Editörler :
«192021222324252627282930»
22 Mayıs 2020 20:42

nevarneyok343434
Aday Memur

Doğrudan duymasam da buraya yazayım örnekler kayda geçsin. Bilgilerde kesinlik yoktur. Arkadaşların arkadaşı olarak ulaştıklarımı yazıyorum:

Kadir Has söz konusu maaş eşitlemesinin yapılacağını söylemiş. Öğretim görevlilerinin halihazırda maaşları zaten devletteki maaşa eşit veya ondan yüksek olduğu için bir değişiklik yapılmayacakmış. Devlete göre daha düşük alan araştırma görevlilerinin ise maaşları devletteki net maaşa çekilecekmiş.

Gelişim araştırma görevlileri için daha fazla iş yükü vererek (çalışma saatlerinin tam uygulanması gibi) maaşlarda iyileştirme yapılacağını söylemiş. İyileştirme / düzenlemeden kasıt nedir bilemiyorum.

Bilgi öğretim görevlilerinin maaşları halihazırda devletten daha yüksek olduğu için bir değişiklik zaten yapmamış. Araştırma görevlileri hakkında bir duyum yok.

Acibadem maaşları değişmekle birlikte vergi dilimine girilmediği zamanlarda devlete benzer maaşlar vermekteymiş.

Beykent resmi bir açıklama yapmamış. Mayıs ayında aynı maaşlar yatmış.

Buruni işten çıkarmalar yapabilirmiş.

Kültür zaten tartışılmış bu başlık altında.

Şimdilik bu kadar. Daha çok insana ulaşabilirsem yeniden yazarım. Görüldüğü üzere iyi, kötü ve daha ne olacağı belli olmayan örnekler var.

Ayrıca fikir vermek açısından;

Bu sitedeki hesaplama makinesine göre net maaşı 5987 (akademisyenler.org sitesinden) olan bir öğretim görevlisinin brüt maaşı 8.374,48 olarak çıkıyor. (Sıfır tecrübe, bekar ve çocuksuz)

https://www.verginet.net/dtt/MaasHesaplama.aspx

22 Mayıs 2020 21:03

nevarneyok343434
Aday Memur

Doğrudan duymasam da buraya yazayım örnekler kayda geçsin. Bilgilerde kesinlik yoktur. Arkadaşların arkadaşı olarak ulaştıklarımı yazıyorum:

Kadir Has söz konusu maaş eşitlemesinin yapılacağını söylemiş. Öğretim görevlilerinin halihazırda maaşları zaten devletteki maaşa eşit veya ondan yüksek olduğu için bir değişiklik yapılmayacakmış. Devlete göre daha düşük alan araştırma görevlilerinin ise maaşları devletteki net maaşa çekilecekmiş.

Gelişim araştırma görevlileri için daha fazla iş yükü vererek (çalışma saatlerinin tam uygulanması gibi) maaşlarda iyileştirme yapılacağını söylemiş. İyileştirme / düzenlemeden kasıt nedir bilemiyorum.

Bilgi öğretim görevlilerinin maaşları halihazırda devletten daha yüksek olduğu için bir değişiklik zaten yapmamış. Araştırma görevlileri hakkında bir duyum yok.

Acibadem maaşları değişmekle birlikte vergi dilimine girilmediği zamanlarda devlete benzer maaşlar vermekteymiş.

Şimdilik bu kadar. Daha çok insana ulaşabilirsem yeniden yazarım. Görüldüğü üzere iyi, kötü ve daha ne olacağı belli olmayan örnekler var.

Bu sitedeki hesaplama makinesine göre net maaşı 5987 (akademisyenler.org sitesinden) olan bir öğretim görevlisinin brüt maaşı 8.374,48 olarak çıkıyor. (Sıfır tecrübe, bekar ve çocuksuz)

nevarneyok343434, 2 hafta önce - Alıntıya git

Bu arada işten çıkarmaların 3 ay durdurulduğunu belirtmekte fayda var. Dediğim gibi bilgilerin kesin değil ve duyumdur. Okan örneğinde olduğu gibi ücretsiz izne ayırma hakkı üniversitelere de tanınmıştır.

22 Mayıs 2020 21:08

Bohemianha
Memur

Hocam,

Emeğinize sağlık saolun belirtmişsiniz teker teker.

22 Mayıs 2020 21:10

Xcrt48
Aday Memur

nevarneyok343434, 2 hafta önce - Alıntıya git
Güzel haberlerinizi bekliyoruz o halde. Emeğinize sağlık.
22 Mayıs 2020 21:25

Mmpg
Aday Memur

Öğrencilerden çatır çatır parayı al. O öğrenciye ders verene para verme. Cebini doldur. Asıl işi yapanı çalışmıyor gibi göster ama online ders verdir, her türlü idari işi yaptır. Dünyanın parasını öğrenciden topla. Yeni öğrenci kapma peşine düş. 3 kuruşu çalışana çok gör bir de hakkı olduğu halde. Şu haberler TV ye taşınmalı. Ne güzel yapmış sayın hocam. Cumhurbaşkanına mektup yazmış. Bunları daha fazla duyurulur hale getirmek için ne yapmak lazım arkadaşlar. Tek tek üniversite üniversite maaş hakkını veren vermeyen öğrenip haber yapmak gerekmiyor mu. Yok mu basın yayın, gazetecilik, halkla ilişkiler işlerinden anlayan. Bunları Tvye taşıyacak kişilerle iletişime geçecek arkadaşlar. Sağlık personelinin teşvik ödemelerindeki sorunları duyduk hepimiz. Ama akademisyenlerin şu halini kimse bilmiyor. Sonra da bilim bekliyor memleketin insanı. Korona dan çıkış yolu bekliyor. Gençlikten ilerleme bekliyor, dünyayla yarışmalarını bekliyor. Gençliğin hocaları maaşını alamazken hangi motivasyonla bilim yapılacak bu ülkede.

22 Mayıs 2020 23:01

brnkt
Aday Memur
merabalar Yeni araştırma göeeblisi olarak bi vakıf üniversitesini kazanan biri olarak bugünki görüşmwde geçenleri direkt aktarıcam Asil listede ismimin yayınlaşmasından yaklaşık 3 hafta sonra personel daire başkanlığı benimle iletişime geçti ve koronadan dolayı telefonda görüşme yaptık Telefondaki hanımefendi şöle söledi" Yeni yasadan dolayı maaşlarınız 6500 brüt net 4500 lira şeklinde yatıcak yemekhane ve servis hizmetimiz var tüm araştırma gmrevlilerini apustosta iş başı yapmasını planlıyoruz temmuzda tekrar sizinle iletişime geçiceğiz kabul ediyormusunuz "şeklindeydi Şimdi tek bir soru var aklımda BU UYGULAMA YASAL MI? Sonuçta devlettwkinin net maaşını bize brüt plarak yatırıp gelir vergisi kesintileriyle elimize net 4500 lira geçiceği söylendi Bu konuda bilgi sahibi olan varsa benimle iletişime geçebilirse çok sevinirim .
Argör2020, 2 hafta önce - Alıntıya git

Bir kurumu ya da kişiyi zan altında bırakmak istemem ama Rumeli ile görüşen bir arkadaşıma öğr. görevlisi kadrosu için çok az iş yükü ve pandemi geçene kadar süresiz izin kullandırmak şartıyla 2500-3000 arası maaş teklif edildi. sonrasında yasa geçti. Ve görüştüğü kişilerin mütevelli heyetinden ve akademik kadrodan da olduğunu söyledi (bazıları avukat). Böyle üniversitelerin şu an sizin belirttiğiniz gibi durumlara başvurabileceğini türlü yollarla kendi hesaplarını yapacağını tabiki düşünüyorum. Şu an çalıştığım kuruma ben de maaş durumunu sordum ve 'kanun geçti sonuçta ona göre davranmak zorundayız gereken toplantılar yapılıp düzenleme bildirilecek' denildi. Durumu buraya güncellerim inşallah.

22 Mayıs 2020 23:09

ZofiatheWise
Aday Memur

Bir arkadaşımdan aldığım duyuma göre OSTİM Teknik Üniversitesi'nde de Eylül ayına kadar maaşlarda herhangi bir değişiklik olmayacağı yetkili kişiler tarafından gayriresmi olarak dile getiriliyormuş. Konu ile ilgili eposta ortamında kurumsal bir açıklama henüz yapılmamış.

23 Mayıs 2020 00:00

Mmpg
Aday Memur

İşten çıkaran, iki katı ders verdiren, ücretsiz izne çıkaran. Çıksınlar bakalım birkaç programda. TV ye düşünce bu haberlerle bakalım kaç tane öğrenci kaybediyorlar.

