Editörler : swat3410

Bjkayaz
Aday Memur
05 Nisan 2020 18:20

Güzel hoşta katiplerin düzenli 8-5 çalıştığını kim söyledi adliyede en çok mesaiye kalan geçe 3-5 lere kadar adliyeden ayrılamayan memur sen tekrar sor bi bildiğin katibe . Not katip değilim

brkklgs
Şef
05 Nisan 2020 18:21

Gardaş son olarak söylüyorum milletin gazına gelme hele de bazı dayıların ben bırakmayacaktım bazı dayılar bu iş yapılır mı şöyle böyle deyip benim aklımı çeldiler öğretmenliğe geçtim maalesef hem çok pişmanım hem de emniyetteki arkadaşlarımı zor süreçte yalnız bırakma gibi vicdan azabım var ister inanın ister inanmayın sabret polisliğin kıymetini bil bugün böyle olur yarın rahata arer 8-24 çalışırsın
05 Nisan 2020 18:59

Meslek hayatın boyinca farklı birimlerde çalışıyorsun diyen meslek büyüğüm bransli trafikciler için geçerli değil bu dediğin

Komutanlogar35
Aday Memur
05 Nisan 2020 19:14

Mesela neresi başkan ?
Nick ways, 4 yıl önce
Yaşın ve tek çocuk olduğun için çekilmez inan ömrünü bitiriyor. Dertlendim konuları yazsam 1 dk duramazsın. Her şeyi adeletsiz emniyetin. Amiri ve arkadaşıda kötü olursa çekilmez. Katip yerine memur olsan

Nick ways
Şube Müdürü
05 Nisan 2020 20:14

Valilik. Orman müdürlüğü
Komutanlogar35, 4 yıl önce
Mesela neresi başkan ?

Komutanlogar35
Aday Memur
05 Nisan 2020 20:17

Oralar için kpss istiyor mu acep
Nick ways, 4 yıl önce
Valilik. Orman müdürlüğü

Sıkıntılı11
Aday Memur
06 Nisan 2020 22:29

İyi ki bıraktım diyorsun; forumdan çıktığın yok
Sdtcngz, 4 yıl önce

Aleyküm selam kardeşim.

Personel Şubeye verilmek üzere şubeye dilkeçe ile başvurunu yaparsın.

Şu şu sicil sayılı şu şubede görev yapmaktayım , DMK madde 94 yanlış hatırlamıyorsam bakarsın yine usulune uygun çekilmeye.

geregini arz ederim der sonucu beklersin. Personel şube dairye gönderir.

Oradan onay gelir sana söylerler , istediğin gün silah kimlik vb şeyleri bırakıp ilişiğini kesersin. Silah bırakırken silah ücreti iadesi için dilekçe yazarsın sana yardımcı olur meslektaşların.

Daha sonra devletin sana yapmış olduğu masrafı borcu bütçeden öğrenir gidip ödersin defterdarlığa.

Alacak verecek kalmaz :) , yerinde karar vermişsin. Kararının arkasında dur, ben de 6,5 iken etmiştim. Keşke senin gibi 8 ayda anlayabilseydim. Ama her yaşanan gün birer tecrübe geriye dönüp bakıldığında yine çok şeyler katıyor insana

Başka sorun olursa yardımcı olmaya calısırım.

Diagne38
Şef
06 Nisan 2020 23:14

arkadaşımız istifa edip forumdan çıkmıyorsa, bu onun teşkilata ve arkadaşlarına duyduğu vefayı gösterir. ayrıca foruma girmesinin bir nedeni mesleğin gidişatını takip etmek olabilir, bir nedeni istifasını ilgilendiren konulara ilişkin birşeyler vardır, veya geri dönüşü düşünüyordur ( geçmiş dönemde geri dönüşü düşünmediğini defalarca yazmıştı gerçi) ya da denk gelmiş, yol gösterme maksadıyla buradadır. bu arkadaşımız geçmiş dönemde benzer konularda yazdı. benim anladığım kendisi son derece donanımlı bir arkadaştı. sanırım yurtdışında çok ciddi yerlerde kursları eğitimleri vardı. ben teşkilatta kendini yetiştiren abileri, devreleri, arkadaşları çok seviyorum. çünkü polis vizyonu çok yüksek olmalı çok
Sıkıntılı11, 4 yıl önce
İyi ki bıraktım diyorsun; forumdan çıktığın yok

Sdtcngz
Şube Müdürü
07 Nisan 2020 02:23

Benim 10 günde sürdü onay süreci. Kimine 1 ay kimine 3 ay. Yani inan belirsiz.

Komutanlogar35, 4 yıl önce
Abi uzun sürüyor mu istifa süreci ?

Sdtcngz
Şube Müdürü
07 Nisan 2020 02:36

Öncelikle yapıcı yorumundan dolayı teşekkür ediyorum. Teşkilatta çok az derecede bu düşüncede olan insanlar ile çalıştım. Geneli yukarıda yorum yapan sıkıntılı arkadaş gibi oldu , onunda canı sağolsun, belki kötü gününde.. Kesinlikle nokta atışı yapmışsın çünkü ben halen meslektaşlarım ve sevdiğim üstlerim ile görüşürüm. Muhabbet eder fırsat buldukça ziyaret eder dışarıda bir seyler organize ederim. Örneğin Mart ayında 4 Balkan ülkesine gidecektim bir polis arkadaşım ile malum Corona dan dolayı askıya aldık :) Geldiğim yeri unutmadım ve halen çıkış yolu arayan arkadaşlarıma büyüklerime yardımcı olmaya çalışırım.

Forumu bir tek nedenden ötürü takip ediyorum, o da polis okul sürelerinin dahil edilip edilmeme olayı , yeşil pasaporta hak kazanacağım eğer okulda fiili olursa. Onun haricinde istifaya dair konu varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Bazen 1 2 hafta unutuyorum bakmıyorum, bu tarz konular olunca whatsApp üzerinden meslektaşlarım haber veriyor ben de girip yardımcı olmaya çalışıyorum. Bir beklentim ya da geri dönme gibi bir düşüncem yok, Devlet cagirmadigi sürece. İnsan tercihlerinin sonucunu yaşar , çok şükür pişman olmadım , Allah etmesin onun içinde zaten herkes için Allah utandırmasın derim. Devlet zor olduğu kadar özel sektör de zordur, iyi düşünüp karar verecek olan yine kişinin kendisidir.

Kurs vb şeylerin emniyet için bir önemi yok. Suyun üstünde yürusen bize yüzme bilen adam lazım derler :) ama insana kattığı şeyler var . Zaten bir eğitimi kursu bir yere gelmek için alıyorsaniz sizi gotureceginiz yere kadar götürür orada bırakır. Eğitim kurslar araç değil amaç olmalı. O da kişinin kendini geliştirmesi.

Yinede yukarıdaki sıkıntılı11 arkadaşima Allah can sağlığı ve mesleğinde kaza beladan korusun dileklerimi iletiyorum.

Diagne38, 4 yıl önce
arkadaşımız istifa edip forumdan çıkmıyorsa, bu onun teşkilata ve arkadaşlarına duyduğu vefayı gösterir. ayrıca foruma girmesinin bir nedeni mesleğin gidişatını takip etmek olabilir, bir nedeni istifasını ilgilendiren konulara ilişkin birşeyler vardır, veya geri dönüşü düşünüyordur ( geçmiş dönemde geri dönüşü düşünmediğini defalarca yazmıştı gerçi) ya da denk gelmiş, yol gösterme maksadıyla buradadır. bu arkadaşımız geçmiş dönemde benzer konularda yazdı. benim anladığım kendisi son derece donanımlı bir arkadaştı. sanırım yurtdışında çok ciddi yerlerde kursları eğitimleri vardı. ben teşkilatta kendini yetiştiren abileri, devreleri, arkadaşları çok seviyorum. çünkü polis vizyonu çok yüksek olmalı çok

brkklgs
Şef
07 Nisan 2020 20:10

Devrem seni Hakkari'den tanıyorum güzel şeyleri sonuna kadar hak eden beyefendi birisin. ama ben çok pişmanım bıraktığım için sıkıntlı tipler dediğimiz karakterde insanlar inan her yerde var bu konuda milli eğitim kadar berbat yar görmedim polisliği ve polis arkadaşlarımı mumla arıyorum çünkü mebde kalitesiz insan çok daha fazla
Sdtcngz, 4 yıl önce

Öncelikle yapıcı yorumundan dolayı teşekkür ediyorum. Teşkilatta çok az derecede bu düşüncede olan insanlar ile çalıştım. Geneli yukarıda yorum yapan sıkıntılı arkadaş gibi oldu , onunda canı sağolsun, belki kötü gününde.. Kesinlikle nokta atışı yapmışsın çünkü ben halen meslektaşlarım ve sevdiğim üstlerim ile görüşürüm. Muhabbet eder fırsat buldukça ziyaret eder dışarıda bir seyler organize ederim. Örneğin Mart ayında 4 Balkan ülkesine gidecektim bir polis arkadaşım ile malum Corona dan dolayı askıya aldık :) Geldiğim yeri unutmadım ve halen çıkış yolu arayan arkadaşlarıma büyüklerime yardımcı olmaya çalışırım.

Forumu bir tek nedenden ötürü takip ediyorum, o da polis okul sürelerinin dahil edilip edilmeme olayı , yeşil pasaporta hak kazanacağım eğer okulda fiili olursa. Onun haricinde istifaya dair konu varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Bazen 1 2 hafta unutuyorum bakmıyorum, bu tarz konular olunca whatsApp üzerinden meslektaşlarım haber veriyor ben de girip yardımcı olmaya çalışıyorum. Bir beklentim ya da geri dönme gibi bir düşüncem yok, Devlet cagirmadigi sürece. İnsan tercihlerinin sonucunu yaşar , çok şükür pişman olmadım , Allah etmesin onun içinde zaten herkes için Allah utandırmasın derim. Devlet zor olduğu kadar özel sektör de zordur, iyi düşünüp karar verecek olan yine kişinin kendisidir.

Kurs vb şeylerin emniyet için bir önemi yok. Suyun üstünde yürusen bize yüzme bilen adam lazım derler :) ama insana kattığı şeyler var . Zaten bir eğitimi kursu bir yere gelmek için alıyorsaniz sizi gotureceginiz yere kadar götürür orada bırakır. Eğitim kurslar araç değil amaç olmalı. O da kişinin kendini geliştirmesi.

Yinede yukarıdaki sıkıntılı11 arkadaşima Allah can sağlığı ve mesleğinde kaza beladan korusun dileklerimi iletiyorum.

Sdtcngz
Şube Müdürü
08 Nisan 2020 17:51

Eyvallah devrem , bil mukabele.

Adaptasyon sorunu her yerde yaşanıyor devrem , + - ye bakıp bunu anca ilerleyen yıllarda anlayabilirsin. İlk birkaç yılda bu anlaşılmaz.

Allah tez zamanda alışmayı ve daha iyi ortam ve kalitede insanlar ile beraber görev yapmanı nasip etsin.

brkklgs, 4 yıl önce
Devrem seni Hakkari'den tanıyorum güzel şeyleri sonuna kadar hak eden beyefendi birisin. ama ben çok pişmanım bıraktığım için sıkıntlı tipler dediğimiz karakterde insanlar inan her yerde var bu konuda milli eğitim kadar berbat yar görmedim polisliği ve polis arkadaşlarımı mumla arıyorum çünkü mebde kalitesiz insan çok daha fazla
Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi