Editörler :
29 Mart 2020 23:03

GOKPAR
Aday Memur
Bu sene eğitim öğretim kapanmıştır bence. Corona virüs 2-3 ay da ancak kontrol altına alınabilir. Milli eğitim sadece lgs yi yapar. O da telafisi olmadığı için. Çok kontrollü şartlarda. Sınıflara 20 öğrenci değil 10 ar kişi oturtur. Maskelerle sınav yapar çocuklar. Seneye ise eğer yaz tatilinden çalmazsa, malum 657 de öğretmenlerin yaz tatili 2 aydır ibare var. bu yapılamayan iş gününü seneye (yaklaşık 45 iş günü) ekler. Nasıl ara tatilleri kaldırır. Seminerleri kaldırır ve gelecek dönemi cumartesiyi de katarak 6 gün üzerinden planlar. O zaman 45 gün tamamlanır. Tabi devlet en iyisini düşünür. Bu benim fikrim
30 Mart 2020 09:03

akarakas78
Memur
eğer önümüzdeki iki hafta içinde bu iş kontrol altına alınmazsa bu okullar kesinlikle bu Yıl açılmaz...
30 Mart 2020 09:07

martin.35
Memur

https://forum.memurlar.net/konu/cevap/61214ae6-316f-ea11-80f5-a0369f7d1486/

Herşey önemsemek ile ilgili. İsteyen yapar. İstemeyen için bahane çok. Uzaktan eğitime ders saatlerinde internetten girilemiyor ise TV'den çok rahat izleyebilirsin. Ayrıca uzaktan eğitim ile ilgili eba üzerinden veya başka siteler üzerinden ders, ödev, video etkinlikleri yapılabiliyor. İlgili veli ve öğretmen iletişimi ile bir çok şey yapılabilir. Yapanda var zaten.

Lİse için eba akademik eğitim gayet kullanışlı program olmuş. İnternet üzerinden her konunun her türlü etkinliği var. Bende bunu kullanıyorum. Sisteme rahat girebiliyorum.

Kırsal bölge hariç çoğunun evinde internet var.Yok ise Bütün GSM operatörleri 3-8 GB eba için ücretsiz internet tanımlıyor.

Sınıf gibi verimli olmaz ama hiç yoktan iyidir. Veli ve öğrencide bahane üretmeyip ilgili olursa güzel işler yapılabilir. Boş boş evde oturmaktan ise oyalanacak bir etkinlik olur.

30 Mart 2020 15:48

balarest
Genel Müdür
Sahsi dusuncem. hersey normal sartlarda devam ederse idari tedbirler 30 nisanda kalkar. okullar ramazan bayrami sonrası acilir. muhtemelen telafi icin ctesi pazar ilave edilir. 15 temmuzda kapanir.
31 Mart 2020 15:28

sozlesmelikatip
Memur

Benim görüşüm dönem kapandı ve okul bitti.

01 Nisan 2020 00:06

mikado411
Şef

Arkadaşlar İngiltere bile 6 aylık çalışma planı hazırladı bu virüsün etkileri uzun süreceğe benziyor.Bence Eylül'e kadar okullar açılmaz.

03 Nisan 2020 13:42

sportif44
Şube Müdürü

Bu dönem bitti arkadaşlar açılmaz okul daha, yks ve lgs yapılacak o tamam ama beni düşündüren okul içi sınavlar nasıl yapılacak notlar nasıl verilecek. Konuşulan çözümler ise

İlk dönem notu ne ise o verilecek diyenler var,

Son 1 hafta sadece sınav için okula gidilecek diyenler var,

Bu 2. dönem tüm öğrenciler için sınav notları diploma puanlarına etki etmeyecek yani aritmetik ortalamaya dahil edilmeyecek ve herkes otomatikman bir üst sınıfa geçecek diyenler var. Ki en mantıklısı bu gözüküyor şu an

Bakalım hayırlısı artık, ama bu dönem şu anki koşullar gösteriyor ki açılmayacak

03 Nisan 2020 15:32

nemrutdağı
Daire Başkanı

Salgın sonrası okulların sınıf mevcutları 1(birer)öğrenci oturacak şekilde sınıf öğrenci sayıları mutlaka sınırlandırılması azaltılması Bakanlık tarafından dikkate alınmalıdır. Artık hiç bir okul ve sınıf öşrenci sayıları,mevcutları , normu ve sınırı olmalıdır. Tek tek sıralı , masalı ve sınıfların fiziki ortamına göre belilenmelidir. Tekli eğitimden çiftli eğitime geçilmelidir. Tam gün eğitimden sıkışık kalabalık 40 kişilik sınıfları artık sorgulamalıyız. Bu salgın ; Bakanlığında karar alma sürecinde durum analizi ve öğrenci sağlık güvenliği konusunda doğru karar alacaklardır.

03 Nisan 2020 16:36

nemrutdağı
Daire Başkanı

Bakanlığın bu zor günlerde ilkokul ve ortaokul haftalık ders saatlerini de 20 veya 25 saate çekmelidir.çünkü bu salgın bakanlığın 1 Eylüle kadar analiz planlama toplantı yaparak bu salgından sonra okullarda verimli ders ve öğrenci sağlığını korumaya öncelik vereceklerdir. . Öncelik öğrencimizin sağlığı olduğunu gördük. Doğru olanda buydu. Bakanlığı kutlarım. Lütfen ilk ve ortaokul haftalık ders saatlerinin azaltılması ve sınıf öğrenci sayılarının tek sıralı olarak oluşturulması ikili eğitime geçilerek okul ve sınıf yüklerinin azaltılmasını 1 Eylüle kadar tartışılıp vakit geçilmeksizin hayata geçilmesini bekliyoruz. Önce sağlıklı ortam ve ders saatlerinin azaltılması olmalıdır

04 Nisan 2020 23:08

yalnizzlink
Genel Müdür

şu an bırakın okulların açılmasını hepimiz can derdine düşmüşüz ben bırakın okulu, evden fırına ekmek almaya giderken korkuyorum bana virüs bulaşacak diye. Siz neyin kafasını yapıyorsunuz?? Tek sıraymış, çift sıraymış . Okul açıldığı anda tüm nüfus hareketlenir herkes toplu taşıma araçlarına, metrolara, vapurlara yönelir, çocuk isterse tek otursun isterse 4 lü otursun sırada teneffüste kaynaşmayacak mı çocuklar, saçmalamayın arkadaşlar. Şu an insanlık yok olma sürecinde . Bu virüs belki de ulus devletleri kaldıracak, insanlık bu virüsü yok etmek için birleşecek belki de.. Ülke sınırları açılacak, herşey değişecek. .. Virüs yok edilmeden okullar açılamaz. Ne zaman nasıl yok olur onu bilemeyiz ama hiçbir şey eskisi gibi olmayacak bundan emin olun.

05 Nisan 2020 16:59

okuryazar3
Müsteşar

https://forum.memurlar.net/konu/cevap/61214ae6-316f-ea11-80f5-a0369f7d1486/

Herşey önemsemek ile ilgili. İsteyen yapar. İstemeyen için bahane çok. Uzaktan eğitime ders saatlerinde internetten girilemiyor ise TV'den çok rahat izleyebilirsin. Ayrıca uzaktan eğitim ile ilgili eba üzerinden veya başka siteler üzerinden ders, ödev, video etkinlikleri yapılabiliyor. İlgili veli ve öğretmen iletişimi ile bir çok şey yapılabilir. Yapanda var zaten.

Lİse için eba akademik eğitim gayet kullanışlı program olmuş. İnternet üzerinden her konunun her türlü etkinliği var. Bende bunu kullanıyorum. Sisteme rahat girebiliyorum.

Kırsal bölge hariç çoğunun evinde internet var.Yok ise Bütün GSM operatörleri 3-8 GB eba için ücretsiz internet tanımlıyor.

Sınıf gibi verimli olmaz ama hiç yoktan iyidir. Veli ve öğrencide bahane üretmeyip ilgili olursa güzel işler yapılabilir. Boş boş evde oturmaktan ise oyalanacak bir etkinlik olur.

martin.35, 7 ay önce - Alıntıya git

Garibanlığın gözü çıksın,kontür yükletemediği akılsız(Tuşlu:)) telefonundan beni ara çağrısı atan öğrenci velilerimiz çoğunlukta maalesef.İyi ki Eba Tv var oradan izleyebiliyorlar.Bu uzaktan/ yakından alakasız eğitim sistemsizliği henüz ülkemiz teknoloji okuryazarlığı düzeyine lüks.

Toplam 31 mesaj

ANKET
Amaçtan uzaklaşıldığı için, MEB tarafından, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında yapılan değişiklikleri onaylıyor musunuz?