Editörler :
19 Nisan 2020 22:00

akil21
Şef

Malesef bi gelisme gormedim haber vermeme ragmen

20 Nisan 2020 14:12

yağız şahsuvaroğlu
Aday Memur

personel.meb.gov.tr adresine durumumu yazabilirsini Arkadaşlar orada e posta kısmı

var.

21 Nisan 2020 00:31

yağız şahsuvaroğlu
Aday Memur

Arkadaşlar en son gelişmeler nedir?

21 Nisan 2020 00:48

gergul
Şef
Ben tekrardan cuma günü cimere bu sefer bilgi edinme kısmına yazdım. Sonra kamu denetçiliğine yazacağım. Sendikalar ilgilenmiyor onu söyleyebilirim . Nasıl olsa çoğunluk mutlu diye ilgilenmiyorlar.
21 Nisan 2020 14:49

yağız şahsuvaroğlu
Aday Memur

Rehberlik.ve meslek liseleri öğretmenleri için web sitesinde haber yapan ve milli eğitime yazdığıbaşvuru yazısını yayımlayan sendikalar bizim için ne yapıyor merak ediyorum.Memurlar.net haber yapılması için watsaptan yazdım cevap. Bile vermediler,

21 Nisan 2020 18:35

gergul
Şef
Arkadaslar kamu denetçiliği kurumu na herkes yazsın durumu, cimer yetmiyor. Çünkü sayımız az. Sendikalarada çokça mail atın. Bakalım...
21 Nisan 2020 19:35

yağız şahsuvaroğlu
Aday Memur

Arkadaşlar Cimer den cevap geldi.Mevzuat değişiklik çalışmalarında değerlendirilmek üzere Not edilmiştir diyor.Bu cevap yeterli değildir.Mevzuat değişikliğine gerek yoktur.Konu ile ilgili hakem heyeti kararı nettir ve tüm tarafları kapsamaktadır.Verilen cevaba itiraz edelim.

Ayrıca tüm memur sitelerine yardımcı olmaları için yazı yazalım.Ben yazdım.

21 Nisan 2020 21:38

akil21
Şef

Kamu denetcilerine de e devletten mi yaziliyor arkadaslar.esasan bu is sendikalarin

21 Nisan 2020 21:58

yağız şahsuvaroğlu
Aday Memur

Kamu denetçiliğine hem e devletten hem de kendi sitesinden yazılabiliyor. kdk diye aratın

22 Nisan 2020 00:47

yağız şahsuvaroğlu
Aday Memur

Arkadaşlar ben kadrolu özel eğitim öğretmeniyim ve norm fazlası değilim.Hal böyle ilken bazı

rahatsızlıklarım dolayısı ile 1. Dönem okula gelememiştim.2. Dönem göreve başlamama

rağmen sınıfıma (özel eğitim sınıfı) benim yerime norma fazlası bir sınıf öğretmeni verdiler,Beni de önce idari işlere yardım edeceksin diye üzerimde baskı kurmaya çalıştılar sonra da evde

eğitime gönderdiler.Ben kimseyle kötü olmamak için kabul ettim.Burada bir usulsüzlük olduğunudüşünüyorum.evde eğitimler sonlandığına göre okuluma dönmüş olur muyum?Sınıf üzerime

geçer mi?Konu hakkındaki düşüncelerimiz nelerdir?

22 Nisan 2020 10:25

Aysiima
Aday Memur

Ben de aynı durumdayim Yağız hocam. Bana göre de öyle olmalı ama sozle olmaz diyo idareci.Yani ben şunu anlamadım bizim durumumuz ne suanda. Norm fazlasi da değiliz öğrencimiz de yok. Ki Benim yerimdeki öğretmen gorevlendirme çalışıyor. Bizim okulda bile değil kadrosu. Bize haksızlık oluyor net.

22 Nisan 2020 10:54

akil21
Şef

Bende hemen hemen sizin durumdayim gayet acik bi sekilde ucretliler bile magdur edilmiyor biz magdur edildik bizi brams hocalariyla karistirdiniz dedim apacik yazdim cimere il mem de bizi okulda baslatmadi diye yazdim simdi cvp gelmis bide cevaplayan dbakir il mem gerekli yerlere bildirilecektir durumunuz yazmis

22 Nisan 2020 13:27

yağız şahsuvaroğlu
Aday Memur

Usulsüzlük var diye yazsam mı CİMERE bunu düşünüyorum

22 Nisan 2020 15:17

gergul
Şef
Az önce cimer başvuruma cevap geldi. Bana 3nisanda gönderilen bakan imzalı ek ders yazısını göndermişler. Kdk dan ne gelecek bakalım.
22 Nisan 2020 16:00

yağız şahsuvaroğlu
Aday Memur

13 nisan olmasın o

22 Nisan 2020 19:51

Bizden17
Aday Memur

Rehberlik sınıfımız var mı şu anda? Ücret verilmiyor ama görev veriliyor.

22 Nisan 2020 19:51

gergul
Şef

13 nisan nerden çıktı ya...dediğim gibi 3 nisan

Konu hakkında, 03.04.2020 tarihli ve 31088 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar ile bütün teşkilatımıza gönderilen ve bir örnekleri de ekte bulunan yazılar çerçevesinde işlem yapılması gerekmektedir.

Bilgilerinizi rica ederiz.

22 Nisan 2020 19:54

gergul
Şef

bir önceki cimer cevabım...

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine yapılmış olan başvurunuz incelenmiştir.

Talebiniz, konu hakkında yapılacak mevzuat değişikliği çalışmalarında değerlendirilmek üzere not edilmiştir.

Bilgilerinizi rica ederiz.

22 Nisan 2020 22:44

yağız şahsuvaroğlu
Aday Memur

KDK BAŞVURU SONUCU

.Dosya kapsamında yapılan ön incelemede; şikayetçinin, evde eğitim hizmetlerinin durdurulması nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ek ders ödemesi yapılmaması yönündeki uygulamasından kaynaklı mağduriyetin giderilmesine ilişkin idareye herhangi bir başvuruda bulunduğuna dair dosyaya bir belge sunulmadığı anlaşılmış olup yukarıda açıklanan Kurumumuz mevzuat hükümleri karşısında, gerekli idari başvuru yolları tüketilmeden başvuru yapıldığı, böylelikle başvurunun bu aşamada Kurumumuzca incelenemeyeceği sonucuna varılmıştır.

III. KARAR

5. Yukarıda yer verilen mevzuat hükümleri gereğince, idari başvuru yolları tüketilmeden yapıldığı anlaşılan başvurunun bu aşamada Kurumumuzca incelenme imkânı bulunmadığından, değerlendirilmesi için başvurunun MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI?NA GÖNDERİLMESİNE ve bu hususun şikâyetçiye de tebliğine,

6. İlgili idare tarafından, iyi yönetim ilkelerine uygun olarak, makul bir süre içinde tesis edilecek gerekçeli işlemin sonucunun Kurumumuza iletilmesine,

7. İlgili idare tarafından Kurumumuza verilecek cevabın şikâyetçiye tarafımızca tebliği tarihinden veya 60 gün içinde cevap verilmediği takdirde bu sürenin bittiği tarihten itibaren 6 ay içinde başvuru koşullarını taşımak kaydıyla Kurumumuza yeniden şikâyet başvurusu yapılabileceği hususunun şikâyetçiye bildirilmesine karar verildi.

23 Nisan 2020 00:10

gergul
Şef
Maalesef bişey çıkmayacak gibi...
Toplam 227 mesaj

ANKET
WhatsApp'ın yeni kullanıcı sözleşmesini kabul edecek misiniz?