Editörler : "eskiyara"Pangaea
31 Mart 2020 12:22

Memurlar.net özlük hakkını arayan insanları neden hedef gösteriyorsunuz?

Memurlar.net, "https://www.memurlar.net/haber/895431/idari-izinden-dolayi-ayliksiz-izinlerini-bitirmek-isteyenler-cogaldi.htm"haberin altında haberi kimin yaptığı yazmıyor mu ben mi göremedim. Böyle bir haber yaparak, " işe gitmeden maaş almak için" diyerek hakkını arayan öğretmenleri neden hedef gösteriyorsunuz? Diğer memurlar, hatta özel sektördeki bir çok çalışan zaten şu an işe gitmeden evden çalışarak maaş almıyor mu? Haber yapacaksanız; insanların neden bunu yapmak zorunda kaldığını, hukuken olması gerekenin ne olduğunu, salgınla mücadelede zaafiyetin idare için bu kararı almada yeterli olup olmadığının haberini yapın. Gitmediği halde çocuğumun okuluna ödemek zorunda olduğum okul parasının, bankaların benden çatır çatır aldığı faizlerin haberini yapın. Bir de üye yorumlarından önce kendi haberlerinizi bir kontrol edip ondan sonra onay verin, insanları hedef gösterip kin ve düşmanlığa neden olmayın.

fenerbahçe4268
Kapalı
31 Mart 2020 13:08

Nasıl yapmasın,hükümetle niye ters düşsün,yoksa sitelerine girişi yasağı koyarlar,bak o zaman etiği niyet okumayı,nasıl verip veriltirirler

nemrutdağı
Genel Müdür
31 Mart 2020 13:11

Kesinlikle burada iyi niyet aramam. Ne ahlaki ne etik nede insani bir davranış değildir. Bu konuda devletimin yanındayım. Taşın altına çalışan herkes sabah akşam 8 -5 mesai yapsınlar bu insanların şimdi mi aylıksız izinlerini iptal etme fikri akıllarına gelmiş.gülerim . Art niyet ararım. Burada hinlik var. Kanunun her verdiği haktır diyerek bu gibi insanlara Valilerimiz yüz vermesinler. Ancak beyni yakan şu soruyuda kendime sormadan edemiyecem. Bakılsın bakalım hangi sendika üyeleri daha çok aylıksız izin almışlar veya hangi bürokrat yakınları aylkksız izinleri almışlar. Buda önemli.

dehneliler
Genel Müdür
31 Mart 2020 13:16

Ben bu haberi doğru buluyorum ama sendika, dayı vs işin içine girer ve yine birileri işini gördürür.

labe
Kapalı
31 Mart 2020 13:29

kesinlikle verilen kararı destekliyorum. yemek isteyene her şey hak. inşallah birgün siyasetçi filan olmazsınız yoksa vay başımıza gelenler, yiyenlere yenileri eklenecek demektir.

xrainmannnx
Yasaklı
31 Mart 2020 19:26

Memurlar neti tebrik ediyorum haberi umarım kendisi yapmıştır. Gerçekler her zaman güzeldir.

muallim_34
Genel Müdür
31 Mart 2020 20:48

Ihtiyacı olanlar dinlenebilir.

Ama ihtiyacı olmayanın dönmesi etik değil.

Zaten izni bitene kadar ücret almayacaktı.

muallim_34
Genel Müdür
31 Mart 2020 20:49

Ihtiyacı olan donebilir olacaktı.

Safak Vaktii
Şube Müdürü
31 Mart 2020 22:08

Haber doğrudur. Memurlar.net hiçbir zaman yalan haber yapmamıştır yapmaz da. Bakanlıktan alınan bilgi bu yöndedir. Ücretsiz izinde olup İhtiyacı olanlar (eşi işsiz kalanlar) görevlerine dönebilecek ancak diğer türlü ücretsiz izin bitimine kadar dönemeyeceklerdir.

berken47
Şef
01 Nisan 2020 02:05

Siz özlük hakkı aramıyorsunuz ki, bildiğin ülkedeki bu durumu fırsat bilip maaşımdan olmayayım peşindeydiniz...

MEB'de en güzel cevabı vermiş işte, gerçekten bu süreçte mağdur olmuşsan gel başla ama yok ben çok akıllıyım mdm okul tatil ben de maaşımı alayım diyorsan yani fırsatçılık yapıyorsan başlayamazsın...

Meb'in eline yüreğine sağlık

edb99
Aday Memur
01 Nisan 2020 02:23

Net yüzde 30 gelirimden oldum. Neyle geçineyim çok etik canlılar ? Kim kime kaç kuruş verir..
berken47, 4 yıl önce

Siz özlük hakkı aramıyorsunuz ki, bildiğin ülkedeki bu durumu fırsat bilip maaşımdan olmayayım peşindeydiniz...

MEB'de en güzel cevabı vermiş işte, gerçekten bu süreçte mağdur olmuşsan gel başla ama yok ben çok akıllıyım mdm okul tatil ben de maaşımı alayım diyorsan yani fırsatçılık yapıyorsan başlayamazsın...

Meb'in eline yüreğine sağlık

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi