Editörler :
10 Nisan 2020 17:32

oguz.hoca
Aday Memur

Burası bir forum ve sanırım herkes burada şahsi fikirlerini hakaret olmamak kaydıyla açıklamakta özgür. Amacı da bu değil mi zaten forumların? Öğretmen arkadaşlarımın ve benim içinde bulunduğum bir camiada bu sıkıntının olması bana niye dokunsun ki? Her neyse bu başka bir konu. Hocam ben özgürce fikirlerimi belirttim. Umarım bu bela yarın sonlanır da Pazartesi günü öğrencilerime kavuşurum. Saygılar.

10 Nisan 2020 17:33

furkan ak
Aday Memur
Ortalığı velveleye vermeye gerek yok. Herşey olacağına varır.
10 Nisan 2020 18:58

berken47
Şef

Syn memurlar net yetkilileri diğer bakanlıklar yer değiştirmeleri yapılacağı hakkında açıklama yaparken, sizden ricamız Meb'in de bu konu hakkındaki görüşünü öğrenip yayınlamanız

10 Nisan 2020 19:01

ebuducane
Memur
Katılıyorum. Memurlar net bu belirsizlik için bir haber yayınlayabilir.
11 Nisan 2020 01:14

gececi60
Aday Memur

İlk atama takvimi ardından yönetici atama takvimi ilan edildi. Önümüzdeki günlerde yer değiştirme takviminin de ilan edileceğini düşünüyorum.

11 Nisan 2020 14:44

erk4243
Aday Memur

İl içi il dışı büyük ihtimal iptal olur bu sene kendinizi buna göre hazırlayın üzülmeyin sonra

11 Nisan 2020 19:22

hardavul
Memur

Zorunlu hizmet evrakları tamamlanmadı daha sistem açık,mümkün değil tamamlanmadan tarih açıklamak

11 Nisan 2020 20:42

berken47
Şef

Zorunlu hizmet evrakları tamamlanmadı daha sistem açık,mümkün değil tamamlanmadan tarih açıklamak

hardavul, 11 ay önce - Alıntıya git

zorunlu hizmet ile ilgili herhangi bir tarih belirtilmemiş mi?Şu tarihe kadar v.s

11 Nisan 2020 20:59

asaygin
Editor

Değerli arkadaşlar boşuna birbirimizi germeyelim. Elbet Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu konuda bir düşüncesi vardır. Bizler atamalar ertelenir veya ertelenmez şeklinde fikirlerimizi beyan edebiliriz. Lakin başkalarını tahrik etmemeliyiz. Hep birlikte yaşadığımız şu zor günlerde lütfen daha anlayışlı olmaya gayret edelim. Selamlar.

11 Nisan 2020 21:15

hardavul
Memur

Hocam şöyle,15 Nisana kadar zorunlu hizmet evrakları teslimi tamamlaniyordu fakat bu seneki durumdan dolayi illere sistemin acik kalcana dair yazi geldi o sebebten bu halledilmeden il içi il dişı zor tarih açıklanması.

11 Nisan 2020 21:52

berken47
Şef

Hocam şöyle,15 Nisana kadar zorunlu hizmet evrakları teslimi tamamlaniyordu fakat bu seneki durumdan dolayi illere sistemin acik kalcana dair yazi geldi o sebebten bu halledilmeden il içi il dişı zor tarih açıklanması.

hardavul, 11 ay önce - Alıntıya git

anladım,tşk ederim...desene umut var,bakalım artık...

11 Nisan 2020 22:53

akarakas78
Memur
virüsün en az 2_3 hafta daha yükseliş trendinde devam edeceği ancak mayıs ortası gibi en iyi ihtimalle zayıflayacağını uzmanların görüşlerinden anlıyoruz ve sonuç itibariyle bu sene okulların açılması imkansız gibi ve bakanlık da bu yönde tüm senaryoları hazırlamış....buradan şu sonucu çıkarabiliriz takvim açıklanacak gibi düşünüyorum ve bu şartlarda okul da açılmayacağına göre il içi ve il dışı takvim daha erken de tamamlanabilir bunun olmaması için hiç bir neden yok..mayıs ortası gibi il içi haziran ortasına kalmadan il dışı atama süreci bitebilir ve bitmesi de gerekiyor..19 hazirandan sonra da sistem üzerinden herkes yeni okulunda göreve başlar..
12 Nisan 2020 00:41

raspinar
Aday Memur

Okullar bu sene kapandı kararını alıp, önümüzdeki senenin planlamasını yapmak lâzım. Bunun içinde tayinleri fazla bekletmezler diye düşünüyorum

12 Nisan 2020 11:09

canbatar
Memur

Ya arkadaş olumsuz düşünen arkadaşta mantık denen birşey kalmamış. İl içi yer değişiklerinde olağan bir yer değiştirme olmaz ilçeden ile ilden ilçeye A okulundan B okuluna gidecek bunu neresi zor? İl dışı ise yüzbinlerce kişi yer değiştirmeyecek sonuçta. Olağan üstü bir yer değiştirme olmaz. Erteleme söz konusu olabilir, ama iptal olmaz. İptal olsa koskoca 1 yıl daha mı beklecek millet sorarım size. Bu virüs 1 yıl mı sürecek?

12 Nisan 2020 11:46

felisilvestris
Müsteşar Yardımcısı

insanların eş ve çocuklarından zaten aylarca ayrı olduğunu biliyor milli eğitim o yüzden aileleri parçalamaz diğer durumlarda sağlık gibi keyfi sebeplerle olmadığı için göz ardı edilmez beni hayrete düşüren fikirlerini düşüncelerini söylemenin ötesine geçerek sanki insanlarla alay edercesine onların acısından zevk alırcasına ve dalga geçercesine çok beklemeyin boşuna beklemeyin gibi söylemler, gerçekten az ötede yapın kötülüğünüzü kimsenin üzerine çamur sıçratmadan

12 Nisan 2020 13:36

raspinar
Aday Memur

Meclisten çıkacak karar bir planın alt yapısı. Okullar açılacak duruma gelirse tabiki de okula gideriz ama zor gibi duruyor. Neticede kanun çıktı diye okullar illa ki açılmayacak.

12 Nisan 2020 14:33

asd_dfj
Şube Müdürü

Eğer okullar daha açılmayacaksa bi an önce sırasıyla yapılır bence.

12 Nisan 2020 15:01

berken47
Şef

Raspinar doğru söylüyor, meclisteki kanun teklifi kesinlikle bu yıl temmuzda okul olacağı anlamına gelmiyor, o kanun teklifiyle örneğin seneye temmuz ayında da telafi yapılabilir, ondan sonraki yıl da yapılabilir, yani her hangi olumsuz bir sebepten dolayı öğretmenlerin yaz izninin süresi 2 aydan 1 aya indirilmesiydi

14 Nisan 2020 01:36

ebuducane
Memur
Eeeeeyyyy mamurlar net takvim duyurusu ne zaman açıklanacak? İl dışı yapanlar idarecilik sınavına girebilecek miiiii?
14 Nisan 2020 12:00

canbatar
Memur

bi gelişme duyum yok mu?

Toplam 95 mesaj