Editörler : E.Kayı Han
15 Nisan 2020 10:21

Diyanet fahri KKÖ leri sahipsiz bıraktı

Diyanette çalışan fahri KKÖ ler sahipsiz bırakıldı adeta sırtına tekme atılarak atılmış gibi ne işsizlik maaşı alabiliyor,ne geçici iş göremezlik alabiliyor,ne ücretli izin maaşı alabiliyor son günlerde bu virüs nedeniyle devletimizin çalışanlara yönelik yardımların hiç birinden faydalanamıyor değil üvey evlat insan muamelesi bile yapılmıyor

crespo2002
Şef
15 Nisan 2020 11:56

fahri yapıyosan niye ücret alıyon ki.kur-an öğretmek sevaptır.herşeyden para beklemeyin.bi şeyi de hayrına yapın.

nevberk
Daire Başkanı
15 Nisan 2020 13:16

Fahri ogreticilerimiz ek ders uzerinden maaş aliyor diye biliyorum.Hukumet bu konuda kkö'ler içinde ayni öğretmenler gibi ek ders ödemelerimize devam edeceğiz demişti.Siz öncelikle müftülüğünüzle iletişime geçiniz işleyişi öğreniniz

begefendi
Aday Memur
15 Nisan 2020 16:40

tamam haberimiz yoktu

sezeryıldırım
Aday Memur
27 Nisan 2020 22:17

O zaman sen de yaptığın işi ücretsiz yap hayrına yap bu sayısı binleri geçen insanlar aile bakıyor ev geçindiriyor. Biraz halden anlamak lazım ya Diyanet İşleri Başkanlığı personelini bu kadar sahipsiz bırakılmaz ki zaten devlet hep öğretmenlerin yanında din görevlileri yine sahipsiz.

crespo2002, 4 yıl önce

fahri yapıyosan niye ücret alıyon ki.kur-an öğretmek sevaptır.herşeyden para beklemeyin.bi şeyi de hayrına yapın.

Mahzun_
Müsteşar
28 Nisan 2020 13:39

Fahri KKÖ demek yaptığı ders karşılığında ücret alan geçici çalışan demek. Salgın dolayısıyla tüm okul ve kurslar kapalıyken çalışmayan bir Geçici işçi Devletten sadece sosyal yardım talep edebilir.

Bunun dışında diyanet size bir şey veremez. Vekil, Sözleşmeli yada Kadrolu olsaydınız Maaşınız ödenmeye devam ederdi.

Salgın dolayısıyla yüz binlerce işçi işsiz kalmışken, ders karşılığında ücret alan fahrilerin sosyal yardım dışında bir şey talep etmesi gereksiz.

Mahzun_
Müsteşar
28 Nisan 2020 13:41

Ayrıca devlet sizi zaten düşünmüş durumda. Size çalışmadığınız halde ek ders ödeyeceğini söyledi.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi