Editörler : E.Kayı Han
26 Mart 2020 22:39

Sözleşmeli Personel Tayini Mehil Süresi

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Ilişkin Esaslar'da yer alan Ek 9. maddede yer alan il içi 1 gün ve il dışı 15 gün olan mehil süreleri, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Ilişkin Esaslar'da yer alan Ek 3. maddesindeki kurum içi yer değişikliği ndeki tayinlerde de geçerli midir?

Teknisyen2531
Aday Memur
26 Mart 2020 22:43

Tayin oldunuz mu?

Ulaştırma.trafik
Aday Memur
27 Mart 2020 02:33

Tayinde yazı gelince ertesi gün başlaman gerek. Trabzon'dan İstanbul'a tayin oldum çarşamba yazı geldi Perşembe İstanbul'da iş başı yaptım.

aktasonlıne
Şube Müdürü
27 Mart 2020 08:17

Sözleşmeli memur pardon personel insan değil mi il dışına evi barkını nasıl taşıyacak.Ertesi gün nasıl işde olacak.Sonra niye kadro istiyorsunuz deniyor!

27 Mart 2020 09:31

Kardeş bende tayin oldum yazı geldi ertesi gün başlamam gerektiği yazıyordu tayin olduğum kurumun personel dairesini aradım durumu izah ettim 15 gün mehil müddeti verdiler... Ki vermek zorundalar kanun bunu emrediyor....

acjust
Memur
27 Mart 2020 10:28

Ben de diyorum ki Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Ilişkin Esaslar'ın ek 9. Maddesinde il dışı için 15 günlük bir mehil süresi belirlenmiş ama o madde genel anlamda Özelleştirme Kapsamına alınan kurum çalışanları 4B statüsüne atanırken ki mehil süreleri..Bu süreler Sözleşmeli Personel in kurum içi yer değişikliği nde de geçerli olur mu?

acjust
Memur
28 Mart 2020 17:16

Ertesi gün başlamanın yasal dayanağı var mıdır? Ek 9. Maddeyi inceleyen oldu mu

Emre.27
Aday Memur
28 Mart 2020 21:55

Hangi bakanlikta calisiyorsunuz ve kac yil sonra tayin oldunuz
Teknisyen 4.0, 4 yıl önce

Kardeş bende tayin oldum yazı geldi ertesi gün başlamam gerektiği yazıyordu tayin olduğum kurumun personel dairesini aradım durumu izah ettim 15 gün mehil müddeti verdiler... Ki vermek zorundalar kanun bunu emrediyor....

Teknisyen2531
Aday Memur
11 Nisan 2020 22:19

Hangi kurumda çalışıyorsunuz
Teknisyen 4.0, 4 yıl önce

hasan190760
Aday Memur
11 Nisan 2020 23:34

hayret sözleşmelilerde tayin oluyormuş.kaç yıl sonra oldunuz kurumunuz ne acaba
12 Nisan 2020 16:42

Ben de sözleşmeliyim tayin oldu ama il içinde kurum değiştirdim. İl dışı biraz zor oluyor sanırım.

Ulaştırma.trafik
Aday Memur
12 Nisan 2020 16:54

1 yılı doldurdum eş durumundan Trabzon'dan İstanbul'a geldim
hasan190760, 4 yıl önce
hayret sözleşmelilerde tayin oluyormuş.kaç yıl sonra oldunuz kurumunuz ne acaba

kenank77
Memur
27 Nisan 2020 15:55

il içinde nasıl kurum değiştirebiliyor..yada aynı kurumun başka yerine geçmek istiyorum ..4b liyim bu işlem nasıl yapılabiliyor bilgi verirmisiniz hocam

Hannibal Barca, 4 yıl önce
Ben de sözleşmeliyim tayin oldu ama il içinde kurum değiştirdim. İl dışı biraz zor oluyor sanırım.
27 Nisan 2020 19:24

Dilekçeyle başvuruyorsun tabi yöneticilerin de kabul etmesi lazım.
kenank77, 4 yıl önce

il içinde nasıl kurum değiştirebiliyor..yada aynı kurumun başka yerine geçmek istiyorum ..4b liyim bu işlem nasıl yapılabiliyor bilgi verirmisiniz hocam

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi