Editörler :
12 Mayıs 2020 18:11

beyefendi54
Aday Memur
ne diyolar "aa bu dersaneye gitmiş yurtta kalmış şimdi geçirelimde yıl sonunda eleriz" mi diyolar çok bilgili bi arkadaşa benziyosun :)
Nrmndr, 1 ay önce - Alıntıya git

Ben de sadece dershane yüzünden eleneni hiç duymadım. Yani onların dershanesinde eğitim görüp polis olan hiç mi yok? Tamam bir dönem çok sıkı tedbirler uygulanıyordu ama şimdi bence tek başına bir etken değildir bu

18 Mayıs 2020 11:54

ozturkcenk
Aday Memur

Arkadaşlar tekrardan hepimize geçmiş olsun. Bizim de ne yazık ki şu lanet mülakat olayı başımıza geldi. 1 dakika süren mülakat sonucunda eşim elendi. Bu süreçte kapı kapı avukat dolaştık. Bir sürü insan ile görüştük. Eşim sabah akşam ağlıyor ve oldukça zor bir süreç. Bizim hakkımızı yiyenleri bu acıyı yaşatanları Allah'a havale ediyoruz. Başka ne diyebiliriz ki şu an. Hakkımızı arayacağız tabi ki ama umudum çok az.

Yukarıda dedim ya bir sürü avukatla görüştük. Hepsi dava aç diyor. Tabi hemen kazanırız diye atlatlayanları falan da gördük zor diyenler de aynı şekilde. Avukatların çoğu idare mahkemesinde dava açmak gerekir derken 2 büro ise bize farklı bir seçenek sundu. O da Danıştay'da dava açmakmış. Anladığım kadarıyla idare mahkemesi sadece yönetmeliğe göre mülakat yapıldı mı yapılmadı mı meselesine bakıyormuş. Hal böyle olunca genelde de bu idari davalar reddolunuyormuş. İnternette gördüğümüz bu birkaç emsal de sanırım 10 davadan çıkan 1 tane kazanılan kararlarmış. Danıştay'da eğer dava açılırsa yönetmelik bazı sebeplerden dolayı iptal edilebilirmiş dediler. Bu da işin açıkçası bizim kafamıza yattı. Eşim de araştırdı dedikleri gibi pomem dönem sonu mülakatını kazanıp geri dönen çok azmış. Biz geçen hafta Danıştay'da dava açtık. Umarım lehimize karar çıkar. Avukatımız arkadaş grubunuz varsa eğer Danıştay'da dava açmalarını önerin dedi. Danıştay'da ne kadar çok dava açılırsa eğer dikkat çekilebilirmiş. İnşallah davamızı kazanırız karım gerçekten çok üzgün. Arkadaşlara fayda sağlaması açısından avukatımızın yazısını da koyuyorum.

https://www.tahanci.av.tr/polis-memuru-komiser-yardimcisi-adayi-mezuniyet-oncesi-sozlu-sinav-mulakat-basarisizlik-elenme-itiraz-iptal-davasi/

18 Mayıs 2020 13:03

tahirsubasi1991
Memur

Arkadaşlar tekrardan hepimize geçmiş olsun. Bizim de ne yazık ki şu lanet mülakat olayı başımıza geldi. 1 dakika süren mülakat sonucunda eşim elendi. Bu süreçte kapı kapı avukat dolaştık. Bir sürü insan ile görüştük. Eşim sabah akşam ağlıyor ve oldukça zor bir süreç. Bizim hakkımızı yiyenleri bu acıyı yaşatanları Allah'a havale ediyoruz. Başka ne diyebiliriz ki şu an. Hakkımızı arayacağız tabi ki ama umudum çok az.

Yukarıda dedim ya bir sürü avukatla görüştük. Hepsi dava aç diyor. Tabi hemen kazanırız diye atlatlayanları falan da gördük zor diyenler de aynı şekilde. Avukatların çoğu idare mahkemesinde dava açmak gerekir derken 2 büro ise bize farklı bir seçenek sundu. O da Danıştay'da dava açmakmış. Anladığım kadarıyla idare mahkemesi sadece yönetmeliğe göre mülakat yapıldı mı yapılmadı mı meselesine bakıyormuş. Hal böyle olunca genelde de bu idari davalar reddolunuyormuş. İnternette gördüğümüz bu birkaç emsal de sanırım 10 davadan çıkan 1 tane kazanılan kararlarmış. Danıştay'da eğer dava açılırsa yönetmelik bazı sebeplerden dolayı iptal edilebilirmiş dediler. Bu da işin açıkçası bizim kafamıza yattı. Eşim de araştırdı dedikleri gibi pomem dönem sonu mülakatını kazanıp geri dönen çok azmış. Biz geçen hafta Danıştay'da dava açtık. Umarım lehimize karar çıkar. Avukatımız arkadaş grubunuz varsa eğer Danıştay'da dava açmalarını önerin dedi. Danıştay'da ne kadar çok dava açılırsa eğer dikkat çekilebilirmiş. İnşallah davamızı kazanırız karım gerçekten çok üzgün. Arkadaşlara fayda sağlaması açısından avukatımızın yazısını da koyuyorum.

https://www.tahanci.av.tr/polis-memuru-komiser-yardimcisi-adayi-mezuniyet-oncesi-sozlu-sinav-mulakat-basarisizlik-elenme-itiraz-iptal-davasi/

ozturkcenk, 3 hafta önce - Alıntıya git

İnanın sizi en iyi anlayanlardan birisi de benim. ALLAH sabır versin. Kolay bir süreç değil psikolojik olarak. Davanızı açmanız sizin en doğal hakkınız. Çünkü ortada emek var. Kaç aylık emek 1 dakika dahi sürmeyen mülakat ile kıyaslanıp mülakat baz alınıyor. Bu hukuk devleti ile bağdaşmıyor. Gerçekten güvenlik ile ilgili bir sorun varsa, ayan beyan ispatı ile kişiye tebliğ edilmeli mahkeme sürecinde. Ki güvenlik sorunu ile mahkemesi devam eden birsürü aday mahkemeleri kazanıp mesleğe daha çabuk başlıyor. Bize göre daha avantajlı bir konumdalar gerçekten. Yönetmeliğin ilgili maddesinin iptal edilmesi gerek. Derslerini başarı ile bitiren, kamp, staj eğitimi VS. ne kadar eğitim varsa başarı ile bitiriliyorsa, bu kişinin güvenliğinde de sorun yoksa, mezuniyeti duraksamadan gerçekleştirilmeli. Çünkü bu insan vatana millete yararlı işler yapacaktır belli ki. Çünkü her süreci başarı ile geçmiş oluyor.

18 Mayıs 2020 19:25

ozturkcenk
Aday Memur

Eşim ve eşim gibi kişiler her dersten 90 puanla geçti ve 6 aylık eğitimin sonucunda 90 puan civarında bir notla mezun oldular. Ancak 6 ayın sonunda yapılan 2 dakika bile sürmeyen mülakat ile elelendiler. Bu durum ne kadar hakkaniyete uygun? 6 ay boyunca derslerine giren, sınav yapan hocaları hiçbir şey bilmiyordu da 2 dakikalık mülakatta mı her şey ortaya çıktı? Bu insanlar ilk başta mülakata alındıklarında geçmemiş miydi? vs vs diyecek çok şey var ama insan susmak zorunda...

18 Mayıs 2020 20:04

tahirsubasi1991
Memur

Eşim ve eşim gibi kişiler her dersten 90 puanla geçti ve 6 aylık eğitimin sonucunda 90 puan civarında bir notla mezun oldular. Ancak 6 ayın sonunda yapılan 2 dakika bile sürmeyen mülakat ile elelendiler. Bu durum ne kadar hakkaniyete uygun? 6 ay boyunca derslerine giren, sınav yapan hocaları hiçbir şey bilmiyordu da 2 dakikalık mülakatta mı her şey ortaya çıktı? Bu insanlar ilk başta mülakata alındıklarında geçmemiş miydi? vs vs diyecek çok şey var ama insan susmak zorunda...

ozturkcenk, 3 hafta önce - Alıntıya git

Susmak durumunda değilsiniz, hakkınızın peşinde olacaksınız.

18 Mayıs 2020 20:16

Amon.Ra
Şef
Darbe girişiminden 1 yıl önce elendim. Dersane o bu şu yok. Bizim devreyi tamamen dökmüşlerdi zaten nerdeyse. Özellikle bizim okulda çok haksızlıklar yapılmıştı bize. Okulun müdürü bile makamında intihar etti. Bu konuda geri dönüş yok arkadaşlar. Malesef...
19 Mayıs 2020 23:14

Seaandromeda
Aday Memur

bir kavga sonucundan yaralama olarak geçiyor ,yakın arkadaşımla olan bir kavgamızdı.çok kısa sürdü ve burnu kırıldı arkadaşın , zaten bir uzlaşmıştım fakat kamu davasından 11 ay 20 gün ceza aldım hagb uygulandı.Kendim öğretmenim ve belkide polisliğe yönelmeyi düşünüyorum.Bu karar bana sorun yaratırmı ? kafaya çok taktım ister istemez.Yardımınız için çok teşekkür ederim...

26 Mayıs 2020 22:37

serhatbaydemir
Aday Memur

Danıştay'a yönetmeliğin iptali için dava açan arkadaşları avukatları dolandırmış. Çünkü yönetmelik için iptal davası 2015 yılında açıldı ve 2018 yılında kaybedildi. Bizde kardeşim için aynı davayı açtık ve yürütme durdurma kararı aldık. Buda kararın tamamı.Size umut satarak dolandıran avukatlardan uzak durun bence.Boştan yere paranızı kaptırmışsınız.

https://www.memurlar.net/haber/757587/danistay-pmyo-mulakat-davasinda-idare-lehine-karar-verdi.html

01 Haziran 2020 22:19

07hakancorlu
Aday Memur

Bunu bilerek Danıştay'a dava açtırıp daha fazla ücret alan avukatlar var. İyi araştırmak lazım

02 Haziran 2020 00:09

Osmanyldrm
Aday Memur

abi böyle bi sınavın olması aptallık zaten girişte mülakata tutuyorsun mülakata tutarken birde kpss puanı isteyip sınava sokuyorsun ve bütün bunları geçtikten sonra 6 ay 2 yıl eğitim verip oh bitti artık göreve başlayacağım derken yok yere eleniyorsun.. KALDIRILMALI bence ben bile daha pomeme girmeden bu sınav için stres oluyorum çünkü eğitim sonunda yapılıyor bütün emeğinin ziyan olması demek..

02 Haziran 2020 00:19

Osmanyldrm
Aday Memur

bir kavga sonucundan yaralama olarak geçiyor ,yakın arkadaşımla olan bir kavgamızdı.çok kısa sürdü ve burnu kırıldı arkadaşın , zaten bir uzlaşmıştım fakat kamu davasından 11 ay 20 gün ceza aldım hagb uygulandı.Kendim öğretmenim ve belkide polisliğe yönelmeyi düşünüyorum.Bu karar bana sorun yaratırmı ? kafaya çok taktım ister istemez.Yardımınız için çok teşekkür ederim...

Seaandromeda, 3 hafta önce - Alıntıya git

1 yıl ve üstü cezalar hagb kararı verilse bile memur olamazsınız 10 günle kurtarmışsınız :)

Toplam 51 mesaj