Editörler : Mehmet Balci
31 Mart 2020 23:27

Tumas0
Aday Memur

Hep çok merak etmişimdir her yıl en fazla atanan gruplar öğretmen sağlıkçı vs oldugu halde niye en fazla bu gruplar ağlar diye. Gerçekten hala anlamış değilim ama şunu çok iyi biliyorum iibfliler ağlamayı bilmiyor. Öğretmenler ve sağlıkçılar kadar organize ağlayan bir grupta hiçbir zaman olmayacak. Sınıf öğretmenliği dururken siyaset bilimi yazdığım içinde hep pişman olacağım :) hiçbir baltaya sap olmadan 2 yıllık sağlık okuyan adamlar bize tur bindirdiler.

31 Mart 2020 23:48

edalli20
Kapalı

Anlamadığın nokta şu Öğretmen çok alınıyor ama felsefe 100 kişi mesela Sağlık alımı çok 20 kişi çocuk gelişimi Ben ikisinden mezun olarak bunu böyle izah edeyim Her branşı çok almıyor devlet.

31 Mart 2020 23:55

Tumas0
Aday Memur

Hocam felsefe 100 kişi almış diyorsun öp başına koy. Sana bir şey söyleyeyim artık sen düşün durumu. Koca dış işleri bakanlığı 17 kişi aldı bu yıl. Siyaset bilimi uluslararası bölümlerinin halini oturun düşünün. Düz memurdan başka bir şey olma şansımız yok. ancak devlet lütfederse koca iibf tüm fakültelerinden 1000 kişi alsa bayram ilan ederiz burada. Toplam alınan öğretmenlik ve sağlıkçıların SADAKASI kadar alım yapılsa çocuklar gibi dans ederiz burada. Yani bu bölümlerin derdi ekmek etlimi olsun tavuklumu. Bizim derdimiz 1 lokma ekmek bulalım yeter. Dertlerimizi kıyaslanamaz bile kusura bakmayın.

01 Nisan 2020 00:28

be daha ölemedim
Memur

şu iibf lilere verilen kadrolara yazık. bunların yaptıgı işleri mühendisler yatarak bile yapar.

bu devirde mühendislik okuyan hayatının hatasını yapar. gidin yata yata iibf bitirin sonra 80 puan alın, atanın devlet kadrosuna...

özelde iibf mezunu da mühendislik mezunu da iş bulursa asgari ücrete çalışıyor zaten..tek ortak noktaları da bu zaten..emin olun iibf mezunu ofiste, bankada temiz ortamda çalışırken mühendislik mezunu işçi gibi çalışıyor..

bahar şenliklerine, cafelerde barlarda partilere katılıp rahat rahat iibf bitirip kpss den 80 puan alıp atanmak var bir de sıkıcı-zor dersleriyle beraber eğitimi de masraflı olan, okulu uzata uzata bitirdiğin ve 90 puanla doğuya atandıgın teknik mühendislik bölümleri var..

01 Nisan 2020 00:45

Tumas0
Aday Memur

Çok boş konuştun bari genelleme yapmada rezil olma. Hayatında bir kelime ingilizce öğrenmeden bir defa yurt dışına çıkmadan bir defa akademik bir çalışma yapmadan ph dergi okuyup yazmadan brifing alıp vermeden mesleki ingilizce almadan mezun oldun. ben bunları sana anlatıyor muyum? Zormuş. Herkesin bölümü kendine zor. Etrafta iki boş beleş iibfli görüp tüm iibfeliler böyle kafasına girmen olayın ayrı bir boyutu. Üniversite boyunca kaç konferansa katıldığım yurt dışına çıktığım ülkeler kaç defa meclise gittigim kaç oturuma katıldığım bu bölümü bitirmek için neler yaptığımı sana anlatırdım ama şu kafaya herhangi bir şeyin gireceğini sanmıyorum neyse. Bari aç bir siyaset bilimi müfredatına uluslararası hukuk derslerine fln bakta iki bilgilen. Biz sanki mühendislik zor ya da kolay diye yorum yapıyoruz gelmiş salça oluyor Allah akıl fikir versin. Zaten şu forumlara çok takılmıyorum şu kafalarına görünce iyice soğuyorum hadi herkese iyi forumlar buralara girmemek en iyisi

01 Nisan 2020 01:38

be daha ölemedim
Memur

kendine öve öve anlatıyor. madem bu kadar kendini iyi yetiştirdin ne işin var memurlukta. sanalda sallamak nasıl olsa bedava. kendini çok iyi yetiştirmiş, mesleğinde donanımlı biri memur olmaya çalışmaz.boş boş konuşuyonuz başka bişe yok.

01 Nisan 2020 01:41

electricengineer
Aday Memur

Çok boş konuştun bari genelleme yapmada rezil olma. Hayatında bir kelime ingilizce öğrenmeden bir defa yurt dışına çıkmadan bir defa akademik bir çalışma yapmadan ph dergi okuyup yazmadan brifing alıp vermeden mesleki ingilizce almadan mezun oldun. ben bunları sana anlatıyor muyum? Zormuş. Herkesin bölümü kendine zor. Etrafta iki boş beleş iibfli görüp tüm iibfeliler böyle kafasına girmen olayın ayrı bir boyutu. Üniversite boyunca kaç konferansa katıldığım yurt dışına çıktığım ülkeler kaç defa meclise gittigim kaç oturuma katıldığım bu bölümü bitirmek için neler yaptığımı sana anlatırdım ama şu kafaya herhangi bir şeyin gireceğini sanmıyorum neyse. Bari aç bir siyaset bilimi müfredatına uluslararası hukuk derslerine fln bakta iki bilgilen. Biz sanki mühendislik zor ya da kolay diye yorum yapıyoruz gelmiş salça oluyor Allah akıl fikir versin. Zaten şu forumlara çok takılmıyorum şu kafalarına görünce iyice soğuyorum hadi herkese iyi forumlar buralara girmemek en iyisi

Tumas0, 2 ay önce - Alıntıya git

Üstteki arkadaşın haklılık payı var, bu ülkede mühendise hakikaten değer verilmiyor, değer verilmeyecek bir şeye niye ingilizce okuyup yurt dışına gidip yatırım yapalım, bunu kamuda çalışan mühendis olarak yazıyorum meslekten soğuttulat, daima iş yapan adam, teknisyenler sizden daha değerli 3 işyeri gördüm, ikisinde teknik lise mezunu şefle karşılaştım, ben izin alacakken fakülte mezunu olmayan birine hesap vereceksem sıçayım öyle bölüme kimse kusura bakmasın, zaten mesleki olarak da bişey katmadı 3 işyeri de, 4. sünün aynı boktan olmayacağı ne malum, ben hadsiz işçilerle teknik lise mezunu şeflerin altında mühendislik yapmak istemiyorum, yapan yapsın. DHMİ ye iibf den memur olmak istiyorum, belki daha sonra orada yaparım mühendislik hem maaşı normal kitten daha yüksek.

01 Nisan 2020 01:44

electricengineer
Aday Memur

şu iibf lilere verilen kadrolara yazık. bunların yaptıgı işleri mühendisler yatarak bile yapar.

bu devirde mühendislik okuyan hayatının hatasını yapar. gidin yata yata iibf bitirin sonra 80 puan alın, atanın devlet kadrosuna...

özelde iibf mezunu da mühendislik mezunu da iş bulursa asgari ücrete çalışıyor zaten..tek ortak noktaları da bu zaten..emin olun iibf mezunu ofiste, bankada temiz ortamda çalışırken mühendislik mezunu işçi gibi çalışıyor..

bahar şenliklerine, cafelerde barlarda partilere katılıp rahat rahat iibf bitirip kpss den 80 puan alıp atanmak var bir de sıkıcı-zor dersleriyle beraber eğitimi de masraflı olan, okulu uzata uzata bitirdiğin ve 90 puanla doğuya atandıgın teknik mühendislik bölümleri var..

be daha ölemedim, 2 ay önce - Alıntıya git

Mühendislik tırt, değer görmüyor kamuda da değer görmüyor

01 Nisan 2020 11:48

vefa23
Kapalı
Alım olmayınca millet birbirine sarıyor. İİBF de lazım mühendiste sağlıkçı da...Hak arayalım kadrolarımızı almak için mücadele edelim. Enerjinizi faydalı işlere kanalize ediniz.
02 Nisan 2020 12:11

fes-le-ğen
Memur

Evet ark.lar mühendislik iibf birlik olalım. Saat kaçta, etkinlik nedir? Lütfen herkes katılsın.

