Editörler : gubaz
07 Nisan 2020 12:40   

Doğum sonrası 4B sözleşme feshi
Doğum sebebiyle sözleşmeyi fesh ettikten 18 ay sonra diyelim ki yeniden hizmete alınmak için kurumuma başvurdum. Kurumun beni istihdam etmeme hakkı veya ihtimali var mıdır? Veya yerim değişir mi? Şöyle bir madde var: Doğum ya da üç yaşını doldurmamış bir çocuğun eşle birlikte veya münferit olarak evlat edinilmesi veyahut sözleşmeli personel olmayan eşin münferit olarak evlat edinmesi nedenleriyle hizmet sözleşmesini feshedenlerin, doğum izninin veya evlat edinme nedeniyle kullanılan iznin bitiminden itibaren en geç iki yıl; memur veya diğer personel kanunlarına tabi olan eşinin yurt dışında sürekli göreve atanması veya en az altı ay süreyle yurt dışında geçici olarak görevlendirilmesi nedeniyle hizmet sözleşmesini feshedenlerin eşinin görev süresi bitiminden, askerlik sebebiyle hizmet sözleşmesi feshedilenlerin terhis tarihinden itibaren en geç otuz gün içinde yeniden istihdam edilmek üzere ayrıldığı kurumuna yazılı talepte bulunması, gerekmektedir. Kurumlar, yazılı talebi takip eden en geç otuz gün içinde ilgilileri istihdam ederler. Bu madde çerçevesinde yeniden istihdam edilecek personel ile yapılacak sözleşme eski sözleşmenin devamı niteliğindedir.
08 Nisan 2020 21:40

ebrushh35
Aday Memur
???
17 Mayıs 2020 18:55

ebrushh35
Aday Memur
Bilgi sahibi kimse yok mu?
20 Mayıs 2020 19:18

miraçnurse
Şef

Merhaba ben şuan ücretsiz izindeyim doğum sonrası 2 yıllık analık iznine ayrıldım herhangi bir sıkıntı olmuyormuş. İstediğiniz zaman geri dönebiliyorsunuz. İznin tamamını aldınız diye kullanma zorunluluğunuz yok. Tekrar sözleşme imzalanacak tekrar çkysye düşecekmişiz

23 Mayıs 2020 13:27

ebrushh35
Aday Memur

Merhaba ben şuan ücretsiz izindeyim doğum sonrası 2 yıllık analık iznine ayrıldım herhangi bir sıkıntı olmuyormuş. İstediğiniz zaman geri dönebiliyorsunuz. İznin tamamını aldınız diye kullanma zorunluluğunuz yok. Tekrar sözleşme imzalanacak tekrar çkysye düşecekmişiz

miraçnurse, 2 hafta önce - Alıntıya git
Yanıt için çok teşekkür ederim. Çkys ne demek acaba?
23 Mayıs 2020 21:28

miraçnurse
Şef
Yanıt için çok teşekkür ederim. Çkys ne demek acaba?
ebrushh35, 1 hafta önce - Alıntıya git

Rica ederim. Çkys zimmete düşmüştük ya ilk atandığımızda ondan bahsediyorum

28 Mayıs 2020 14:35

ebrushh35
Aday Memur

Rica ederim. Çkys zimmete düşmüştük ya ilk atandığımızda ondan bahsediyorum

miraçnurse, 1 hafta önce - Alıntıya git
Ben yeni atandım da hiç bilmiyorum bu terimleri. Çkys zimmete düştüğümden haberim bile yoktu şu ana kadar
Toplam 6 mesaj