Editörler : E.Kayı Han
«363738394041424344454647»

sonyaprak85
Aday Memur
09 Mayıs 2021 22:55

Eğer mülakatlarda var ise usulsüzlük yapanlar sorumlu değilmidir..sonuçta adayın haberi yok.

astsubay15
Kapalı
12 Mayıs 2021 16:12

Açıkta iken tercih yapılabiliyor mu, yapan var mı? SHB den çıkış tebligatı aldığım bugün tebliğ edildi fakat çoktan tercih zamanı geçti.

Çipetpetcibilişak
Aday Memur
12 Mayıs 2021 17:01

Yapamazsın gardaşım. Bende kati tebligat aldım jnet hesaplarımız kapalı
astsubay15, 3 yıl önce
Açıkta iken tercih yapılabiliyor mu, yapan var mı? SHB den çıkış tebligatı aldığım bugün tebliğ edildi fakat çoktan tercih zamanı geçti.

Alpersahhh
Aday Memur
12 Mayıs 2021 18:19

Geçen sene yaptım ben açıkta iken tayinim de çıktı hatta yapabilirsin

astsubay15, 3 yıl önce

Jamyo141414.
Aday Memur
12 Mayıs 2021 20:04

Hakkında sadece MİT raporu olupta göZaltına alınan olmadı eğer Ankesör vb delil varsa gözaltına alınanlara MİT raporunu soruyorlarmış ama yüzeysel ifade de geçmiyormuş bu delil değil Dİye duydum ama delil olarak kullanmak için çalışmalar devam ediyormuş ama bence Türkiye de dijital veriler delil olarak kullanılamaz ama sonuç ne olur bilmiyorum merak edip sizle gibi bekliyorum

Hayatmagduru
Aday Memur
12 Mayıs 2021 20:58

Dur bakalım ne diyecekler belki malum bankanın önünden geçtiniz diye ihraç ederler.

Jamyo141414., 3 yıl önce

Hakkında sadece MİT raporu olupta göZaltına alınan olmadı eğer Ankesör vb delil varsa gözaltına alınanlara MİT raporunu soruyorlarmış ama yüzeysel ifade de geçmiyormuş bu delil değil Dİye duydum ama delil olarak kullanmak için çalışmalar devam ediyormuş ama bence Türkiye de dijital veriler delil olarak kullanılamaz ama sonuç ne olur bilmiyorum merak edip sizle gibi bekliyorum

Ataaskeri
Kapalı
12 Mayıs 2021 23:31

Evet bana da kati çıktı tercih yapmadım ama tercih yapanlar var tayinde çıkıyor

Çipetpetcibilişak
Aday Memur
13 Mayıs 2021 00:31

Ayrılış Katılış nasıl oldu
Alpersahhh, 3 yıl önce

Geçen sene yaptım ben açıkta iken tayinim de çıktı hatta yapabilirsin

Ataaskeri
Kapalı
13 Mayıs 2021 00:42

Gıyabında oluyor daha önce İstanbul da böyle olmuş ama şimdi nasıl olur bilmiyorum
Çipetpetcibilişak, 3 yıl önce
Ayrılış Katılış nasıl oldu

Çipetpetcibilişak
Aday Memur
13 Mayıs 2021 00:57

Maaş hesabı açılması gerekecek o nasıl oluyor onu anlamadım
Ataaskeri, 3 yıl önce
Gıyabında oluyor daha önce İstanbul da böyle olmuş ama şimdi nasıl olur bilmiyorum

Alpersahhh
Aday Memur
13 Mayıs 2021 04:12

İlişik gıyabında maaş eski çalıştığın yerde alıyorum hala

Hayatmagduru
Aday Memur
13 Mayıs 2021 07:41

Ben açığa alındım daha sonra jnetten tercih yaptım tayinim çıktı ama maaş eski çalıştığım yerden alıyorum daha yeni yerde hiç bir ilişiğim yok.

Msy2510
Aday Memur
13 Mayıs 2021 12:05

Hayırlı bayramlar bayramınız mubarek olsun

ersn123
Aday Memur
14 Mayıs 2021 02:18

Öncelikle selamın aleyküm.

2015 jamyo devresiyim, geçen sene mart 18 de bir evrak sebebiyle açığa alındım ki çalıştığım ildeki ve çevre illerdeki tüm 2015 li devrem açığa alındı. Evrak valilik oluru ile hakkımızda şüphe bulunduğu ancak tam olarak ne sebeple alındığımızı bilmeyerek memlekete dönüş yaptım.

1) 26/04.2021 tarihinde polis kapımı çaldı hala sebebini bilmeyerek (FETÖ tabiki) göz altına alındım. 4 gün göz altında kaldım göz altı süremin dolmasının üzerine ifade için şubeye çıkarıldım. Bana isnat edilen suçun tek ardışık arama ( ben ısparta ilinde görev yaparken bir şahıs 2015 yılında ankesörden o zaman kkk askeri öğrenci olan ismail isminde askeri öğrenciyi aradığı 0 sn süre ile görüştüğü daha sonra beni aradığı ve tam olarak 153 saniye benimle görüşüldüğü tespit edildiğine hakkımda tek ardışık ve toplamda 4 adet 100 saniye üzerinde 2017 yılına kadar yayılmış(15 16 16 17 ) tekli aramaların olduğu ki zaten kurum olarak tüm telefonlara cevap verildiğini ihbar vs olsun tüm personel bilir.

2)Yine etkin pişmanlıktan yararlanan aynı sırayı paylaştığım aynı lokmayı bölüştüğüm devrem dediğim e... cocuğu isimli şahıs hakkımda göz ile ima ederek namaz kıldığıma dair soyut iddiada bulunmuş. Elim ayağım yok ya göz ile kılmışım takdir sizin hakim bile kafasını salladı düşünün.

3) Yine etkin pişmanlıktan yararlanan aynı memleketli olduğum aynı bölükte bulunduğum farklı bir e... cocuuğunun verdiği ifadede kendisinin sohbetlere gittiğini, sohbetlere gittiği YUSUF kod adlı şahsa işte izmirli devrem var onlarda gidiyomu sorusunu sorduğu, YUSUF kod adlı şahsın he tabi onlarda seni soruyor şeklinde bir cevap aldığını bu sebepten şahsımın örgüte üyeolduğunu öğrendiğini beyanda bulunmuş. O kadar mal ki adamın bununla daş geçtiği anlamayıp böyle soyut bir beyanda bulunmuş.

SONUÇ OLARAK: Küfür etmek istemiyorum fakat bunlar adamı dinden çıkarır, bu yazıyı okuyan arkadaşlar zaten içlerinden diyeceklerini diyorlardır eminim. İşte bu ülkede ekmekle oynamanın ne kadar kolay olduğu çok açık değil mi?

Ben bunları yazıyorum ki takip eden insanlara her an ne ile karşılaşacağınızı bilemezsiniz. Allah yüzüme güldü serbest kaldım.

Sizi karamsarlığa sokmak istemem ama bir devrem de benimle aynı zamanda açığa alınmış ve hakkında 1 tanık ifadesinde bu şahıs renk körü nasıl astsubay olmuş gibisinden bir beyan var. Komik değil mi geldiğimiz nokta. Bunu delil olarak dosyaya ekleyecek kadar komik bir durum.

Arkadaşlar kimde ne çıkar bilmiyorum, şu gerçek ki dönemeyi beklemek yalan ceza almamak için mücadele edeceğimiz gerçektir kimse kusura bakmasın.

Benden daha az araması olup millet patır patır tutuklandı. Bir devrem beraat etti FETÖ metre dalgasına kurum şüpheden yararlanır. TSK , İçişleri güvenmediğim adamı zaten almam diyor.

ersn123
Aday Memur
14 Mayıs 2021 02:22

Yazıyı kaldıracam bi tarafımızdan korkar olduk.

Kkade
Memur
14 Mayıs 2021 03:16

Görevdemısınız İstanbul merkezli dosyanız mı

ersn123, 3 yıl önce

Öncelikle selamın aleyküm.

2015 jamyo devresiyim, geçen sene mart 18 de bir evrak sebebiyle açığa alındım ki çalıştığım ildeki ve çevre illerdeki tüm 2015 li devrem açığa alındı. Evrak valilik oluru ile hakkımızda şüphe bulunduğu ancak tam olarak ne sebeple alındığımızı bilmeyerek memlekete dönüş yaptım.

1) 26/04.2021 tarihinde polis kapımı çaldı hala sebebini bilmeyerek (FETÖ tabiki) göz altına alındım. 4 gün göz altında kaldım göz altı süremin dolmasının üzerine ifade için şubeye çıkarıldım. Bana isnat edilen suçun tek ardışık arama ( ben ısparta ilinde görev yaparken bir şahıs 2015 yılında ankesörden o zaman kkk askeri öğrenci olan ismail isminde askeri öğrenciyi aradığı 0 sn süre ile görüştüğü daha sonra beni aradığı ve tam olarak 153 saniye benimle görüşüldüğü tespit edildiğine hakkımda tek ardışık ve toplamda 4 adet 100 saniye üzerinde 2017 yılına kadar yayılmış(15 16 16 17 ) tekli aramaların olduğu ki zaten kurum olarak tüm telefonlara cevap verildiğini ihbar vs olsun tüm personel bilir.

2)Yine etkin pişmanlıktan yararlanan aynı sırayı paylaştığım aynı lokmayı bölüştüğüm devrem dediğim e... cocuğu isimli şahıs hakkımda göz ile ima ederek namaz kıldığıma dair soyut iddiada bulunmuş. Elim ayağım yok ya göz ile kılmışım takdir sizin hakim bile kafasını salladı düşünün.

3) Yine etkin pişmanlıktan yararlanan aynı memleketli olduğum aynı bölükte bulunduğum farklı bir e... cocuuğunun verdiği ifadede kendisinin sohbetlere gittiğini, sohbetlere gittiği YUSUF kod adlı şahsa işte izmirli devrem var onlarda gidiyomu sorusunu sorduğu, YUSUF kod adlı şahsın he tabi onlarda seni soruyor şeklinde bir cevap aldığını bu sebepten şahsımın örgüte üyeolduğunu öğrendiğini beyanda bulunmuş. O kadar mal ki adamın bununla daş geçtiği anlamayıp böyle soyut bir beyanda bulunmuş.

SONUÇ OLARAK: Küfür etmek istemiyorum fakat bunlar adamı dinden çıkarır, bu yazıyı okuyan arkadaşlar zaten içlerinden diyeceklerini diyorlardır eminim. İşte bu ülkede ekmekle oynamanın ne kadar kolay olduğu çok açık değil mi?

Ben bunları yazıyorum ki takip eden insanlara her an ne ile karşılaşacağınızı bilemezsiniz. Allah yüzüme güldü serbest kaldım.

Sizi karamsarlığa sokmak istemem ama bir devrem de benimle aynı zamanda açığa alınmış ve hakkında 1 tanık ifadesinde bu şahıs renk körü nasıl astsubay olmuş gibisinden bir beyan var. Komik değil mi geldiğimiz nokta. Bunu delil olarak dosyaya ekleyecek kadar komik bir durum.

Arkadaşlar kimde ne çıkar bilmiyorum, şu gerçek ki dönemeyi beklemek yalan ceza almamak için mücadele edeceğimiz gerçektir kimse kusura bakmasın.

Benden daha az araması olup millet patır patır tutuklandı. Bir devrem beraat etti FETÖ metre dalgasına kurum şüpheden yararlanır. TSK , İçişleri güvenmediğim adamı zaten almam diyor.

Kkade
Memur
20 Mayıs 2021 07:24

Ankesör beraat kararı arıyorum arkadaşlar mahkemeye sunmak için yardımcı olursanız çok sevinirim

20 Mayıs 2021 17:51

arkadaşlar merhabalar bende sizin gibi bu süreçten geçiyorum.ben şuanda üniversite öğrencisyim.bu süreçte hiçbir avukatın olumlu sayılacak bir yönde faydasını görmedim.avukatlara pek fazla güvenmeyin arkadaşlar. avukatların bir çoğu duruşma gününe kadar dahi dosyayı incelemzler.sadece duruşma günü salon kapısında yüzeysel olarak dosyayı incelerler ve duruşmada durmadan müvekkilimin beraatını talep ederim diyerek yerine otururlar.öncelikle şunu söyleyeyim.si̇zi̇n avukatiniz kendi̇ni̇z olmalisiniz.araştirmaci ,di̇kkatli̇ ve doğru yerde doğru savunmayi yapabi̇lmeli̇si̇ni̇z.bunu bildiğim için kendim yaklaşık olarak 4 yıldır bu fetö davaları ile ilgili araştırmalar yaptım.Yüksek meblalı emsal kararların olduğu ücretli sitelere üye olarak 10000 lerce bölge adliye mahkemesi olsun ,yerel mahkeme kararları olsun.kısacası türkiyenin hangi şehri olursa olsun farketmeksizin emsal kararlarını okuma imkanım oldu.aynı zamanda işlerini kaybetmiş insalarda olduğundan 100 lerce idare mahkeme kararı olsun,bölge idare mahkeme kararı olsun inceleme fırsatım oldu.belirli aralıklarla şimdiye kadar bu fetö davaları ile ilgili çıkmış yargıtay kararlarını teker teker inceleme fırsatım oldu.Aynı zamanda bir avukatın hukuksal manada nerde nasıl bir dilekçe ,nasıl bir savunma yazması gerektiği konularındada detaylı araştırmalar yaparak kendimi geliştiridim.

Kısacası size şunu söyleyebilirim sizlerin dünya kadar para avukata vermenizi istemiyorum.hangi aşamada ne olur,nasıl bir savunma yazmalıyım der iseniz hukuksal anlamda sizlere yardımcı olabilirm ve aynı zamanda savunmalarınızı emsal kararlar sunarak veya istinaf dilekçenizi ayrıntılı bir şekilde sanki kendi dosyam gibiymiş muamelesi yaparak emsal kararlarlada dilekçenizi dsetekleyerek hazırlayabilirim.bilgi ve tecrübemden hiç şüpheniz bile olmamasını temin ederek ve bu dediğimi savunmanızı ve dilekçenizide hazırladığımda göreceğinizi belirterek yardımcı olabileğimi belirterek sözlerime son veriyorum.yardımcı olmamı isteyenler lütfen bana mail atarak özelden ulaşsın.

Velimuhammet
Aday Memur
20 Mayıs 2021 21:53

Bursa bölge adliye mahkemesinde dosyası olan, sonuçlanan var mı?

Alpersahhh
Aday Memur
21 Mayıs 2021 06:43

Gözaltılar mı başladı

Wnet, 4 yıl önce

Merhaba. Ben bir kaç avukata sordum bu 60 gün işini. Öyle bir şey tavsiye etmiyor ikisi de. Eğer ihraç olasılığın varsa onu hızlandırmış olursun dediler.

Toplam 1946 mesaj
«363738394041424344454647»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi