Editörler : LaNeT**sude**
08 Nisan 2020 22:11   

Ben Ölürken

Tolstoy un bir oykusundeydi,tam olarak hatırlamaya bilirim ama birisinin ölümünden sonra diğer insanların icinde gizli bir sevinç,başarı hissi gibi bir his olduğunu yazıyordu."ben ölmedim,yaşamayı basariyorum."..kendini bildi bileli ölüm korkusundan dolayı yaşam sahnesine çıkamayan ben yıllar evvel annemin bir telefon konuşmasında içten bir "hiiiii" diyerek ve sanki bir isim mırıldanarak konuştuğunu duyunca bunun o isim olmasini sanki bilincaltimda istediğimi fark ettim.o hiii sesini tanıyordum,bu biri ölünce verilen bir tepkiydi.o isim ? evet tahminim doğruydu,çocukluk arkadaşım ölmüştü bir kazada.ben içimde onun ölümünü dilemiştim sanki !

..

Aynı şeyi Barış Akarsu öldüğünde de hissetmemis miydim sahi ? sanki içimden ölmesini dilemiştim..Bunu fark ettiğimde kendime inanamamistim.ben nasıl böyle düşünebilirdim,her gün ölümle yatıp kalkan,korkudan titreyen ben..Tolstoy un yazdığı gibi bir başarı hissi miydi bu,kazanma duygusu muydu neydi ? her neyse bunu kendime yediremiyordum,ben bunu isteyemezdim hayır ? sonra sonra fark ettim ki ben onların icten içe ölmelerini dileyerek, kendime öldüğüm zaman diğer dünyada arkadaşlar olusturuyordum.. öldüğüm zaman,o kara,yağlı toprak üstüme bir karabasan gibi çöktüğünde orada yalnız olmayacaktim.Mustafa ve Baris Akarsu da benimle olacaktı !!beni koruyacaklardi sanki,azap meleklerine karşı..hiç olmazsa koruyamasalar da onların varlığı,sesleri bana yetecekti..ölüm korkusunun artık çığrından cikmasiydi sanırım benim bu ruh halim.cocukca sacmaliyordu..kim böyle olmak isterdi ki ? Ölene kadar ölüm korkusundan hayatı yaşayamayan kişi olmayı kim ister.? işlediği günahlardan dolayı icten içe kendini Tanrıya karşı koruyacak birisinin olmasını kim ister ? tanrının sonsuz kudret sahibi olmasını kabullenememeyi kim ister ? evet cehennem olarak bazılarına kendi olması yeter..

11 Nisan 2020 16:32

Aglayan Kalem
Şef
Merakımı bağışlayın, bir kaç yazınızı okudum. Neden ölüm sizi bu kadar korkutuyor?
13 Nisan 2020 15:51

hector34
Şube Müdürü

büyük ihtimalle çocukluk travmaları..o zaman karşılaşışan ve şoke eden görüntüler,insanın aciz oluşunu kabullenememek..ölümü ve sonrasını kabullenememek..Tanrının gücünü kabullenemek..burda suçluluk duygusu da var biraz,birgün gerçeklerin ortaya çıkacağı duygusu..benim tanrıya güvenmemem benim suçumdan çok tanrının bana cezasıdır..

04 Mayıs 2020 03:33

tarihçi22
Şef

Sevgili Dost

Dünya çok yorucu.

Sırtında, ahiretine fayda etmeyecek meseleleri taşıma..

Ali Ural...

21 Mayıs 2020 01:51

hector34
Şube Müdürü

Sevgili Dost

Dünya çok yorucu.

Sırtında, ahiretine fayda etmeyecek meseleleri taşıma..

Ali Ural...

tarihçi22, 1 ay önce - Alıntıya git

eyv.hacım ama olmuyor..

Toplam 4 mesaj