Editörler : gubaz
27 Mart 2020 00:32   


Kapalı
Home Ofis Çalışmak Nasıl Bir Durum?

Koronavirüs salgını nedeniyle pekçok özel şirket beyaz yaka çalışanlarını home ofis düzenine geçirdi ancak bunun olumlu tarafları olduğu gibi birde olumsuz tarafları var çalışanın iş ortamından iş ciddiyetinden personel kimliğinden uzaklaşmasının performans durumunuda etkilediğini düşünüyorum sonuçta personel her nekadar fiziken iş yaşamından izole edilsede şirketiyle olan işlevsel bağı devam ediyor maaşı sigortası birtakım hakları işliyor, teknolojik imkanlar her nekadar gelişmiş olsada personelin heleki ev ortamında denetimi takibi verim alımı zor olabiliyor bu da şirketler için bir maliyet sorunu yaratabiliyor.

Özelliklede satış ve pazarlama gibi müşteriyle birebir temasın oldukça önemli olduğu iş grupları için uzaktan iletişim imkanları yeterince etkili olabilirmi?

30 Mart 2020 00:47

busted
Memur

İşveren falansınız sanırım bu kadar ortalık karışıkken personel verimini gece gece sorguladığınıza göre.Çalışan için gayet rahat bir durum pijamayla laptoptan bütün gün evin içinde mailleşmek işleri takip etmek muhteşem birşey.Gayette verimli çalışılıyor.İşveren açısından nasıldır bilemem açıkçası çok umrumdada değil sağlık daha önemli şuan herkes için,

19 Nisan 2020 23:06

sebnem00
Kapalı

Ne yazık ki bir süredir büyük bir pandemi durumuyla karşıkarşıyayız, koronavirüs insanlık tarihinin en zor pandemisi olarak yerini alacaktır. Sadece Türkiye değil tüm dünya koronavirüsten önemli ölçüde etkilendi dolayısıyla ekonomi ve iş dünyası da zor dönemlerden geçmekte. Bireysel olarak düşündüğümde sıcacık evimde her türlü tedbirimi almış durumda oturuyorum, her türlü ihtiyaçlarım elimin altında, çalışma hayatımı home ofis olarak sürdürüyorum ailem yanıbaşımda ama yine de pekçok şeyi özlüyorum, ofisimi özlüyorum, ofisimde oturduğum masamı özlüyorum, oturduğum koltuğu özlüyorum, iş ortamını özlüyorum, iş arkadaşlarımı özlüyorum, personellerimi özlüyorum, müşterilerimle birebir canlı ilişkilerimi özlüyorum, haftasonu dostlarımla sahilde yürüyüş yapmayı sonra bir cafede oturup çay kahve eşliğinde güle oynaya sohbet muhabbet etmeyi özlüyorum....:(( Her ne kadar en gelişmiş teknolojik imkanlar elimizin altında olsa da, en pahalı en gelişmiş akıllı telefonlar, tabletler elimin altında olsa da, skypelar, watsuplar, facebooklar, linkedinler, tweeterlar v.s. yaşantımın tamamiyle içinde olsa da canlı ve sıcak ilişkilerin, kurumsal kimliğin, gerçek aidiyetin ve insan olmanın yerini tutmuyormuş.

Ev, insan hayatı açısından en önemli ve en değerli alandır, bir insanın özelidir, mahremiyetidir, sırdaşıdır, konforudur, özgürlüğüdür ancak insan yaşantısının belli formatları ve düzenleri vardır bununla birlikte insanın yaşamda daha farklı ihtiyaçları da vardır. Evet şu an bir pandemi sürecindeyiz birtakım tedbirlere ve sosyal izolasyona uyum sağlamak durumundayız, iş yaşamı açısından da home ofis düzenine geçmek bu tedbirlerin bir parçası, biryerde de evden çalışma düzeni sıcacık evimizde ailemizle çocuklarımızla içiçe olarak çalışabilmek açısından da daha rahattır zaten günümüz teknolojisi de bu konudaki tüm imkanları rahatlıkla sağlayabiliyor ancak hele ki sözkonusu iş hayatıysa evle ofis çok farklıdır, evde oturulan koltukla ofiste oturulan koltuk farklıdır sonuçta ofis ortamı iş hayatının ciddiyetini sağlar, bir kuruma bir iş ortamına olan aidiyetinizi sorumluluğunuzu gösterir, gücünüzü, personel kimliğinizi, statünüzü, yaşam konforunuzu oradan alırsınız. Evinizde istediğiniz koltuğa oturursunuz, istediğiniz yatağa yatarsınız, istediğiniz zaman televiyonunuzu açar istediğiniz zaman kapatırsınız, istediğiniz gibi giyinebilirsiniz v.s. ama ofis ortamında toplumsal yaşamdaki yerinizin ne olduğunu, gücünüzün, sorumluluğunuzun, ağırlığınızın ne düzeyde olduğunu, beklentilerinizle yapmanız gerekenler arasındaki dengenin ne olduğunu anlarsınız.

19 Nisan 2020 23:08

sebnem00
Kapalı

Dilerim bu zor günleri en kısa sürede hep birlikte elele atlatırız...

03 Mayıs 2020 22:19

lionking42
Aday Memur

verim ve rahatlık açısından hiçbir sıkıntı yok.tüm işler hiç aksamadan devam edebiliyor.tek eksi yanı ofis ortamını ve iş arkadaşlarını özlüyor insan.

27 Mayıs 2020 01:45

romantik.serseri
Memur
Gayet iyi bir durum. Muhasebeci olarak işler gayet yuruyor diyebilirim. Diger bircok buyuk sirkette arkadasimda var. onlarin da isleri evden gayet yolunda. insanlar evden de islerin yuruyebilecegini gordu.
Toplam 5 mesaj