Editörler : crops35
12 Nisan 2020 06:44

Bir kitte taseron personelin kaç yaşına kadar sözleşmesi yenilenir ?

29 yaşındayım 3 yılda bir sözleşme yenilenip ihale usulu bir şirket geliyor digeri gidiyor. Kamunun bir kurumu memur var işçi var kadrolu statude calısan, birde hiç statusuz ama hep orda olan en önde en altta diyelim TASERON biz varız. Şuan 33 yas sartı var sözleşme imzalanırken mevcut olan. Bunu 40 a kadar esnettiler diyelim sonrasını ne olur yani esner mi yaş kapı önüne mi koyarlar uyuyamıyorum ç0nkü ilerki yaşlarda iş ortamı bulmak zor olacak şu mevcut durumda başka işede gecıs yapılmıyor kolay kolay iş guvencemız sıfır ben böyle düşünüyorum inşallah hakeden kadro alır

hulahopp
Şube Müdürü
12 Nisan 2020 10:53

40tan gün aldığınıZda haklı fesih olur. Sözleşmemiz yenilenmez.yada o dönemin bitmesini beklerler.

ihbar kıdem zart zurt alırmısınız bilemem.

Ha, olayı zamana bırakıp risk alabilirsiniz, buda size kalmıştır.

demirsm
Aday Memur
20 Mayıs 2020 09:29

hangi kurumdasınız? ilk defa duydum böyle bir şey. bizde yok

bahtibelirsiz1
Müsteşar Yardımcısı
29 Mayıs 2020 22:15

bence yeni bir kurumda iş bakmaya başlar öyle bir durum varsa

ankaragucu 1910
Aday Memur
05 Haziran 2020 01:19

Sımdı ustadım 3 yıllık sozlesme imzalayıp gırdık bız taseron fırma elemanı olarak kıt devlet kurumu 3 yıl sonunda tekrar ıhale yapılıp bir şirket devir alıyor sırket degısır eleman degısmez mantıgı . Ben sana şöyle deyım ben bugun duyduguma gorede yılbaşında kurum eleman cıkartacak ılk cıkartacagı elemanlar en alttakı bu sözleşmeli olanlar olacak yanı daha bu yazdıgım yazı kurumadan sozlesme bıle bıtmeden iş çıkışı konuşuluyor dedıgım hesap ıs guvencesı yok ve bu saatten sonra hangı ıse gıeecegın muamma yılbaşında bu konuyu hortlatıp cıkarılan elemanları buraya yazacagım . Sebebı ıse ıscı cıkarmaların denildiğine gore ekonomıden dolayı zaten ekonomı bızım asgarı ucretli en gariban hakları olmayanlar yuzunden bozuldu evet onlarda haklı kadro madro geçtik yani

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi