Editörler : "eskiyara"Pangaea
27 Mart 2020 10:56

Okul idarecilerinin yaşlılar için yardım dağıtma görevi var mı?

Evde kalın dışarı çıkmayın diyip duruyorlar ama söylediklerinde bazen hiç samimi değiller.Sonuçta okullar tatil edilip herşey askıya alındı ama bize hala okulda birisi bulunsun diyorlar.Sanki okula gelip giden var ya.Yahu bizim de ailemiz var sabahtan akşama kadar 1 kşinin bile uğramadığı okulda soğukta ne işimiz var.Zaten dys üzerinden yazışmaları bile artık kişisel ev internetinden yapabiliyoruz.Üstelik bu da yetmezmiş gibi bizim idareci arkadaşa yaşlıların evden istediği siparişleri dağıttırmışlar.Biz bu adamlara ne diyeceğiz bilemiyorum.Belediyelerin bir sürü elemanı varken partilerinin bir sürü ilçe teşkilatı varken onları evde yatırıp bizi öne sürüyorlar.

ashil13
Genel Müdür
27 Mart 2020 13:09

kesinlikle yoktur

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
27 Mart 2020 19:01

hayır olsun diye hayır demedik

Shangrilla
Aday Memur
27 Mart 2020 19:25

Vefa Ekipleri oluşturuldu, okullardan da öğretmen ya da idarecilerin gönüllü olmaları istendi ama tamamiyle gönüllülük esasına göre yapılacak bir şey. Zorlama söz konusu olamaz.

Cumhurbaşkanlığının "kamu kurum ve kuruluşlarında uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri uygulanabilir" diye genelgesi var. ( https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/03/20200322M1-1.pdf ). Önemli olan işlerin aksatılmaması.

27 Mart 2020 21:02

Değerli Arkadaşlar, maalesef bazı il ve ilçelerdeki işgüzar mülki amirler, Üst Düzey Yetkililerimizin talimat ve genelgelerini hiçe sayarak, küçük çocuğu bulunan, ikameti farklı ilçede olan, bay bayan ayırdetmeksizin (ki idarî izin usul genelgesinde cocuklu bayanlara pozitif ayrımcılık var) resen görev tebliğ etmektedir. Hatta Türk Eğitim Sen Genel Başkanı da sosyal medya hesabında konuyu dile getirmiştir. Lütfen haksız uygulamalara ve usulsüz gorevlendirmelere sessiz kalmayalım.

hugo.almeida
Kapalı
27 Mart 2020 22:44

Başka platformlarda söyleyebildiğimiz şeyleri burada söyleyemiyor olmamız pek fena. :)

Bu kesim ülkenin okumuş tahsil görmüş geleceği olan eğitim emanet edilmiş kişiler. Şu uygulamaya bakan geleceğe dair umut dahi besleyemez.

Günlerdir, haftalardır tüm dünyada etkili olan bir virüs var. Tedavisi yok, ilacı yok. Yaşlılar için oldukça önemli bir risk söz konusu. Çoğu ölümle burun buruna geliyor. Tek kurtuluşları solunum cihazı sayesinde nefes alıp verebilirken vücutlarının hastalığı yenebilmesi. Lakin tüm dünyada sağlık sistemleri top yekün bir tedavi amaç edinerek kurulmaz. Tüm nufüsün oldukça az bir kesmi için sağlık kuruluşları vardır. Bunların da çok çok azı için yoğun bakım şansı. Bu virüs için şu an en önemli şey sağlık sistemi kapasitesinin aşılmaması ve sağlık çalışanları. Bu yüzden de en önemli şey hastalığın yayılma hızını kontrol altında tutabilmek.

Bunları söylediğim 5 yaşındaki oğlum neden dışarı çıkılmaması gerektiğini anladı ve "o zaman dışarıda ne kadar az kişi olursa o kadar yavaş yayılır" dedi. Şu hali ile çocuk bu uygulamayı yapanlardan daha akıllı. :)

Bu uygulamaya katılıp risk faktörünü katlayıp hayır yaptığını sananlar var.

Şimdi özellikle şunları sormak istiyorum?

- Emniyet yetersiz kalıp yardım mı istemiştir?

- Jandarma yetersiz kalıp yardım mı istemiştir?

- İç işleri, sosyal hizmetler vs vs herhangi bir kurum yardım istemiş midir?

Herkes kendi kafasına göre iş mi yapacak? Senin enfekte olmadığın ne belli test mi yaptırdınız? Negatif çıksa bile virüsü taşıyor olabilirsiniz. Koskoca ülkede bunlara "ya sen ne yapıyorsun kardeşim?" diyecek kimse de yok!

27 Mart 2020 23:54

Kesinlikle haklısınız Sayın Hocam...

hugo.almeida, 4 yıl önce

Başka platformlarda söyleyebildiğimiz şeyleri burada söyleyemiyor olmamız pek fena. :)

Bu kesim ülkenin okumuş tahsil görmüş geleceği olan eğitim emanet edilmiş kişiler. Şu uygulamaya bakan geleceğe dair umut dahi besleyemez.

Günlerdir, haftalardır tüm dünyada etkili olan bir virüs var. Tedavisi yok, ilacı yok. Yaşlılar için oldukça önemli bir risk söz konusu. Çoğu ölümle burun buruna geliyor. Tek kurtuluşları solunum cihazı sayesinde nefes alıp verebilirken vücutlarının hastalığı yenebilmesi. Lakin tüm dünyada sağlık sistemleri top yekün bir tedavi amaç edinerek kurulmaz. Tüm nufüsün oldukça az bir kesmi için sağlık kuruluşları vardır. Bunların da çok çok azı için yoğun bakım şansı. Bu virüs için şu an en önemli şey sağlık sistemi kapasitesinin aşılmaması ve sağlık çalışanları. Bu yüzden de en önemli şey hastalığın yayılma hızını kontrol altında tutabilmek.

Bunları söylediğim 5 yaşındaki oğlum neden dışarı çıkılmaması gerektiğini anladı ve "o zaman dışarıda ne kadar az kişi olursa o kadar yavaş yayılır" dedi. Şu hali ile çocuk bu uygulamayı yapanlardan daha akıllı. :)

Bu uygulamaya katılıp risk faktörünü katlayıp hayır yaptığını sananlar var.

Şimdi özellikle şunları sormak istiyorum?

- Emniyet yetersiz kalıp yardım mı istemiştir?

- Jandarma yetersiz kalıp yardım mı istemiştir?

- İç işleri, sosyal hizmetler vs vs herhangi bir kurum yardım istemiş midir?

Herkes kendi kafasına göre iş mi yapacak? Senin enfekte olmadığın ne belli test mi yaptırdınız? Negatif çıksa bile virüsü taşıyor olabilirsiniz. Koskoca ülkede bunlara "ya sen ne yapıyorsun kardeşim?" diyecek kimse de yok!

fiatpalio1983
Şube Müdürü
28 Mart 2020 00:02

Valla bu durumu nereye bildirmek lazım bilmiyorum.Şimdi bir yere yazsak suçlu duruma düşeriz ama gerçektdn bir şekilde kafasına göre hareket eden müşki amirlerin bir şekilde uarılması gerekiyor.Yoksa biz reddettiğimizde dişlerini göstereceklerdir.

28 Mart 2020 00:30

Hocam biz (kendi ilimdeki öğretmen arkadaşlarla ) Cimer'e başvuru yaptık; sendikalara ve kamu haber sitelerine durumu bildiren mesajlar gönderdik ve göndermeye de devam ediyoruz. Bu konuda korkulacak, çekinelecek bir husus yok. Genelgeler açık ve net. Herkesin yapması lazım bu saydıklarımı.

fiatpalio1983, 4 yıl önce

Valla bu durumu nereye bildirmek lazım bilmiyorum.Şimdi bir yere yazsak suçlu duruma düşeriz ama gerçektdn bir şekilde kafasına göre hareket eden müşki amirlerin bir şekilde uarılması gerekiyor.Yoksa biz reddettiğimizde dişlerini göstereceklerdir.

28 Mart 2020 00:34

Genelgede küçük çocuğu olan kadın çalışanlar (yöneticiler dahil), yeni bir emre kadar idari izinli denilirken ve tüm öğretmen ve yöneticiler idari izinliyken ne demek keyfi olarak ''resen'' sosyal yardım görevi vermek? Apaçık saçmalık.

crkess
Aday Memur
28 Mart 2020 21:04

7.sinifa giden çocuğu olan bir arkadaşa genelgede ilköğretime giden derken kastedilen ilk 4 e kadar olan bölüm sen izinli değilsin dedier
nanelimonkabuğu, 4 yıl önce

Genelgede küçük çocuğu olan kadın çalışanlar (yöneticiler dahil), yeni bir emre kadar idari izinli denilirken ve tüm öğretmen ve yöneticiler idari izinliyken ne demek keyfi olarak ''resen'' sosyal yardım görevi vermek? Apaçık saçmalık.

28 Mart 2020 21:24

Sayın Hocam, maalesef devletimizin yayınladığı genelgelerde yazılanları algılama sorunu olan taşra bürokratları yüzünden mağduriyetler ortaya çıkıyor.

crkess, 4 yıl önce
7.sinifa giden çocuğu olan bir arkadaşa genelgede ilköğretime giden derken kastedilen ilk 4 e kadar olan bölüm sen izinli değilsin dedier

kanun99
Memur
29 Mart 2020 02:11

Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları Nerede? Kızılay, AFAD vb nerede? Gönüllü olmadan zorla böyle görevler verilirmi öğretmene.

xrainmannnx
Yasaklı
30 Mart 2020 22:05

esnek çalışma modeli geldi hocam. dönüşümlü çalışacaksınız. arada saat 13 veya 14 oldu mu çıkıp gideceksiniz. ben mi öğretecem :) yaşlılara yardıma gelince sen görev olarak bakıyorsan elbetteki değil ama boş oturduğunu söyleyip zamanın geçmediğinden yakınıyorsan sana güzel bir iş vermişler işte :) daha ne şikayet ediyorsun zaman su gibi akar :)

Moliere
Kapalı
31 Mart 2020 01:32

Bu ne lakayt bir yorum, işin ciddiyetinin farkında değilsin sanırım.
xrainmannnx, 4 yıl önce

esnek çalışma modeli geldi hocam. dönüşümlü çalışacaksınız. arada saat 13 veya 14 oldu mu çıkıp gideceksiniz. ben mi öğretecem :) yaşlılara yardıma gelince sen görev olarak bakıyorsan elbetteki değil ama boş oturduğunu söyleyip zamanın geçmediğinden yakınıyorsan sana güzel bir iş vermişler işte :) daha ne şikayet ediyorsun zaman su gibi akar :)

ayberk74
Daire Başkanı
31 Mart 2020 10:46

İdareci olmak için milletvekillerinden yüksek bürokratlardan referans kağıdı al komisyona telefon açtır.Şimdi de bana bunu yühtırıyor diye veryansın et.Yapmak istemiyorsanız, istifa edin, kimse size zorla yöneticilik yaptıramaz.Hakkınızı arayın:)

fiatpalio1983
Şube Müdürü
31 Mart 2020 15:04

Siz kendinizi herkesle karıştırmayın.Ne kimsenin torpili ile ne de refaransı ile idareci oldum.Bulunduğum yerde zaten idareciliğin hamallık olduğunu bildikleri için kimse idareci olmak istemiyor.Çoğu kişiye bu işi zorla yaptırıyorlar.Siz öyle otorduğunuz yerden ahkam kesmeye devam edin.

ayberk74, 4 yıl önce

İdareci olmak için milletvekillerinden yüksek bürokratlardan referans kağıdı al komisyona telefon açtır.Şimdi de bana bunu yühtırıyor diye veryansın et.Yapmak istemiyorsanız, istifa edin, kimse size zorla yöneticilik yaptıramaz.Hakkınızı arayın:)

fiatpalio1983
Şube Müdürü
31 Mart 2020 15:07

Çok istekliysen kendin görev yap o zaman.Oturduğun yerden yatarak bilmediğin konular hakkında ahkam kesme.Benim bulunduğum köyde bir sürü yaşlının çoluğu çocuğu torunu yanında boş boş ev de oturuyor.Beelddiyeler parti teşkilatları ortada yokken gönder memuru iş yapsın.Eğer jandarma ya da polis olsaydım asla görevimi yapmak zoruma gitmezdi ama bize alakasız işler veriyorlar.

xrainmannnx, 4 yıl önce

xrainmannnx
Yasaklı
31 Mart 2020 17:17

Ben evde dinleniyorum kardeş ... Şuan yemek sipariş ettim gelmek üzere. Afiyetle yiyeceğim. Devlet karar almış bize de dinlenmek düşer. Yazıları da evden yazyyorum zaten yazı falan geldiği de yok. Mdem okula gitmişsin sabırlı olmayı öğrenmelisin.

fiatpalio1983, 4 yıl önce

Çok istekliysen kendin görev yap o zaman.Oturduğun yerden yatarak bilmediğin konular hakkında ahkam kesme.Benim bulunduğum köyde bir sürü yaşlının çoluğu çocuğu torunu yanında boş boş ev de oturuyor.Beelddiyeler parti teşkilatları ortada yokken gönder memuru iş yapsın.Eğer jandarma ya da polis olsaydım asla görevimi yapmak zoruma gitmezdi ama bize alakasız işler veriyorlar.

ashil13
Genel Müdür
01 Nisan 2020 11:31

sen idareci misin, öğretmen misin yoksa milli eğitimde memur musun belli değil. ortaya karışık olmuşsun be usta :)

bir dediğin diğerini tutmuyor.

xrainmannnx, 4 yıl önce

Ben evde dinleniyorum kardeş ... Şuan yemek sipariş ettim gelmek üzere. Afiyetle yiyeceğim. Devlet karar almış bize de dinlenmek düşer. Yazıları da evden yazyyorum zaten yazı falan geldiği de yok. Mdem okula gitmişsin sabırlı olmayı öğrenmelisin.

dmrcknn
Şube Müdürü
01 Nisan 2020 16:29

İdareci olurken mulakata girerken malesef birilerinden referans almak zorunda kaldiysan, bulundugun kadro sana ozel reserve ediydiyse ve bunlarin hepsini sineye cekecek guzel de bir kilif bulduysan kendince yapmak zorundasin elbette. Bir de buna kurumlarin uyumlu calismasi diyoruz biz. Yorumlarim sahsiniz ile ilgili degil, genel gidisat ile ilgilidir.
Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi