne yapıyorsunuz acaba o makamda?? ev ev gezerek mi, okullara giderek mi para kazanıyorsunuz??

Emre4124
Aday Memur
23 Nisan 2020 16:54

Yatıyor diyen ben değilim "şaşkın".. sizin personel müdürünüz dedi onu.
şaşkın tarihçi, 4 yıl önce
Ayıp ayıp bilmeden konuşmayın. Kim yatıyor. Hergün eba üzerinden test gönderiyoruz, geri bildirim yapıyoruz. Günde bir saat, belki fazlasını harcıyor bütğn öğretmenler. Siz sanıyorsunuz ki hiç iş yapmıyoruz.

Emre4124
Aday Memur
23 Nisan 2020 16:55

Abim de öğretmen aynı evde yaşıyoruz biliyorum evde iş yaptığını
şaşkın tarihçi, 4 yıl önce

Fyz55
Kapalı
23 Nisan 2020 19:19

sosyal medya ,forum tarzında yerlere baktıkça gerçekten moralim bozuluyor.

atanmış hocalarımız bize destek olacağı yerde köstek oluyorlar(hepsi değil tabi ki)

-bekleyin nolacak?(kendi beklemiyor tuzu kuru)

-zaten çalışmıyordunuz ölmezsiniz.(nasıl bu kadar eminse?)

-yattığınız yerden maaş istiyorsunuz(sen de yatıyorsun sanırım.)

-yine kararnameciler basmış burayı(ssesimizi duyurmaya çalışıyoruz.)

-ölüm var ölüm (duyar kasanlar vol1)

bunun gibi bir çok laf .

Beni şu dönemde ayriyeten üzen de bu lafları söyleyen insanlar . Çünkü yarın biz bu insanlarla yüzyüze bakacağız. Öğretmen olarak kim hakkını arıyorsa destek olurum .Çünkü insan olmak bunu gerektirir. Ama geniş perspektiften bakamayan insanlara söyleyecek söz bulamıyorum.

Umarım atanınca da böyle hakkını arayan yürekli insanlara denk geliriz. Allah kalbi kararmışlardan uzak eylesin. İnşallah bir an önce kararnameler gelir duam bu. Çünkü Allahtan başka sesimizi duyan yok .

martin.35
Memur
23 Nisan 2020 22:00

Daha öncede söyledim. Okullar açılmadan kararnameleri göndermezler, göreve başlatmazlar.

Bakanda bu şekilde açıklama yaptı.

memurolm
Genel Müdür
24 Nisan 2020 03:53

GERİYE TEK BİRŞEY KALDI.

MİLLET BİZE SAHİP ÇIKMIYORSA DEVLET ÇIKAR.

YOK MU BU DEVLETİN BİR DEVLET BAKANI.

Arkadaşlar bazen bir kırbaçın şırrak sesi kölelerin motivasyonu artırır.

Artık zaman gelmiştir.

Vakit geçmiştir.

Kum saati dolmuştur.

Bir kaç saat önce 23 NİSANDI.

Biz bu sınava temmuzda girdik.

Şimdi diğer temmuz gelecek ve biz göreve başlamamış mı olacağız ?

Arkadaşlar kendimize gelelim kendimize.

Titreyelim kendimize gelelim. Yeri göğü inletelim. Ve korkudan titretelim.

Biz öğretmeniz öğretmen dilenmez el açmaz ders verir.

Arkadaşlar biz bu dünyada boşuna yaşayıp orasını burasını kaşıyanlardan olmayalım. Biz sokaktaki küfürbaz esrarkeş kekolardan olmayalım. Biz öğretmeniz örnek olmamız gerekir.

Biz öğretmeniz adam gibi davranan insanların eylemlerinin faili olmamız gerekir.

Arkadaşlar çok zeki bir arkadaş önermiş KDK ya gidelim.

Tabi ki çok haklı bu arkadaş.

Ben bu arkadaşa katılıyorum.

Ben bu arkadaşın her türlü arkataşı olurum.

Dostun dostumdur düşmanın düşmanım arkadaşım.

Bence de KHK ya gidelim.

Bizim gaspedilmiş bir hakkımız var ortada.

Devlet 1 milyon öğretmene kaç milyar YTL ek ders ödemesi yapıyor.

20 bin tane yeni yetme muallime mi ayda 90 milyon lira veremeyecek ?

Ben şahsen maaşımı almak isterim. Ama sıkıntılardan bir sıkıntıda şu dur ki.

Benim atandığım yerde ücretli bir zümredaşım çalışıyor onun maaşını kesip bebelerini de aç komasınlar.

O aldığı paraya devam etsin ben sadece maaşımı alayım.

O uzaktan eğitim versin.

Ben Uzaktan adaylık eğtimi alayım.

Kanaatim budur.

Kannatinize sunulur.

Katılanlar katıldığını belirtirse dalga dalga tsunami olur belaları inşallah yıkar atarız.

Şimdi diyeceksiniz sen eskiden vampir dişi sivriliğinde yazı yazardın ne oldu.

Arkadaşlar acıta acıta ağlata ağlata BAM diye BAN soktular. Daha 23 nisanda açıldı banım. O yüzden biraz düştü moraller aura biraz karardı mood um düştü modum değişti vesayir.

Ama tabi banlıykene de birşeyler yazmayı denedim. Tabi onlarda aktı gitti nabarsın.

Neyse dediğim gibi ÇÖZÜM ÇARE BELLİDİR.

GAYRİ BAŞKASINA ELLEMEMELİDİR.

KDK ya başvurmalır.

OMBUDSMANIN TOKADI MEBİN BEYNİNDE PATLAMALIDIR..

Hakkı ihlal edilmiş biri.

ARZ EDERİm.

agdhatay
Şef
24 Nisan 2020 23:13

Kusura bakmayın da okullar açılmadan neyin talebi bu? Ne öğrenci tanıdınız ne de okul yüzü gördünüz, bu dönemde kime ne yararınız olacak? Hadi ders vermeyi geç, atandığın okulun il sınırlarına dahi giremiyorsun, uzaktan eğitim yapacağım desen, öğrenci tanımazsın kimin ne hazırbulunuşluğu var bilmezsin.. Tek dert maaş.

furkan ak
Aday Memur
24 Nisan 2020 23:21

Arkadaşlar okullar açılmadan kimse sizi göreve başlatmaz. Ki zaten bakanda aynı minvalde açıklama yaptı.

memurolm
Genel Müdür
25 Nisan 2020 00:17

benim öyle resim derdim maaş. hizmet puanı falan şimdilik derdim değil. ama onuda almam gerektiğini düşünüyorum. çünkü ben taa temmuzda sınava girdim 9 ay oldu bre. istiyorlarsa bizi uzaktan adaylık eğitimine alabilirler.

agdhatay, 4 yıl önce

Kusura bakmayın da okullar açılmadan neyin talebi bu? Ne öğrenci tanıdınız ne de okul yüzü gördünüz, bu dönemde kime ne yararınız olacak? Hadi ders vermeyi geç, atandığın okulun il sınırlarına dahi giremiyorsun, uzaktan eğitim yapacağım desen, öğrenci tanımazsın kimin ne hazırbulunuşluğu var bilmezsin.. Tek dert maaş.

Emre4124
Aday Memur
25 Nisan 2020 02:11

18 Mart'ta atananlar buraya diye yazmışlar ama sizin gibileri niye geliyor buraya anlamış değilim.. İlginizin olmadığı bu konuya niye burnunuzu sokuyorsunuz.. Siz bizim yerimizde olsaydınız ne yapacaktınız? Bir sınav görevi ya da DYK için para mevzusunu bu platforma taşımış bir öğretmen olarak 18 martta atanmış öğretmenleri ne hakla hangi kafayla paracı diye suçlarsınız? Kimsin sen?
agdhatay, 4 yıl önce

Emre4124
Aday Memur
25 Nisan 2020 02:16

Siz atanmadan önce o atandığınız okuldaki öğrencileri tanıyor muydunuz, nasıl eğitim verdiniz?
agdhatay, 4 yıl önce

Emre4124
Aday Memur
25 Nisan 2020 02:26

Buraya bir daha "tek derdiniz maaş" yazan biri olursa çok ağır şeyler yazarım.. Dingonun ağırı gibi her önüne gelen buraya 18 martta atananlarla ilgili yorum yapmasın!!
Toplam 306 mesaj
«45678910111213141516

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi