Editörler : hopaliSafak Vaktii
10 Nisan 2020 12:27

Afsafs
Aday Memur

Şaşıran buraya girip saçmalıyor

Türkiye genelinde 1mart ile 10 nisan arasında ataması yapılan ve göreve başlatılan memur sayısını bi araştır bakalım belki şaşkınlığın giderde normal bir insan olursun, belki de iyice şaşırır kafayı yersin.

Daha 2 gün önce binlerce yeni atanmış sıfır km memur göreve başladı bunlara korona işlemiyor mu? Devlet bütçesi bunlara ganimi. Bu arada bu başlayanların hiç biri sağlıkçı değil kimse yanlış anlamasın çünkü saglikcilarin ataması zorunlu ve haklı bir atama, ya diğerleri?

Öğretmene gelince okul tatil diyen akıl yoksunları 20.000 öğretmen 9 aydır atama bekliyor eylül den beri okul açık atasaydın o zaman atamaları ertelemeseydiniz beklemeseydiniz zamanında yapsaydınız. Bugün korona sebebiyle okulların kapalı olmasının suçlusu atanan öğretmenler değil.

Hem atamaları zamaninda yapmayıp öğretmenleri Mağdur Ediyorsun Hem De Okul Kapalı Deyip İkinci Bir Defa Mağdur Ediyorsun. Bunun Neresini Savunuyorsunuz Anlamış Değilim.

Üstüne Üstlük Öğretmenlere Bunu Söyleyip Kenara İterken diğer Kurumlara Binlerce Memur Atıyorsun.


son.atama, 1 saat önce - Alıntıya git
Mağduriyet olayını geç, diğer kurumlardaki iş ve işlemler minimal düzeyde asgari personelle olsa da devam ediyor. Kaldı ki bu düşünce; çalışmadan, çalışmaya ihtimali bile olmadan para almayı kendine nasıl yedireceksin? Neymiş sağlık harici diğer kurumlar binlerce personel alıyormuş :) araştır, merkezi yerleştirmeden yılda kaç tane kadro geliyor :) Insanlar bir yıldan fazla soruşturma bekledi. (7 ay bekledim hicbir bilgi alamadan). Kuş kadar gelen kadroda çalışarak üst düzey puan alıp insanlar aylarca güvenlik soruşturması bekledi onda bile bazı 18 martta atananlar kadar tatava yapmadı. Ülke salgın döneminde iken kendini düşünen namerttir. Atandığınız belli oldu en azından gelecek kaygınız ortadan kalktı, iyi yönünden düşünün. İçinde bulunduğumuz durumun, bian önce bitmesi ve göreve başlamanız ümidiyle.
Toplam 201 mesaj