Editörler : Mehmet Balci
25 Mart 2020 08:46   

Tekniker Olup Unvanla Uyumlu Olmayan Görev Verilmesi

Merhaba arkadaşlar, Unvan Değişikliği sınavıyla bilgisayar teknikeri olarak bölge müdürlüğüne atandım. Hala Teknikerlik unvanına sahip olmayan işler yapıyorum görevlendirme yazım yazıldı ama bana tebliğ edilmedi sözlü olarak iletildi. Şu anda GİH işleri yapıyorum. Bu konu üzerine düşmeye başladım, forumda da bi kaç örnek gördüm sesini çıkarma istedikleri yere verirler gibisinden yorumda gördüm hakkını ara vb. gibisinden yorumda gördüm. Devlet Memurları kanununun 45. maddesinde "Hiç bir memur sınıfının dışında ve sınıfının içindeki derecesinin altında bir derecenin görevinde çalıştırılamaz" maddesine istinaden yasal yola da başvurcam. Öncelikle silsile yoluyla bi üstü amire durumu izah edip, en son bölge müdürünede durumu izah edip ona göre yasal yola başvurmak istiyorum. Şu anlık süreç olarak ne yapmam gerek. Ben madem hala büro işllerini yapacaktım ne diye unvan değiştirdim anlamı kaldı mı ?

25 Mart 2020 11:52

freedomfor_me
Memur

dilekçe ile başvurun bence kanıtınız olsun kanun maddesini de yazın muhtemelen ihtiyaç var diyeceklerdir bunun karsısında yazılı emri mutlaka alın elinizde kanıt olmadan hukuki olarak bhiç bir şey ispat edemezsiniz şahsi fikrim mahkemeye gitmeden kdk ile çözebileceğiniz yönünde ama kurum içi çözene raslamadım ben =)

25 Mart 2020 13:31

mehmets42
Şube Müdürü

dilekçe ile başvurun bence kanıtınız olsun kanun maddesini de yazın muhtemelen ihtiyaç var diyeceklerdir bunun karsısında yazılı emri mutlaka alın elinizde kanıt olmadan hukuki olarak bhiç bir şey ispat edemezsiniz şahsi fikrim mahkemeye gitmeden kdk ile çözebileceğiniz yönünde ama kurum içi çözene raslamadım ben =)

freedomfor_me, 4 ay önce - Alıntıya git

evet dilekçe ile de başvuracağım zaten önce sözlü olarak dile getirmek istiyorum.

Görevlendirme yazısını da ekleyeceğim zaten, dediğiniz gibi kanun maddesini de eklicem .

İNŞALLAH bi sıkıntı çıkmadan gereken neyse o olur.

26 Mart 2020 17:20

tekniker41
Şef
dediğiniz madde var kanunda tabi ama hangi kamu kurumunda tam olarak uygulanıyor.
Toplam 3 mesaj

ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;