02 Nisan 2020 12:30

Portuga34
Aday Memur

bu gidişle merkezi atamada en fazla 1000 kadro verirler. açıktan atamaları zaten durdurdular. üniversiteler her gün hemşire ve akademik personel alımı için ilan yayınlarken koskoca kykdan, nüfustan, ticaret bakanlığından ses yok. belediyeler tek tük alım yaparken virüs sebebiyle hepsini ileri tarihe erteleyip işin içinden sıyrıldılar.

sosyal medyada şurda burda kendinizi helak edeceğinize yol yakınken 2020ye çalışın. bunlar bu sene hemşire ve öğretim üyesi dışında atama matama yapmaz artık.

02 Nisan 2020 16:25

present85
Aday Memur

bu gidişle merkezi atamada en fazla 1000 kadro verirler. açıktan atamaları zaten durdurdular. üniversiteler her gün hemşire ve akademik personel alımı için ilan yayınlarken koskoca kykdan, nüfustan, ticaret bakanlığından ses yok. belediyeler tek tük alım yaparken virüs sebebiyle hepsini ileri tarihe erteleyip işin içinden sıyrıldılar.

sosyal medyada şurda burda kendinizi helak edeceğinize yol yakınken 2020ye çalışın. bunlar bu sene hemşire ve öğretim üyesi dışında atama matama yapmaz artık.

Portuga34, 2 ay önce - Alıntıya git

ya zaten hepimiz oturduk çalışıyoruz da mesele şu eğer bunda alım olmazsa önümüzdeki kpssde yığılma olacak çoğu önceki kpssden yüksek alıp atanamayanlar olunca yüksek puan alanlar çok olacak herkes 90 alırsa 90 almanın da bir anlamı olmaz. şimdi bi de esnek çalışmaya geçti kurumlar, atanıp yerini bilmemnesini beğenmeyen memurlar da bir yandan maaş alıp bir yandan kpss kasıyor. Kadro açılması lazım. 2020 kpssye güvenmeyelim

02 Nisan 2020 16:32

harita94
Genel Müdür

Merkezi atamada zaten 2 yıldır 1000-1500 kadro veriliyor bu yeni bir şey değil ki

02 Nisan 2020 20:04

be daha ölemedim
Memur

mühendisle iibf li neyin birliğini oluyormuş. yıllardır birlikte olunuyor da noluyor. iibf nin 3-4 bölümüne toplam 1000 kadro veriliyorsa ziraat-gıda gibi birkaç mühendislik hariç 25-30 tane mühendislik bölümüne toplam 300 kadro veriliyor..ayrıca 4001 kadroları hep iibf ye veriliyor..açıktan sözleşmeli alımların da büyük çoğunlugu iibf ye gidiyor..iibf liler kendilerine yüksek kadro için mühendisleri kullanıyor..mühendisler akıllı olsun..

toplam mühendis mezunu toplam iibf mezununa eşit ama kadro dağıtılırken haksızlık var..iibf lilerin yaptıgı her işi mühendisler yatarak yapar..sosyal platformlarda iibf nin kayırıldığını belirtmez, onlara verilen yüksek kadrolara tepki göstermezseniz elinize verilen azıcık kadroyla yetinmeye devam edersiniz.

03 Nisan 2020 21:08

günahımne
Aday Memur

be daha ölemedim, 2 ay önce - Alıntıya git

iibfyi kazanmak kolaydir ama öyle yatarak geçmdik dersleri örgün okuyanlar bbilir ne kadar zor olduğunu

Toplam 95 mesaj