Editörler :
07 Nisan 2020 00:00

slmztrk01
Aday Memur

SAYIN ARKADAŞLARIM 24 Marttan itibaren kaymakamlık vefa grubuna herhangi bir resmi görevlendirme yapılmadan zorunlu olarak görevlendirildim. 7/24 12 şer saatlik nöbetler halinde çalışıyoruz. Her gün talep sayısı katlanarak arttığı için istirahat saatlerimizde de evimizden internete girip kendi telefonumuzla çağrılara bakmamız isteniyor. Tüm okul müdürleri saha da talep edenlerin maaş ve ihtiyaçlarını gidermek için görevlendirildiler. Öyle ki bir kişinin maaşını çekmek için ilk önce kaymakamlıktan belge alıp kişiye gidip tatbiki imza almaya gidiyorlar sonra bankadan para çekip kişiye teslim ediyorlar. Talepler ise iyice saçmalaştı ki isim belirterek şu marketten şunu bu kasaptan bunu al resmen market promosyanları takip emeye kadar gidiyor. Bankamatiği olanlar bile çocuğuna güvenmeyip görevli istiyorlar. Bizim tek talebimiz biz görev neyse yaparız fakat 2 - 3 haftada görevlendirilen kişiler değiştirilsin sıramız gelince tekrar gelelim dedik onu bile kabul etmediler. Öğretmenler derseniz sürekli olarak MEM eba ve whatsapptan yaptıkları çalışmaları raporlamaları isteniyor. Gece 12 ye kadar whatsapp yazışmaları devam ediyor. YANİ ARKADAŞLAR LÜTFEN ÖĞRETMENLER YATIYOR DEMEDEN ÖNCE BİR ARAŞTIRALIM.

07 Nisan 2020 00:49

KAMYöncu
Şef

Degerli polis kardeşlerim Allah yardımcınız olsun ben istifa ettim bu adaletsiz kurumdan kurtuldum pvskmd4 polis hiç bir suretle vazifesinden başka bir işte KULLANILAMAZ der ama kullanılır diye okunur

07 Nisan 2020 18:00

panzerci
Müsteşar Yardımcısı

Bugün kü haberde yaşlı vatandaşlara kolonya ve maske dağıtımının bekçiler vasıtasıyla dağıtımına başlandığı yazıyor. Bu dağıtım işlerinin polis olsun bekçi olsun acilen emniyetten alınıp başka kurumlara yaptırılmalıdır. Emniyet personeli vatandaşla en çok muhatap olan en çok temasta bulunan meslek grubudur. Günlük en az 12-13 saat dışarda mesai yapan emniyet personeli yeri geliyor kimlik soruyor, yeri geliyor üst araması yapıyor yeri geliyor yol uygulamasına katılıyor vs. Günlük birçok insanla muhatap olan polise bekçiye para, sipariş teslimi, kolonya dağıtımı gibi asli görevi olmayan işler yaptırılırsa Allah korusun birimiz virüsü kapmış olsak birçok insana bulaştırırız. İçişleri bakanımızın dünkü açıklamasında sayı vermemekle birlikte emniyet personelinden korona virüse yakalananlar olduğu ve bir polisin vefat ettiği şeklindeydi. Acilen bu dağıtım işlerinin emniyetten alınıp başka kurumlara yaptırılması gerekir.

07 Nisan 2020 20:57

KAMYöncu
Şef

Sağlık Bakanlığı formuna bak KORONA VİRÜSTE SÜRÜNTÜYÜ KİM ALIR başlığı ve sağlıkçıların polisler hakkındaki düşünceleri bi oku

07 Nisan 2020 21:41

All is vell
Aday Memur

Bugün kü haberde yaşlı vatandaşlara kolonya ve maske dağıtımının bekçiler vasıtasıyla dağıtımına başlandığı yazıyor. Bu dağıtım işlerinin polis olsun bekçi olsun acilen emniyetten alınıp başka kurumlara yaptırılmalıdır. Emniyet personeli vatandaşla en çok muhatap olan en çok temasta bulunan meslek grubudur. Günlük en az 12-13 saat dışarda mesai yapan emniyet personeli yeri geliyor kimlik soruyor, yeri geliyor üst araması yapıyor yeri geliyor yol uygulamasına katılıyor vs. Günlük birçok insanla muhatap olan polise bekçiye para, sipariş teslimi, kolonya dağıtımı gibi asli görevi olmayan işler yaptırılırsa Allah korusun birimiz virüsü kapmış olsak birçok insana bulaştırırız. İçişleri bakanımızın dünkü açıklamasında sayı vermemekle birlikte emniyet personelinden korona virüse yakalananlar olduğu ve bir polisin vefat ettiği şeklindeydi. Acilen bu dağıtım işlerinin emniyetten alınıp başka kurumlara yaptırılması gerekir.

panzerci, 2 ay önce - Alıntıya git

Mesela belediye zabitalarina yaptırılmalı nerede onlarca personelleri var hiç biri sahada yok neden bu yardım vb işlerde kullanılmazlar onlar kolluk değil mi ?

07 Nisan 2020 22:35

Nizamettin1453
Şef

KAMyöncü Polisin Sosyal görevide vardır aynı kanunun 1. Maddesindede yazar bu sorun değil, Salgın hastalık dönemi Poliste Jandarmada Bekçide Halk sağlığı için gereken neyse o vazifeyi yapar!

Bununla birlikte işte asıl mesele şu ki bu işin sonunda Kanun gereği Sağlıkçıları görüpte Emniyetçileri görmezsen dııııııt.

Salgın hastalık devam ettiği müddetçe Sağlık Bakanlığı Personeline ödenecek olan DMK 178/a gereği "saat başı fazla çalışma ücretinin" haftalık 40 saatin üzeri çalıştırılan Polis, Jandarma ve Bekçiler'ede Kânun gereği ödenmesi gerekir.

DMK Fazla çalışma ücreti:

Madde 178 -

A) 99 ve 100 üncü maddeler hükümleri uyarınca tespit olunan haftalık çalışma saati olan haftalık 40 saatin dışında;

a) Salgın hastalık ve tabii afetler gibi olağanüstü hallerin olması (Bu hallerin devamı süresince) yapılan fazla çalışmalar ücretle karşılanır.

Yukarıda sayılan hallerde yaptırılacak fazla çalışmanın süresi ve saat başına ödenecek ücret Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenir.

DEĞERLENDİRME: Valilerin; Polis, Jandarma ve Bekçileri haftalık çalışma saati olan Kânuni 40 saatin üstünde çalıştırtmamaları gerekir! Aksi halde DMK 178/a gereğince saat başı fazla çalışma ücreti ödenir.

10 Nisan 2020 00:52

alitunc06
Aday Memur

Polis haftasi bile eziyet gorevlerle dolu. Bu meslek nasıl gecicek

10 Nisan 2020 18:17

Alpertnga
Memur

Messhuur bir karakolcu dayı sözü : " polisin hakkı ödenmez dediler ,hakliydilar odemediler "...

10 Nisan 2020 19:43

M. S. B
Aday Memur

SAYIN ARKADAŞLARIM 24 Marttan itibaren kaymakamlık vefa grubuna herhangi bir resmi görevlendirme yapılmadan zorunlu olarak görevlendirildim. 7/24 12 şer saatlik nöbetler halinde çalışıyoruz. Her gün talep sayısı katlanarak arttığı için istirahat saatlerimizde de evimizden internete girip kendi telefonumuzla çağrılara bakmamız isteniyor. Tüm okul müdürleri saha da talep edenlerin maaş ve ihtiyaçlarını gidermek için görevlendirildiler. Öyle ki bir kişinin maaşını çekmek için ilk önce kaymakamlıktan belge alıp kişiye gidip tatbiki imza almaya gidiyorlar sonra bankadan para çekip kişiye teslim ediyorlar. Talepler ise iyice saçmalaştı ki isim belirterek şu marketten şunu bu kasaptan bunu al resmen market promosyanları takip emeye kadar gidiyor. Bankamatiği olanlar bile çocuğuna güvenmeyip görevli istiyorlar. Bizim tek talebimiz biz görev neyse yaparız fakat 2 - 3 haftada görevlendirilen kişiler değiştirilsin sıramız gelince tekrar gelelim dedik onu bile kabul etmediler. Öğretmenler derseniz sürekli olarak MEM eba ve whatsapptan yaptıkları çalışmaları raporlamaları isteniyor. Gece 12 ye kadar whatsapp yazışmaları devam ediyor. YANİ ARKADAŞLAR LÜTFEN ÖĞRETMENLER YATIYOR DEMEDEN ÖNCE BİR ARAŞTIRALIM.

slmztrk01, 2 ay önce - Alıntıya git
Valla hocam benim olduğum ilde öğretmenleri kesinlikle görevlendirmiyorlar gönüllüler başka tabi. Polis olarak ikametinde oksijen cihazı arızalanan yaşlı teyzenin cihazını tamirine gittim. (tamir ettim bu arada) var gerisini sen düşün haa banane demedik o teyzenin bize duası yeter bize dedik. Yaklaşık 1100 vatandaşın maaşını evinde teslim ettik 3 ekip olarak Maaşımızda artmadı bu süreçte. Bizim söylemek istediğimiz okullar açıkken tam ekders almayanlar okullar kapalı olduğu halde tam ekders alıyor itirazımız buna
Toplam 49 mesaj