Siz öğrenci olsanız böyle üniversitelere para verip gitmek istermisiniz. Bu şekilde çalışan hocalardan kim ders almak ister. Motivasyon yerlerde. O zaman kaybettikleri yüzlerce öğrenciden mi zarar ederler 3 kuruş veremedikleri hocalardan mı daha fazla zarar ederler. Bunu hiç düşünmüyorlar sanırım. Asıl yapılması gereken yaşanan bu muamelelerin duyurulması. Yeni gelecek öğrenci ve aileler bunları duyunca mı kar azalacak akademisyene hakkı olan maaş verilince mi.

23 Mayıs 2020 05:40

scylaa
Aday Memur
https://www.gazeteduvar.com.tr/gundem/2020/05/22/okan-universitesi-emekli-profesorleri-ucretsiz-izne-cikartti/
hmtr123, 2 hafta önce - Alıntıya git

Benim söylediklerimle uyuşuyor. Dediğim gibi Okan Üni. bu parayı öldürseler vermez, veremez. En sonunda asgari asistan sayısına düşürüp kalanlara verebilir bu parayı. O zaman da onlarca kişi işinden olmuş olur.

Allah Okan'da çalışanlara sabır versin.

23 Mayıs 2020 09:19

olmasadaolmazbazen
Aday Memur

A üniversitesi gerekeni yaparken, B üniversitesi yapmadığında mutlaka gündem olacaktır. Gerekli düzenlemeyi yapan iyi örnekler üzerinden paylaşımlarla gerekirse cimere yazılmalı. Bu kontrolü yapmak için yökün üniye gelmesine getek yok. Sgk ile iletişime geçer her şey ortaya çıkar. Bence haziranda bu değişiklik yapılmalı. Hadi diyelim mayıs işin maaş hesaplamalarına vakit yetmedi. Haziranda 17 nisan sonrası ve mayıs maaşı farkı kesinlikle yatırılmalı. Kanun belli.

23 Mayıs 2020 15:18

Argör2020
Aday Memur

A üniversitesi gerekeni yaparken, B üniversitesi yapmadığında mutlaka gündem olacaktır. Gerekli düzenlemeyi yapan iyi örnekler üzerinden paylaşımlarla gerekirse cimere yazılmalı. Bu kontrolü yapmak için yökün üniye gelmesine getek yok. Sgk ile iletişime geçer her şey ortaya çıkar. Bence haziranda bu değişiklik yapılmalı. Hadi diyelim mayıs işin maaş hesaplamalarına vakit yetmedi. Haziranda 17 nisan sonrası ve mayıs maaşı farkı kesinlikle yatırılmalı. Kanun belli.

olmasadaolmazbazen, 2 hafta önce - Alıntıya git
Hiç olması gereken gibi maaş alan vakıf üniversitesi araştırma göreblisi var mı acaba emsal göstermek için önemli çünkü hakikaten yani neti birebir devletle aynı olan bize vadedilen gibi oyunlu bir maaş almayan ulaşabilirse sevinirim
23 Mayıs 2020 18:07

Bohemianha
Memur

Twitter?dan Vahdet özkoçak?a da yazarak gündemde tutabiliriz.Ben yazdım.

23 Mayıs 2020 18:36

Aka123
Aday Memur

Hocalarım merhaba,

Bu kısa çalışma ödeneğine geçenler için yeni maaşların yatırılması sizce ne kadar olası? Bilmediğim için soruyorum kanun net evet ancak kurum üstünü 6 bine kadar tamamlayacak mı yada tamamlaması gerekir mi? Bu KÇÖ bitmeden sanki revizyona gitmezler gibi mi duruyor sizin düşünceleriniz neler? Özellikle hukuk veya İSG hakkında uzman arkadaşlarımız illa ki vardır onların fikirleri çok değerli. Şimdiden teşekkürler.

23 Mayıs 2020 18:39

Aka123
Aday Memur

Twitter?dan Vahdet özkoçak?a da yazarak gündemde tutabiliriz.Ben yazdım.

Bohemianha, 2 hafta önce - Alıntıya git

Bu arada hocama kesinlikle katılıyorum VAHDET ÖZKOÇAK hoca ÖGESEN ve ÖGEDER başkanı. bu konuyla ilgili gerçekten sesimiz oluyor sağolsun. Twitterdan kendi hesaplarımızla olmasa bile başka hesap hesap açarak yazabiliriz ben yapıyorum ve sağolsun pek çok tweeti retweet yapıp sesimizi duyuruyor.

23 Mayıs 2020 21:21

mineko
Aday Memur

Sayın hocalarım yaşadığınız bu mağduriyeti hayretle ve ibretle takip etmekteyim. Kanun maddesine rağmen, neresinde açık bulurum-tabiri caizse-nasıl çakallık yaparım da maaşları eksik yatırırım diye harıl harıl çalışmakta okullar anladığım kadarıyla. Akademisyen bile bu hukuksuzluğa maruz bırakılıyorsa bu ülke için umut kalmamış demektir. Cimere şikayet etmek sadece sizin fişlenmenizi kolaylaştıracaktır. Bu hukuksuzluğu yapanlar sizin iş akdinizi sonlandırmak için de bahane üretmeye zorlanmayacaktır. Dolayısı ile kimliğinizi açığa çıkartacak şikayetlerde bulunmayın derim.

23 Mayıs 2020 22:07

habasullah
Aday Memur

Sayın hocalarım yaşadığınız bu mağduriyeti hayretle ve ibretle takip etmekteyim. Kanun maddesine rağmen, neresinde açık bulurum-tabiri caizse-nasıl çakallık yaparım da maaşları eksik yatırırım diye harıl harıl çalışmakta okullar anladığım kadarıyla. Akademisyen bile bu hukuksuzluğa maruz bırakılıyorsa bu ülke için umut kalmamış demektir. Cimere şikayet etmek sadece sizin fişlenmenizi kolaylaştıracaktır. Bu hukuksuzluğu yapanlar sizin iş akdinizi sonlandırmak için de bahane üretmeye zorlanmayacaktır. Dolayısı ile kimliğinizi açığa çıkartacak şikayetlerde bulunmayın derim.

mineko, 2 hafta önce - Alıntıya git

Hocam az haklılık payınız olsa da orası Şikayetvar.com değil. Şikayet ettin diye kimse işten çıkaramaz. Hakkını arayan herkesin (bu konuda yazan çizen çoğumuz) cimere başvurmasını öneriyorum.

23 Mayıs 2020 22:21

E.e.t
Aday Memur

Sayın hocalarım,

Kurumumuz kısa çalışma ödeneğine başvurduğu için zamlı maaşı en azından 3 ay daha alamayacağız sanırım. Zira bildiğim kadarıyla kısa çalışma ödeneğinde son 12 ayın ortalamasına göre yatıyor maaşlar. Bir de sadece araştırma görevlileri için KÇÖ'ye başvurululabiliyor mu? Bilen var mı aranızda?

23 Mayıs 2020 22:26

bekomeko
Aday Memur

Sayın hocalarım,

Kurumumuz kısa çalışma ödeneğine başvurduğu için zamlı maaşı en azından 3 ay daha alamayacağız sanırım. Zira bildiğim kadarıyla kısa çalışma ödeneğinde son 12 ayın ortalamasına göre yatıyor maaşlar. Bir de sadece araştırma görevlileri için KÇÖ'ye başvurululabiliyor mu? Bilen var mı aranızda?

E.e.t, 2 hafta önce - Alıntıya git
Kısa çalışma ödeneğine geçince neden yeni cıkan kanun gecerlı olmuyor ?
23 Mayıs 2020 22:32

E.e.t
Aday Memur

Ben de bilmediğim için soruyorum hocam. KÇÖ'ye başvurulunca son 12 ayın maaş ortalaması alınıp ona göre maaş yatıyor diye okudum. Hiç zamlı maaş almadık ki daha

23 Mayıs 2020 23:18

Avmhmet
Aday Memur

SAYIN HOCALARIM "Cimere şikayet etmenin fişleme olacagi.." GİBİ YAZİLARIN ORTAYA ÇIKMASI ARTIK HAKKIMIZI ARAMANIN NE KADAR GEREKLİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTIR.

CESİTLİ YERLERE SİKAYET ETME VE PLATFORMLARDAN SESİMİZİ DUYURMA ÇABALARİMİZ SONUCU OLARAK "AMAN AMAN SİKAYETTE BULUNMAYİN!!" YAZİLARİNİN NEDEN YAZİLDİGİNİ HERKES NET BİR SEKİLDE ANLAMİSTİRDİYE DUSUNUYORUM.

Toplam 931 mesaj
«192021222324252627282930»