Editörler : swat3410E.Kayı Han
01 Nisan 2020 23:31

Otel Kayıtları Hakkında

Merhaba arkadaşlar;

Bu konu bir çok şehir efsanesi var. Bugün bir araştırma gerçekleştirdim. Otel kaydı olayı tam olarak u şekilde cereyan ediyor. Otele girdiniz, eğer otel 4 yıldızdan yukardayda evlilik cüzdanı sorulmuyor. Birlikte gittiğiniz kişi ile sizin kimliğiniz alınıyor ve sisteme giriliyor. Sistem üzerinde yalnızca o an aramanızın olup olmadığı (genel gbt prosedürü) inceleniyor. Sonrasında hangi odada kimle kalmışsınız kısmı emniyette görülmüyor yalnızca otelin kendi kayıtlarında yer alıyor. Eğer fuhuştan kaydı olan biriyle kalıyorsanız bu emniyet sisteminde alarm veriyor o anda emniyet otele ekip gönderiyor ve geldiklerinde o kişinin hangi odada kaldığını soruyorlar resepsiyona. Kimle kaldığı da otele geldiklerinde resepsiyonda belli oluyor. Ya da diyelim ki yoklama kaçağı veya bakayasınız. O da alarm oluşturuyor ve ekip resepsiyona geldiğinde bu kişi hangi odada kalıyor diye soruyorlar. Ve dolayısıyla bu iki sebebe benzer şeyleriniz yoksa, sizin otelde kimle kaldığınız, sevişip sevişmediğiniz emniyet tarafından görülmüyor. O gece otelde bir olay yaşanmadığı sürece, kimse gelip o gece otelde kim kiminle uyumuş ona da bakmıyorlar.

Bu durum hem otel resepsiyon görevlisi tarafından hemde emniyetteki bir memur tarafından doğrulanmıştır.

Ama yine de Türkiye bu ülkede herşey olabilir:)

Selamlar.

primer28
Şube Müdürü
02 Nisan 2020 00:13

Ek olarak GBT'de aranması çıkılan otelde kalan kişinin kaldığı otelin turizm ruhsatı var ise, polis otele girerek gözaltı işlemi gerçekleştiremiyor. Otel kapısında şahsın veya şahısların otelden çıkması bekleniliyor. Turizm ruhsatlı oteller, tıpkı konsolosluk, büyük elçilikler gibi dokunulmazlığa sahiplermiş.

ulasbey
Kapalı
02 Nisan 2020 18:11

dokunulmazlık değil, konut sayılıyor. Orası o saatler arasında konut ve arama kararsız giremez kimse

sevendayy
Aday Memur
02 Nisan 2020 18:14

özür dileyerek neden bu kadar takıldınız ki bu konuya?

Sergen1905
Aday Memur
02 Nisan 2020 18:23

Arkadaslar gerçekten şaka gibisiniz ya kazandınızdabu kaldı...ve o kadar insan var kızla otelde kalmış şuan görevde iyice paranoyak oldunuz kimse kız arkadaşıyla otelde kaldı diye elenmez merak etmeyin bunun biton örneğide var....kaldığınız yer ve kişi emniyette mimli olmasın yeter

kars2015
Genel Müdür
02 Nisan 2020 19:13

Bu adaylar beni öldüryorrahat olun devam beyler sıkıntı olmaz

primer28
Şube Müdürü
02 Nisan 2020 23:52

24.dönem ess den elenen arkadaşların konusuna kendini bilmez birisi otel kaydından dolayı ess den eliyorlar yazmış bundan dolayı araştırdım.

sevendayy, 4 yıl önce

özür dileyerek neden bu kadar takıldınız ki bu konuya?

sevendayy
Aday Memur
03 Nisan 2020 01:03

kardeşim zannetmiyorum ya ondan elenme olacağını o zaman benim hiç şansım yok geçmiş yıllarda kız arkadaşımla tatil yapmışlığım çok oldu.

primer28, 4 yıl önce

24.dönem ess den elenen arkadaşların konusuna kendini bilmez birisi otel kaydından dolayı ess den eliyorlar yazmış bundan dolayı araştırdım.

Sergen1905
Aday Memur
03 Nisan 2020 01:28

Sıkıntı etmeyin ben çok örnekleriyle karşılaştım şuanhepsi polis :)

sevendayy
Aday Memur
03 Nisan 2020 01:29

bende öyle düşünüyorum otel kaydından adam mı elenir (:

primer28
Şube Müdürü
03 Nisan 2020 09:20

Tabii ki öyle olması lazım. Kaldı ki ülkede kaydı kuydu olmayan bir sürü günlük kiralık, pansiyon, akraba evi var. Bu kayıtlardan yola çıkılarak ahlak araştırması yapmak doğru olmaz. Genel ahlaki durumu eğitimde ve geçmiş sabıka kaydında görülür zaten.

sevendayy, 4 yıl önce

bende öyle düşünüyorum otel kaydından adam mı elenir (:

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi