Editörler : Renjiro
«86878889909192939495969798
13 Temmuz 2021 16:00

loveholic
Şef

https://www.memurlar.net/haber/980703/vakif-ogretim-elemani-maas-esitligi-davasini-kazandi.html

Artık elimizde bir dava sonucu var. Haksızlığa ve mağduriyete uğrayan hocalarımız, İş Mahkemelerinde davalarını açıp, haklarını alabilirler.

13 Temmuz 2021 16:01

loveholic
Şef

https://www.memurlar.net/haber/980703/vakif-ogretim-elemani-maas-esitligi-davasini-kazandi.html

Artık elimizde bir dava sonucu var. Haksızlığa ve mağduriyete uğrayan hocalarımız, İş Mahkemelerinde davalarını açıp, haklarını alabilirler.

13 Temmuz 2021 16:58

akademisyen 64
Genel Müdür

loveholic, 3 hafta önce - Alıntıya git

Linki paylaşıyorsunuz ama haberin içeriğini doğru dürüst okumadığınız için insanları yanlış yönlendiriyorsunuz. İş Mahkemesine değil İdare Mahkemesine dava açıldı.

14 Temmuz 2021 02:19

loveholic
Şef

Linki paylaşıyorsunuz ama haberin içeriğini doğru dürüst okumadığınız için insanları yanlış yönlendiriyorsunuz. İş Mahkemesine değil İdare Mahkemesine dava açıldı.

akademisyen 64, 3 hafta önce - Alıntıya git

Doğru olan, İş Mahkemesinde dava açılmasıdır. Herkes sözleşmesini incelerse yetkili Mahkemenin İş Mahkemesi olduğunu görecektir. Bu dava İdari Mahkemede sonuçlanmış ama, üniversite itiraz edip dava Bölge İdare Mahkemesine götürürse ki büyük ihtimalle götürecek, o zaman dava İdari Mahkemeye yetkisizlik kararı verilip davanın yeniden görüşülmesi için İş Mahkemesine gönderilecektir.

Ama sonuç olarak deliller bakımından bundan sonraki davalarda akademisyenlerin hakkının yendiği anlaşılmış olması önemli. İş Mahkemesinde de dava açılsa sonucun değişeceğini zannetmiyorum.

14 Temmuz 2021 23:03

Nagdurov
Aday Memur

Doğru olan, İş Mahkemesinde dava açılmasıdır. Herkes sözleşmesini incelerse yetkili Mahkemenin İş Mahkemesi olduğunu görecektir. Bu dava İdari Mahkemede sonuçlanmış ama, üniversite itiraz edip dava Bölge İdare Mahkemesine götürürse ki büyük ihtimalle götürecek, o zaman dava İdari Mahkemeye yetkisizlik kararı verilip davanın yeniden görüşülmesi için İş Mahkemesine gönderilecektir.

Ama sonuç olarak deliller bakımından bundan sonraki davalarda akademisyenlerin hakkının yendiği anlaşılmış olması önemli. İş Mahkemesinde de dava açılsa sonucun değişeceğini zannetmiyorum.

loveholic, 3 hafta önce - Alıntıya git

loveholic trol müsünüz değil misiniz bilmiyorum ancak hem insanların haklarını aramaları için teşvik ettiğiniz için teşekkür ediyorum hem de emin olmadığınız konu hakkında lütfen bilgi kirliliği yapmayınız. İdare demek sadece kamu kurum ve kuruluşlarını kapsayan bir yapı demek değildir. Bizde davamızı açtık. İDARE MAHKEMESİNDE.. Haa bu arada klavyeye elim değmişken: DOĞUŞ LTD ŞTİ DOLANDIRICI BİR KURUMDUR. HOCALARINI İLTEN ÇIKARTMIŞTIR. 40 YAŞINDA OLAN OKULUN SAHİBİ KOCA KOCA PROFLAR DAHİL ÇOĞU AKADEMİSYENİ "DOLANDIRMIŞTIR". DOĞUŞ LTD ŞTİ YÜKSEK ÖĞRETİM HİZMETİNİN YÜZ KARASIDIR.. Saygılar..

15 Temmuz 2021 15:03

HukukşinasAv.
Aday Memur

Açıkçası bu kararı avukat birkaç üstad ile değerlendirdik. Buna göre; bu kararın İstinaf mahkemesince kaldırılabileceğini ve bu kararla ilgili istinaf mahkemesince yeni bir karar verileceğini düşünüyoruz. Çünkü karara konu aylık ücretlerin hangi tarihten itibaren olduğu net vurgulanmamış. Yani karar, süreler yönünden eksik kalmış. Hangi tarihler arasındaki eksik maaşların olduğu kararda yer almalı idi. Tahminimizce bunun nedeni hakimin iş bilmezliğinden değil dava dilekçesinde belirtilmemiş olduğundan. Yine akademisyenin alacak hakkı ile ilgili özel hukuka ilişkin lehe hükümlere kararda hiç yer verilmemiş. Yine bunun nedeni tahminimizce dava dilekçesinde bu hükümlere yer verilmemiş olmasından kaynaklanıyor. Yok eğer dava dilekçesinde yer verilmiş de hakim karara yazmamış ise bu, hakimin kötü bir gününde veya bir an önce kurtulayım diye yazdığı bir karar olmuş :)

Neyse istinaf sonucunu öğreniriz umarım. Şayet biz öğrenir isek memurlar.net yetkililerine ve forumun bu başlığında paylaşırız.

Bu arada duyumlara göre Maltepe'de 50 akademisyen ve Doğuş'ta 15 akademisyenin işine son verilmiş. Dileriz tüm akademisyenler hakkını arar ve mahkeme kararları üniversiteyi yönetenlere ders niteliğinde olur.

16 Temmuz 2021 11:22

Nagdurov
Aday Memur

Açıkçası bu kararı avukat birkaç üstad ile değerlendirdik. Buna göre; bu kararın İstinaf mahkemesince kaldırılabileceğini ve bu kararla ilgili istinaf mahkemesince yeni bir karar verileceğini düşünüyoruz. Çünkü karara konu aylık ücretlerin hangi tarihten itibaren olduğu net vurgulanmamış. Yani karar, süreler yönünden eksik kalmış. Hangi tarihler arasındaki eksik maaşların olduğu kararda yer almalı idi. Tahminimizce bunun nedeni hakimin iş bilmezliğinden değil dava dilekçesinde belirtilmemiş olduğundan. Yine akademisyenin alacak hakkı ile ilgili özel hukuka ilişkin lehe hükümlere kararda hiç yer verilmemiş. Yine bunun nedeni tahminimizce dava dilekçesinde bu hükümlere yer verilmemiş olmasından kaynaklanıyor. Yok eğer dava dilekçesinde yer verilmiş de hakim karara yazmamış ise bu, hakimin kötü bir gününde veya bir an önce kurtulayım diye yazdığı bir karar olmuş :)

Neyse istinaf sonucunu öğreniriz umarım. Şayet biz öğrenir isek memurlar.net yetkililerine ve forumun bu başlığında paylaşırız.

Bu arada duyumlara göre Maltepe'de 50 akademisyen ve Doğuş'ta 15 akademisyenin işine son verilmiş. Dileriz tüm akademisyenler hakkını arar ve mahkeme kararları üniversiteyi yönetenlere ders niteliğinde olur.

HukukşinasAv., 3 hafta önce - Alıntıya git

DOĞUŞ LTD ŞTİ'nde "sadece benim bildiğim" 6 öğretim görevlisi; 3 arş.gör ve 2 dr.öğrt.üyesi olmal üzere 11 hocayı HAKLI SEBEP OLMADAN işten çıkartmıştır. Bu sayının daha fazla olduğu tahmin edilmektedir. İşten çıkartılmadan önce Doğuş LTD ŞTİ okulun baş yöneticisi tarafından aranarak önce İSTİFA etmek ZORUNDA olduğumuz söylenmiştir. Başta DOĞUŞ LTD ŞTİ patronu ve okulun baş yöneticisi kendi hakkımızla elde etmiş olduğumuz kazanımları GASP etmiş ve bizlere umut vererek DOLANDIRMIŞTIR. Doğru yaa. DOĞUŞ LTD. ŞTİ bu konularla pek ilgilenmez. Çünkü hersene okulda yaşanan tecavüz olayları, intihar vakaları ve dolandırıcılık vakalarından sıra gelmez!

22 Temmuz 2021 21:09

Ss3463
Yasaklı

Akademisyen maaşların düzeltme yapılması ile ilgili yeni duyuru yayınlandı.

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. Reklamlarınız talepleriniz için http://mny.com.tr/ adresine başvuru yapabilirsiniz.

Keyifli paylaşımlar dilerim.

28 Temmuz 2021 21:09

Bbhll
Aday Memur

merhabalar hocalarım eski adı ile faruk saraç yeni adıyla istanbul sağlık ve sosyal bilimler myo üniversitesinin maaş durumu ve çalışma şartları hakkında bilgisi olan var mı acaba?

29 Temmuz 2021 12:49

baharyakın
Aday Memur

Çok güzel gelişmeler olmuş ama dava açılmazsa bu haklar alınamaz.O zaman YÖK neden var ?

31 Temmuz 2021 11:58

PhDCe
Memur

Çok güzel gelişmeler olmuş ama dava açılmazsa bu haklar alınamaz.O zaman YÖK neden var ?

baharyakın, 6 gün önce - Alıntıya git

Aynen bende bunu merak ediyorum. YÖK niye var

Toplam 1951 mesaj
«86878889909192939495969798

ANKET
Türkiye'nin yangınla mücadelesini nasıl buluyorsunuz?