Editörler : ayşegül bgm
08 Nisan 2020 16:52

Zimmete Düşmemişim Acil Yardım

Merhaba arkadaşlar eşim Hacettepe üni hastanesinde sözleşmeli olarak çalışıyor.

kpss 2020-5 alımında atandım. Ancak zimmete düşmedim. Aşağıya bıraktığım maddeye göre istisna durumdakiler atanabilecek. Eşim eş durumu nedeniyle bu istisnalara uyuyor ancak zimmete düşmesi gerçekleşmedi. Sağlık bakanlığı hiçbir şekilde telefonları açmıyor ve ulaşamıyorum. Kısıtlı bir süremiz var istifa edip kabul edilirse valilikten izin alıp uzun bir yolculuk yapması gerekecek. Ancak henüz zimmete bile düşürmediler. Ne yapabilirim?

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci

maddesinin üç ve dördüncü fıkraları uyarınca;

c) Eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla

beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o

birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması veya en az bir

yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine

bağlı olarak, Ek 3 üncü maddenin (b) veya (c) bendi hükmü kendilerine

uygulanamayanlardan, tek taraflı

feshedenler, bir yıllık süre şartına

tabi tutulmadan yeniden istihdam edilebilirler.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üç ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamında bulunanlar hariç olmak üzere;

d) Tercihlerin internetle ÖSYM?ye gönderilmesi gereken son tarih olan 01.04.2020 tarihi itibarıyla Sağlık Bakanlığı veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında (üniversite hastaneleri dâhil) 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel olarak çalıştığı tespit edilenlerin atamaları yapılmayacaktır.

bhry35
Aday Memur
08 Nisan 2020 16:56

İyi günler ozan bey bizde sizinle aynı durumdayız, hatta size eşimde bende mesaj attık cevap vermediniz, benimde zimmete adım düşmedi, biz atandığımız yeri aradık, istifa edip o belge ile gelin dediler

Hüseyin Yumuşak
Aday Memur
08 Nisan 2020 17:19

İyi günler bende aynı durumdayım MKÜ Hastahanesinde 4bli olarak çalışmaktayım eş durumu yaptık red aldık ve bende zimmete düşmemişim il sağlık müdürlüğünü aradım zimmet yoksa yapacak birşey yok diyorlar sağlık bakanlığı zaten açmıyor

bhry35
Aday Memur
08 Nisan 2020 17:40

Zimmete düşmememizin nedeni şuan çalılıyor olmamız siz onları dinlemeyin belgelerinizi tamamlayıp teslim edin teslim tarihini kaçırmayın kesinlikle, tek sıkıntı istifa edip mi belgeleri teslim edicez yoksa onay çıktıktan sonra mı istifa etmeliyiz onu net bi şekilde öğrenmeliyiz

ozantosun54
Aday Memur
08 Nisan 2020 18:15

zimmete düşmeden istifa etmek doğru olmaz diye düşünüyorum, bunu araştırıp öğrenmek lazım. Ayrıca zimmete düştükten sonra 15 günlük evrak teslimi başlıyor.zimmete düşmeyen biri evrakını nasıl teslim edecek? atandığın kuruma evrakları vermeye götürcekeceksin ma adam senin atandıgını sistemde görmediği için almayacak evrakları.

bizim sağlık bakanlığına acil ulaşmamız durumu anlatmamız lazım.

bu konuda bilgi alan arkadaşlar da bu konudan birbirmizi bilgilendirelim lütfen

bhry35, 4 yıl önce

Zimmete düşmememizin nedeni şuan çalılıyor olmamız siz onları dinlemeyin belgelerinizi tamamlayıp teslim edin teslim tarihini kaçırmayın kesinlikle, tek sıkıntı istifa edip mi belgeleri teslim edicez yoksa onay çıktıktan sonra mı istifa etmeliyiz onu net bi şekilde öğrenmeliyiz

sefag
Aday Memur
08 Nisan 2020 23:16

zimmet sorgulamada atandığımız yerin adı yazıyor ama altında zimmet kaydı bulunamadı diyor böyle olunca zimmete düşmüş mü oluyoruz cevap verirmisiniz

sefag
Aday Memur
08 Nisan 2020 23:18

sizde atanılan yerinde mi adı yazmıyor

Hayalperesthemşire
Müsteşar
08 Nisan 2020 23:44

Evt zimmete düşmüşsün

sefag, 4 yıl önce

zimmet sorgulamada atandığımız yerin adı yazıyor ama altında zimmet kaydı bulunamadı diyor böyle olunca zimmete düşmüş mü oluyoruz cevap verirmisiniz

sefag
Aday Memur
09 Nisan 2020 01:00

hocam bu üniversite hastanesinde çalışan arkadaşlar zimmet sorgulamada hiçbir şey yazmıyor mu ? bende 4a lı polis memuruyum ama sağlıkçı olmadığım için atamam yapılmış. cktsye düşmüş adım. istifa ettim bugun.

demalieren
Aday Memur
09 Nisan 2020 06:53

ben de atandığım yerin adı da yazmıyor. asm de enjeksiyon hemşiresi olarak çalışıyorum.

ne olacak durum

mhmtkcmz
Aday Memur
09 Nisan 2020 10:14

Merhaba . Kardeşimde tekniker olarak atandı ama zimmette duşmedi. Tekniker olup zimmete duşen var mı arkadaşlar ? Ve guvenlik sorusturması var mı uzun surer mi

bhry35
Aday Memur
09 Nisan 2020 13:10

Zimmete düşme olmadan belge teslimi kesinlikle yapılamıyormuş, peki belgenin son teslim tarihine kadar zimmete düşmez isek hakkımız yanacak mı

aslizenginn
Aday Memur
09 Nisan 2020 17:27

bende zimmete düşmedim yapılacak birşey yok malesef bekleyeceğiz

Gzata
Aday Memur
10 Nisan 2020 21:40

Zimmete ben de düşmedim 8 ay önce istifa ettim 1 yıl bekleme şartı var eş durumu nedeniyle olduğu için farklı olması gerekiyordu ama anlamadım il sağlık müdürlüğü de bilmiyor araştırın diyor nasıl olcak ne yapcaz belli değil

Hemhem10
Aday Memur
11 Nisan 2020 03:07

Bakanlığa itiraz dilekçesi göndereceksin zimmete düşürecekler

Gzata, 4 yıl önce

Zimmete ben de düşmedim 8 ay önce istifa ettim 1 yıl bekleme şartı var eş durumu nedeniyle olduğu için farklı olması gerekiyordu ama anlamadım il sağlık müdürlüğü de bilmiyor araştırın diyor nasıl olcak ne yapcaz belli değil

Gzata
Aday Memur
11 Nisan 2020 10:18

Teşekkürler gönderdik bakalım inşallah sorun çıkmadan hallolur

avkt199
Aday Memur
11 Nisan 2020 11:16

zimmete dusmek nedir

yalciners
Memur
15 Nisan 2020 00:04

Arkadaşlar tercih kılavuzunu hiç okumuyor musunuz?

4B li olarak çalışıpta istisnai durumda olanlar yerleştirme sonuçları açıklandığında durumlarını belirtiren bir dilekçe ve kurumlarından aldıkları çalışma belgesini T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9 06800 Çankaya/Ankara adresine gönderecekler

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi