Editörler : asaygincihan27
25 Mart 2020 20:22   


Okullar 4 Mayıs 2020 Pazartesi gününe kadar kadar kapalı. Düşünceleriniz?

30 nisana kadar uzaktan egitim olacak. Yazin okullar acilirmi sizce? Telafi egitimi nasil olur sizce?

25 Mart 2020 21:12

Eray Can
Memur

Yazın isteyen öğrencilere isteyen öğretmenlertarafından dyk ile yapılır. Kimse katılmaz biz gerekeni yaptık derler

25 Mart 2020 23:56

genememur
Aday Memur

uzaktan "öğretim" olacaksa yazın olmamalı. yazın olacaksa şimdi tatil gibi tatil olmalı.

26 Mart 2020 01:01

dundarbeyguneribey
Şube Müdürü

yazın nereye eğitim oluyor? 45 50 derece sıcaklık + nemde hangi sınıfta hangi dersi işleyebilirsiniz mümkün değil benim tek derdim sınavlar zira virüs diye herkes sınıf geçerse yandı gülüm keten helva. madem uzaktan eğitim var sınav da olmalı.

26 Mart 2020 10:18

şaşkın tarihçi
Şube Müdürü

yazın nereye eğitim oluyor? 45 50 derece sıcaklık + nemde hangi sınıfta hangi dersi işleyebilirsiniz mümkün değil benim tek derdim sınavlar zira virüs diye herkes sınıf geçerse yandı gülüm keten helva. madem uzaktan eğitim var sınav da olmalı.


dundarbeyguneribey, 2 hafta önce - Alıntıya git
Sizin Türkiye koşullarından haberiniz yok galiba. Hangi çocuk tam verimli kullanabiliyor uzaktan sistemi. Kaçının evde interneti yok, üç dört kardeş hadi anneden babadan sıra geldi , hangisi tv de ders izleyecek. Ekonomi çökmüş, millet perişan eve tıkılmış, kaç ay süreceği belli değil. Bazısının derdi herkesin sınıf geçmesi.
26 Mart 2020 10:29

mert77777
Şef

Yazın virüs tehlikesinin geçip geçmeyeceği henüz belli bile değil.

26 Mart 2020 11:42

nemrutdağı
Daire Başkanı

Meb ilk önce LGS ve ÖSYM sınavını yapmaktan başka hiç bir önceliği yok. Öncelik bu ikisi. Onun dışındaki sınıflara yaz tatili olacaktır. Bu yıl yaz kursları yapılmayacak. Bu eğitim öğretim yılı bu şekilde bitecektir. Kalanlar ve sınıf geçme meselesi hiç önemli değil. Şu sıralarda bir çocuğun bile sağlığı tehlikeye atılamaz.Öncelik öğrenci sağlığı ve yaşamıdır.

26 Mart 2020 15:16

dundarbeyguneribey
Şube Müdürü
Sizin Türkiye koşullarından haberiniz yok galiba. Hangi çocuk tam verimli kullanabiliyor uzaktan sistemi. Kaçının evde interneti yok, üç dört kardeş hadi anneden babadan sıra geldi , hangisi tv de ders izleyecek. Ekonomi çökmüş, millet perişan eve tıkılmış, kaç ay süreceği belli değil. Bazısının derdi herkesin sınıf geçmesi.
şaşkın tarihçi, 2 hafta önce - Alıntıya git

kusura bakma da heceleyerek okuyan, temel kavramlardan bile haber olmayan kişiler lisede sınıf geçerse bunun faturasını biz ödüyoruz. eğitim varsa sınav da olmalı olmak zorunda, öğretmen misin bilmiyorum ama girdiğin bir sınıfta sınav yapmayacağını ya da herkesi geçireceğini söyle bakalım dersi dinleyen bir kişi bulabilecek misin?

26 Mart 2020 17:14

okuryazar3
Müsteşar

benim görüşüm bu yıl bitti.Gelecek yıl kayıtsız şartsız bir üst sınıfa alınacak öğrenciler için müfredata eksik konular serpiştirilir eğitim açısından.fazla bir kayıp olmaz.

27 Mart 2020 01:53

metinbinmetin
Memur

Seneye kitaplar değişmeli. Yarım dönem konuları işlenmedi sayılmalı. Uzaktan eğitimi kaç kişi işler acaba?

Seneye kitaplar için şimdiden Kitap İnceleme Modülünde kitaplar atanmalı. Ve sonuç online yazılıp ihaleler açılmalı. Geç kalınıyor.

Yoksa yazın ortasında nur topu gibi bir kitap sorunumuz olacak.

27 Mart 2020 03:46

alpay5506
Aday Memur

okullar 30 nisana kadar kapalı şimdi okullarda çalışan yardımcı hizmetlilerin maaşlarında bir degişiklik olurmu acaba sonuçta çalışmıyoruz maaşdan düşüş felan olurmu acaba

27 Mart 2020 04:25

friedhelm
Şef

Uzaktan eğitimle bu iş olmuyor. Eba'ya bir giriliyor bir girilmiyor ödev gönderelim çocuklara.Veliler her gün mesaj atıyor. Eba'ya giremedik diye.İmkanı olan sosyal medya üzerinden canlı yayın yapıyor.Bir şeyler yapılmaya çalışılıyor da altı boş.Bu gece gördünüz vaka sayısı birden arttı.Yazın bu tehlike geçer mi o da belli değil.Yani bu sene böyle bitti.Üzücü bir durum.Ülke olarak çok zor zamanlardayız.Her şeyin bittiği nokta belki de.Allah sonumuzu hayır etsin.

Hem sonra yakından normal eğitimle çocukları sınıfta tutamıyoruz kaldı ki uzaktan eğitim ile ekran başında nasıl tutulur o çocuk.Veliler evde çıldırıyor.Belki kıymetimiz bir nebze olsun anlaşılmıştır.

27 Mart 2020 10:26

meneksenuri
Daire Başkanı

Dünya uzaktan eğitime geçecektir. Uzaktan eğitim son derece önemli.

27 Mart 2020 10:51

nemrutdağı
Daire Başkanı

Öğretmenin değeri ölçülemez. Paha biçilmez. Bakın bu süreç gösterdi ki evde veliler çok zor durumda oldukları ve öğretmenin okulun önemini değerini anlamışlar ve ders çıkarmışlardır. Öğretmenleri okulu dadı gibi görüyorlardı. Gerçi yine veliler açısından bizler dadıydık ve pek bunun değişeceğine inanmıyorum.

27 Mart 2020 13:55

friedhelm
Şef
Eba'ya giremiyorum diye veli gelip fırça atıyor.Ne yapayım elden ne gelir sistem çöktü diyorum.Gelir birazdan biraz bekleyiniz diye belirtiyorum.Ne yapayım o zaman diyor.Ödev verin ödev evde çok boş kaldılar diyorlar.Ödev gönderiyorum eba üzerinden.Bakıyorum kimse yapmamış.Ödev gönderdim niye hiçbir öğrenci yapmamış diyorum.Biz görmedik ödev falan diyorlar.Eee başka sınıflar niye yapmış onlar da mı görmemiş diyorum.Ses yok.Hep bakıyorlar ne yapsam da şikayet etsem diye.Şimdi ben ne yapayım? İnsanı o kadar zor durumda bırakıyorlar ki akla zararlar .
27 Mart 2020 16:58

muallim_34
Daire Başkanı

Onbeş gün tatil yeterli.sonra açılsın.

28 Mart 2020 12:17

akarakas78
Memur
üniversiteler tamamen uzaktan eğitime geçti bu sene ki ben bu saatten sonra ilk orta dereceli okullarda örgün eğitim olacağına inanmıyorum. . bu sene böyle biter...uzaktan eğitim kapsamında genişleme olur program yoğunlaşır eba daha aktif bir hale getirilir..ben şahsen çocuklarımın eğitimini sadece tv eba değil özel yayınların you tube üzerinden yaptıkları videoları sunumları takip ettirerek sürdürüyorum...başka çıkar yol yok. çocuklarımız eğitimden geri kalmasın derdimiz bu..
28 Mart 2020 16:36

Kagiş
Aday Memur

Onbeş gün tatil yeterli.sonra açılsın.


muallim_34, 2 hafta önce - Alıntıya git

Olur hocam, siz söyleyin bakanlığa on beş gün sonra okullar açılsın. Bu bir tatil değil, sağlık için zorunlu bir ara. Bunu bizzat sayın bakanımız söyledi. Okulların açılmasını, virüsün yayılma potansiyeli belirleyecektir ki bu da önümüzdeki haftalarda belli olacaktır.

29 Mart 2020 11:34

etem13
Aday Memur
30 Nisan değil muhtemelen, bu yıl daha açılmaz.Dun ek dersler için yazı gönderildi. Orada 1 Eylül 2020 yazıyor.
29 Mart 2020 17:15

sportif44
Memur

Öncelikle 30 nisana kadar değil, 4 Mayıs 2020'ye kadar kapalı çünkü. 30 Nisan Perşembe tarihinden sonra. 1 Mayıs günü okullar zaten İşçi Bayramı sebebiyle kapalı, 2-3 mayıs haftasonu zaten. Şu an ki takvime göre 4 Mayıs 2020 Pazartesi günü okullar açlıyor. Ama kişisel fikrim ve gelişmeler bana daha da uzatılacağı yönünde geliyor, Örneğin :

YÖK üniversiteleri dönem sonuna kadar kapattı ve bu dönem komple uzaktan eğitime geçtiğini açıkladı,

Yine Meb okullar açılsa dahi, dönem sonuna kadar ve yaz dönemindeki tüm dyk,egzersiz, iyep,destek eğitim, evde eğitim vs. gibi ders dışı çalışmalarını 1 Eylül 2020'ye kadar durdurdu. Yine Seyahat yasaklarının olduğu, 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı gibi birçok kısıtlamanın olduğu şu günlerde tekrar okulların açılacağı pek kolay gözükmüyor.

Yüksek ihtimalle öğrenciler sadece sınav için 1 hafta okula giderler ve okullar kapanır. Bu seneyi böyle kapatırlar.

29 Mart 2020 19:48

nemrutdağı
Daire Başkanı

Ortaokulların lise giriş sınavı yapılacak mı. Tüm bakanlık LGS nin nasıl ve ne zaman yapacağını düşünüyor. Yine bu sıkıntılı günler gösterdiki Meslek okullarının ne kadar önemli misyonlarının olduğunu ibretle izliyoruz. Keşke tüm liselerin ortaokulları açılmış olsaydı bugün meslek liselerinin maske dezenfektan konusunda sahip oldukları yararları bu millet minnetle hatırlayacaktır. Bakanlık bir an evvel tüm liselerin orta bölümlerini açmalıdır. Tüm ülke ortaokulları LGS nasıl ve ne zaman yapılacak diye büyük bir endişe içindeler. Meslek liselerinin orta okullarının açılarak bakanlık bu konuya el atmalıdır. Ortaokul sonu sınav stresi bir başka sıkıntılı dönemde tekrar göstermesin.

Toplam 31 mesaj