Editörler :
06 Nisan 2020 13:39

hugo.almeida
Genel Müdür

hocam ne sallamışsın ya, bi borozan alıp çalmadığın kalmış.

seferberlik falan yok arkadaşlar.

BuyJuva, 8 ay önce - Alıntıya git

Olur mu ya, var tabi, kırmızı kod verildi. Valiler artık seferberlik valisi oldu, anayasa ve kanunlar seferberlik boyunca rafa kalktı, 20 yaş üzeri eli poşet tutan kişiler maske altına alınacak.

07 Nisan 2020 17:49

Slymn.45
Aday Memur

Resen görev verildi il dışında ailemin yanındayım.Hic bir ulaşım aracı bulamıyorum taksiler çok pahalı ne yapmalıyım? Dilekçe yazdım ama pek umudum yok

07 Nisan 2020 18:44

T İ R e J
Daire Başkanı

Vefa Grubunda Olan 2 din görevlisi Virüse yakalanmış...!

07 Nisan 2020 20:39

hugo.almeida
Genel Müdür

Resen görev verildi il dışında ailemin yanındayım.Hic bir ulaşım aracı bulamıyorum taksiler çok pahalı ne yapmalıyım? Dilekçe yazdım ama pek umudum yok

Slymn.45, 8 ay önce - Alıntıya git

İl dışında olmamanız gerekiyordu?

08 Nisan 2020 02:21

kaptan777
Aday Memur

Hocam resen ne görev verildi ? Ve paylaşma isterseniz hangi ilçede çalışıyorsunuz veya hangi ilde ?

08 Nisan 2020 19:29

friedhelm
Şube Müdürü
Gönüllülük esas dense aslında zorunlu gönüllülük gibi bir durum söz konusu anladığım kadarıyla.Geçen WhatsApp grubundan müdür yoklama yaptı.Kimler il dışına çıkıp çıkmadığını sordu.Çıkanlara ailesinin yanına memlekete gidenlere laf yaptı."Kaymakamlığın ve ilçe mem göreve çağırıyor bazı öğretmenlerimizi zorunlu olarak" dedi.İki gün sonra " gönüllü çalışan öğretmenlerimiz" başlıklı bir fotoğraf paylaşıldı.Sözde gönüllü arkadaşlara da bayrağı ağır bir görev verilmiş.Sabah 8 akşam 8 sosyal yardımlaşmada ama memur ama diğer hizmetler için çalıştırıyorlarmış.Yani vali ve kaymakamlar ya da ilçe memler bu durumu kendi lehine çok kullanıyor.Yani ne bu virüs geçer ne de okullar açılır.Her geçen gün de artma eğiliminde.Okulların Mayıs ayında açılması pek de mümkün değil.Belki de coronavirüs muhabbettine bu öğretmenlik de bitirilir.Kursu,ek dersi bilmem neyi derken devletin sırtına yük oluyor denilir.O yüzden bol bol dua etmeli ki bu zorunlu gönüllülük esasına dayanan işlerimiz kalıcı işimiz olmasın.
09 Nisan 2020 01:12

M. S. B
Kapalı
Gönüllülük esas dense aslında zorunlu gönüllülük gibi bir durum söz konusu anladığım kadarıyla.Geçen WhatsApp grubundan müdür yoklama yaptı.Kimler il dışına çıkıp çıkmadığını sordu.Çıkanlara ailesinin yanına memlekete gidenlere laf yaptı."Kaymakamlığın ve ilçe mem göreve çağırıyor bazı öğretmenlerimizi zorunlu olarak" dedi.İki gün sonra " gönüllü çalışan öğretmenlerimiz" başlıklı bir fotoğraf paylaşıldı.Sözde gönüllü arkadaşlara da bayrağı ağır bir görev verilmiş.Sabah 8 akşam 8 sosyal yardımlaşmada ama memur ama diğer hizmetler için çalıştırıyorlarmış.Yani vali ve kaymakamlar ya da ilçe memler bu durumu kendi lehine çok kullanıyor.Yani ne bu virüs geçer ne de okullar açılır.Her geçen gün de artma eğiliminde.Okulların Mayıs ayında açılması pek de mümkün değil.Belki de coronavirüs muhabbettine bu öğretmenlik de bitirilir.Kursu,ek dersi bilmem neyi derken devletin sırtına yük oluyor denilir.O yüzden bol bol dua etmeli ki bu zorunlu gönüllülük esasına dayanan işlerimiz kalıcı işimiz olmasın.
friedhelm, 8 ay önce - Alıntıya git
Girmeden aldığınız ekdersin karşılığı olsun be abi
09 Nisan 2020 01:40

friedhelm
Şube Müdürü
Girmeden aldığınız ekdersin karşılığı olsun be abi
M. S. B, 8 ay önce - Alıntıya git
Ek ders almak isteyen kim? Ek ders verip beni risk teşkil eden işlerde çalıştırıp adına gönüllük koyacaklarsa bunun adı bambaşka bir şey olur.Ben ne ek ders peşindeyim ne de böyle göstermelik işler peşindeyim.Şuan da yapılan çoğu şey göstermelik. Beni gönderdiler bu işe diyelim.Kendim çok da umrumda değilim açıkçası.Bu saatten sonra ben yaşasam ne yaşamasam ne? Ama evimde ailem de risk teşkil eden bireyler var.Ben onlara taşırsam bunun vebali ağır olur bana.
09 Nisan 2020 02:30

Slymn.45
Aday Memur

Tekirdağ Çorlu 65 yaş üstü yaşlılara para çekme görevi re'sen verildi.

09 Nisan 2020 18:56

etik72

Bu konuda sanırım sadece eğitimsen açıklama yaptı. Diğer sendikaların da sesini duyurması lazım. Öğretmen arkadaşlar iletişime geçsin

09 Nisan 2020 19:07

bilimbilim
Memur

Tekirdağ Çorlu 65 yaş üstü yaşlılara para çekme görevi re'sen verildi.

Resmi yazı mı geldi size hocam? Whatsapptan mı gönderdiler?

Yoksa yazıyı siz mi gidip imzaladınız? Süreci anlatır mısınız biraz?

Birçok hocaya gizliden gizliye zorunlu görevler verilmiş. Oldu bittiye getirilerek.

Zorunlu görevi gönüllü görev gibi lanse ediyorlar. Çok yazık.

09 Nisan 2020 21:46

tarcan91
Şube Müdürü

Bu konuya sendikalar hemen eğilmeli..Resmi yanı nedir ? Ortada muallaklık var !

Toplam 52 mesaj

ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?