Editörler : Lanet
«100101102103104105106107108109110111112
29 Temmuz 2022 16:48

hesabınıbilen
Memur

Bu haber doğru mu?

Ülke ne hale gelmiş?

Tam komedi :)))

https://t24.com.tr/haber/nisantasi-universitesi-nin-sahibi-levent-uysal-hocalarin-kilo-vermesini-istedi-okula-tarti-koydu-iddiasi,1048469

Amuda da kalkalım mı?

Bu kişinin diplomaları gerçek mi araştırılmalı ...

01 Ağustos 2022 16:46

arastirmagorevlisiii
Memur

VÜDAM'ın instagram hesabında bir akademisyenin mesajı paylaşıldı. "arel üni için insan kaynaklarına soruldu ve temmuz zammı, ağustosta yansıtılacak dendi" diye paylaşım yapıldı..

02 Ağustos 2022 00:22

PhDCe
Memur

VÜDAM'ın instagram hesabında bir akademisyenin mesajı paylaşıldı. "arel üni için insan kaynaklarına soruldu ve temmuz zammı, ağustosta yansıtılacak dendi" diye paylaşım yapıldı..


arastirmagorevlisiii, 2 hafta önce - Alıntıya git

arel de çalışan arkadaşım var yansıtıyorlar

geçmişe yönelikte yatırmışlar

biz ekim 2021 den beri aynı maaş

03 Ağustos 2022 15:47

yökhukuk
Şef

Değerli doçent adayı arkadaşlarım. Akademik kariyerin en zorlu süreçlerinden birisi olan doçentlik sınavı ile ilgili hukuki soru ve sorunlarınızı paylaşarak uzman hukukçulardan doğru cevaplar almak ve çözüme ulaşmak isterseniz aşağıda linkini bıraktığım sayfaya bekliyorum.

https://forum.memurlar.net/konu/2501118/

Yükseköğretim (YÖK,ÜAK,ÖSYM ve Vakıf-Devlet Üniversiteleri) İşlemleri Hukuki Paylaşım Platformu

Öğrenci işlemleri, Akademik kadro işlemleri, Doçentlik işlemleri, Denklik işlemleri, Disiplin ve ceza işlemleri, Etik ihlal işlemleri başta olmak üzere yükseköğretim alanındaki işlemler çok sayıda mağdur üreten hukuka aykırılıkları içinde barındırıyor. Özensiz ve ben yaptım oldu mantığıyla hazırlanmış keyfi uygulamaya açık ayrıntılı mevzuat, mantık ve istikrardan yoksun idari(YÖK, ÜAK, ÖSYM, Vakıf-Devlet Üniversitesi) kararlar ve gecikmeli olarak eksik incelemeye dayalı verilmiş yargı kararları dikkate alındığında mağdur kitlenin çokluğu hiç de şaşırtıcı değil. Gerçekleştirilen yanlış uygulamalar ve doğru bilinen yanlışlar nedeniyle mağdur olan paydaşların sorunlarına çözüm üretmek üzere uzman hukukçuların katkı sağlayacağı bir platforma ihtiyaç her geçen gün artıyor. Kayıtlı üye sayısı ve ulaştığı hedef kitle itibariyle bu ihtiyacın giderileceği en uygun mecranın Memurlar.Net Forum sayfası olduğu tartışmasız. Bu platformun yükseköğretim alanındaki sorunların doğru aktarıldığı ve en doğru çözümlerin üretildiği bir zemin olması beklentisiyle yükseköğretime dair dertli olan tüm paydaşlar davetlidir.

03 Ağustos 2022 21:52

yökhukuk
Şef

Akademik kadro ile ilgili hukuki soru ve sorunlarınızı paylaşarak uzman hukukçulardan doğru cevaplar almak ve çözüme ulaşmak isterseniz aşağıda linkini bıraktığım sayfaya bekliyorum.

https://forum.memurlar.net/konu/2501118/

Yükseköğretim (YÖK,ÜAK,ÖSYM ve Vakıf-Devlet Üniversiteleri) İşlemleri Hukuki Paylaşım Platformu

Öğrenci işlemleri, Akademik kadro işlemleri, Doçentlik işlemleri, Denklik işlemleri, Disiplin ve ceza işlemleri, Etik ihlal işlemleri başta olmak üzere yükseköğretim alanındaki işlemler çok sayıda mağdur üreten hukuka aykırılıkları içinde barındırıyor. Özensiz ve ben yaptım oldu mantığıyla hazırlanmış keyfi uygulamaya açık ayrıntılı mevzuat, mantık ve istikrardan yoksun idari(YÖK, ÜAK, ÖSYM, Vakıf-Devlet Üniversitesi) kararlar ve gecikmeli olarak eksik incelemeye dayalı verilmiş yargı kararları dikkate alındığında mağdur kitlenin çokluğu hiç de şaşırtıcı değil. Gerçekleştirilen yanlış uygulamalar ve doğru bilinen yanlışlar nedeniyle mağdur olan paydaşların sorunlarına çözüm üretmek üzere uzman hukukçuların katkı sağlayacağı bir platforma ihtiyaç her geçen gün artıyor. Kayıtlı üye sayısı ve ulaştığı hedef kitle itibariyle bu ihtiyacın giderileceği en uygun mecranın Memurlar.Net Forum sayfası olduğu tartışmasız. Bu platformun yükseköğretim alanındaki sorunların doğru aktarıldığı ve en doğru çözümlerin üretildiği bir zemin olması beklentisiyle yükseköğretime dair dertli olan tüm paydaşlar davetlidir

04 Ağustos 2022 06:29

arastirmagorevlisiii
Memur

Maalesef doğuş zamsız maaş yatırdı. :(

06 Ağustos 2022 11:29

yökhukuk
Şef

Yükseköğretim alanı, kendine özgü kavram ve terminolojisi, kurum ve kuralları, mevzuat ve uygulaması ile, hukuk alanında yetkin olan kişilerin de uygulamadaki sorunlara çözüm üretmede yetersizliğini kaçınılmaz hale getirmektedir. Yükseköğretim mevzuatının karmaşıklığı ve uygulamanın öngörülemezliği; bazı durumlarda kurumunuz bünyesindeki avukatların da yetersiz kalması sonucunu doğurabilmekte ve bilgi-beceri-yetkinlik bakımından bu alanda ozel uzmanlığı bulunan hukukçulara ihtiyaç duyulabilmektedir.

Her ne kadar YÖK?teki görevim öncesinde yaklaşık 13 yıl İdare Hukukçusu akademisyen olarak çalışmış olsam da, eğer YÖK tecrübesini yaşamamış olsaydım, yükseköğretim mevzuatı ve uygulamasına ilişkin bakış açım ve yaklaşımımın eksik kalacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Akademik ve teorik bilgilerimin üzerine inşa etmiş olduğum YÖK tecrübemin, yükseköğretime ilişkin hemen hemen her konudaki sorunlara en rasyonel/uygun çözüm üretme kabiliyetimi en üst seviyeye çıkarttığını düşünüyorum.

Bu bağlamda, öğrenim ve akademik kariyerim, yaklaşık 13 yıllık akademisyenlik tecrübem ve YÖK 1. Hukuk Müşaviri, YÖK Başkan Hukuk Danışmanı, YÖK Strateji Geliştirme Daire Başkanı, YÖK İdari ve Mali İşler Daire Başkan Vekili, YÖK Genel Sekreter Vekili gibi üst düzey yöneticilik görevleri ile geçen yaklaşık 8 yıllık YÖK tecrübem ve yükseköğretimle ilgili çok sayıda akademik çalışmalarım birlikte değerlendirildiğinde; yükseköğretim hukukunu, yükseköğretim mevzuatı ve uygulamasını, ilgili yargı kararlarını ve yükseköğretimin finansmanı, akademik ve idari personele ilişkin konuları, öğrencilerle ilgili mevzuat ve uygulamayı da kapsayacak şekilde bilen sayılı kişiler arasında olduğumu söyleyebilirim.

Yabancı dil: İngilizce KPDS: 94, TOEFL: 550/213

Eğitim Durumu: Lisans: Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Doktora- İDARE HUKUKU (Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi)

Akademik Unvanı: İdare Hukuku Doçenti-2012

Mesleki Tecrübe:

1- Yaklaşık 14 yıllık akademisyenlik 1996-2010 (Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi-SDÜ Hukuk Fakültesi)

2-Yaklaşık 8 yıllık üst yöneticilik (YÖK 1. Hukuk Müşaviri, YÖK Strateji Geliştirme Daire Başkanı, YÖK Başkan Danışmanı, YÖK İdari ve Mali İşler Daire Başkan Vekili, YÖK Genel Sekreter Vekili, YÖK Başkanlık Müşaviri) (2008-2015)

Öğrenci işlemleri, Akademik kadro işlemleri, Doçentlik işlemleri, Denklik işlemleri, Disiplin ve ceza işlemleri, Etik ihlal işlemleri başta olmak üzere yükseköğretim alanındaki işlemler çok sayıda mağdur üreten hukuka aykırılıkları içinde barındırıyor. Özensiz ve ben yaptım oldu mantığıyla hazırlanmış keyfi uygulamaya açık ayrıntılı mevzuat, mantık ve istikrardan yoksun idari(YÖK, ÜAK, ÖSYM, Vakıf-Devlet Üniversitesi) kararlar ve gecikmeli olarak eksik incelemeye dayalı verilmiş yargı kararları dikkate alındığında mağdur kitlenin çokluğu hiç de şaşırtıcı değil. Gerçekleştirilen yanlış uygulamalar ve doğru bilinen yanlışlar nedeniyle mağdur olan paydaşların sorunlarına çözüm üretmek üzere uzman hukukçuların katkı sağlayacağı bir platforma ihtiyaç her geçen gün artıyor.

Sahip olduğum bilgi ve tecrübeyi bu alandaki paydaşların soru ve sorunlarına çözüm üretmek için kullanmak beni gerçekten mutlu edecektir.

Doç. Dr. Abdullah UZ

İletişim için: yuksekogretimhukukcusu@gmail.com

09 Ağustos 2022 11:39

PhDCe
Memur

geçen seneye göre üzerinden 1 ay geçti hala yök vakıf raporu yok ortada pes

09 Ağustos 2022 22:28

noNameWizZz
Aday Memur

geçen seneye göre üzerinden 1 ay geçti hala yök vakıf raporu yok ortada pes


PhDCe, 6 gün önce - Alıntıya git

Sayın hocam, bu işlere çanak tutan zaten YÖK. 21 Temmuzda yayımladıkları açıklamada keşke devletin net ücretinin vakıflarda brüte eşitlenmesi olayını da kaleme alsalardı da üniversiteler yapılanın yanlış olduğunu görselerdi. Yapılanın yanlış olduğu zaten aşikar onlar da bunun farkında orası ayrı mesele. Yasada net, brüt gibi ifadeler geçmediği için onlar da bunu kullanıyor hali ile. YÖK'te bunun farkında ve ses etmiyor. Üstelik denetleme geçiren üniversiteler maaşları yine eksik yatırdı. Denetleme geçirmeyenler bunu görüp tabi ki yine eşitlemeyi yapmaz.

Tavşana kaç, tazıya tut. Güzel ülkem

13 Ağustos 2022 10:35

Doçdrkbr
Aday Memur

Merhaba, Okan uni son durum bilen var mı? Orada çalışan hocalarımız? Doç ve Dr ogr.uyesi maaslari

Toplam 2230 mesaj
«100101102103104105106107108109110111112