Editörler : F16 Gökçen
«34567891011121314»

balböcee
Kapalı
24 Mayıs 2020 15:35

Sevgi dolu geçsin bayramımız.

Sağlıklı huzurlu inşallah...

INVASlON
Yasaklı
24 Mayıs 2020 22:47

Teşekkürler senin de...

balböcee
Kapalı
25 Mayıs 2020 01:56

Kararsızlık kötüdür ama hâlâ bir seçme şansının olduğunu gösterir.

balböcee
Kapalı
25 Mayıs 2020 02:00

Teşekkür ederim.

INVASlON, 4 yıl önce

Teşekkürler senin de...

balböcee
Kapalı
25 Mayıs 2020 02:01

Şu baş ağrıları geldiğinde kafamı bir kenara bırakıp oradan hızla uzaklaşmak istiyorum...

balböcee
Kapalı
25 Mayıs 2020 02:23

Polen gibisin:) müzik zevkimin uyuştugu insanları seviyorum.

https://youtu.be/s9mI9I9bTbI

Brann
Memur
26 Mayıs 2020 03:49

Yeniden filizlenir seni oyunda tutmak için, sonra yine gerçekleşmez, sonra yine yine, sonra artık istemeyecek kadar yaşlanırsın

balböcee, 4 yıl önce

Eğer kuşlar olmasaydı, gökyüzünün o berrak maviliğine her baktığımızda özgürlüğü hatırlayamaz ve içimizde umutların yeniden filizlendiğini anımsayamaz idik...

Brann
Memur
26 Mayıs 2020 03:52

Böyle güzel şeyler yazmayın, inanası geliyor insanın

balböcee, 4 yıl önce

Hep bir mucize bekledik hayattan. Bunca samimiyetsizliğin içinde güvenmek istedik birine.

Zorunluluklardan uzak, sorgulanmadan, yargılanmadan, sırtımızı döndüğümüzde vurulmaktan korkmadan yüreğimizi teslim etmek istedik. Hangimiz kâğıttan gemiler yapmadık ki? Sonra o gemiye yükleyip hayallerimizi, rotayı umuda çevirip hangimiz yol almadık engin denizlere? Bazen boş bir iskeleye yanaştık bağlayamadık umutlarımızı, bazen tam ortasına demir attık yalnızlığın. Ne fırtınalar, ne kasırgalar atlattık. Gönül kıyılarımıza vuran sert dalgalara rağmen batıp çıktık hayat denen şu ummandan.

Yeniden doğmuş gibi arındık her seferinde.

Pire için yorgan yakmadık, gelmeyenler uğruna yıkmadık limanları.

Çünkü hayat bize bahşedilen bir armağandı ve biz daima teşekkür ettik bu armağanın sahibine... Hayatı ve söylenecek cümlelerinizi ertelemeyin.

Çünkü geç kaldığınızı fark ettiğiniz an anlıyorsunuz yaşarken ölmenin ne demek olduğunu. İşte o zaman geri dönüşü olmayan bir yolda hangi yöne gideceğinizi bulamıyorsunuz. HayallerimizKafdağı'nın ardında olsa da yine umuda kanat çırparız biz. Değilmi ki yaralı düşlerimizi sarıp sarmaladık aşk ile. Ne olursa olsun rotanızı umuda çevirin. Siz oltayı atın, artık nasibinizde ne varsa.Bir balıkçının da dediği gibi aslında hayat; "RASTGELE" ...

Brann
Memur
26 Mayıs 2020 04:03

"Hep bir mucize bekledik hayattan"

Mucize falan beklemedik, Venüs'le falan konuşmak istemedim, bir anda tüm ağaçların yaprakları pembe olsun istemedim ben, mütevazı isteklerimiz oldu bizim lafı bile olmayacak, sanki hiç istememişiz gibi devam etti hayat, umursamadk

Brann
Memur
26 Mayıs 2020 04:07

Bunu yapmak mutlu ediyorsa gerçekten mutsuz değilsinizdir

balböcee, 4 yıl önce

Mutsuzsanız mutfağa girin ve kek yapın... Vaktin önemi yok.

Brann
Memur
26 Mayıs 2020 04:12

Bu ne ki, bazen kader seni görmez bile

balböcee, 4 yıl önce

Bazen kaderimiz bizi görünmez kılar.

Brann
Memur
26 Mayıs 2020 04:16

Eğer mutluluğu tanımıyorsam önce o kendini tanıtsın

balböcee, 4 yıl önce

"Eğer mutluluğu tanımıyorsan, sana merhaba demez, hayatın çileli yollarında bin kez karşılaşsan bile ne sen onu tanırsın, ne de o sana selam verir.Mutluluğu tanıyacaksın."

Demiş.

Brann
Memur
26 Mayıs 2020 04:22

Ne itici laf

İnsan çocuğuna meyve alamamak için günde 12 saat, haftada altı gün çalışır

Ve bu adam gülmez, gülemez

EDU-5557, 4 yıl önce

İnsan surat asmak için tam kırk üç adeleyi kullanır.

Brann
Memur
26 Mayıs 2020 04:27

Sorun zaten yaşamadıklarında, senden özenle esirgenende,

balböcee, 4 yıl önce

İnsan yaşadıkça neyin gerçek, neyin yanılgı, neyin değerli, neyin değersiz olduğunu daha net görüyor. Yaşadıklarının, edindiğin deneyimlerin seni değiştirmesine izin verdiğin; empati kurabildiğin zaman daha mutlu ve huzurlu oluyorsun.

Kendimi en mutsuz hissettiğim zamanlar, içinde bulunduğum koşullara tek bir yönden baktığım zamanlardı. Şimdi ise bazı şeylerin istediğim gibi gerçekleşmeyeceğini anladığımda o konudaki beklentilerimi değiştirmeyi öğrendim...

EDU-5557
Aday Memur
26 Mayıs 2020 14:36

brann ne diyon sen ya ?

sinemisre
Aday Memur
28 Mayıs 2020 00:31

Ollmuyorsa zorlama

balböcee
Kapalı
28 Mayıs 2020 01:56

Tebdil-i mekanda gerçekten ferahlık varmış:)

balböcee
Kapalı
28 Mayıs 2020 02:15

Ne acayip günler geçiriyorum :)

balböcee
Kapalı
28 Mayıs 2020 02:36

Herkes kendi yerinde anlamlı. Herkesi olduğu gibi sevmeye çalışalım ki, renkleri eksilmesin hayatın. Birimiz diğerini kızdırıyor bazen, çileden çıkarıyor hatta. Öteki berikini üzüyor sürekli. Ee başkalarına kötülük yapanlar var. Oluyor bunlar, olacak.. Hlepsinden bize ders var. Hem hayata anlamını veren biraz da çalkantılı hallerimiz değil mi bizim. Yani bütün bu zıtlıkları ortadan kaldırıp, insanları kafamıza göre değiştirmeye güç yettirebilseydik ne olurdu? Herkesi kendimize benzetirdik. Herkesin birbirine benzetildiği bir dünya çok sıkıcı olurdu. Zamanın en başından bugüne, sayısız insan yaşadı. Birini aradan çıkarırsak dünyanın hikayesi eksik kalır. Başka hiç kimse o hikayeyi dolduramaz. Çünkü her insanın o hikâyede doldurduğu bir yer vardır, orası boş kalır. Hepimiz birbirimizin hayatlarında yer ediniyoruz. İnsan o yüzden özlüyor göremediklerini, o yüzden bu dünyadan ayrılanların yerine başkası geçmez. Onların yeri hep boş kalır. Yani demem o ki; her insandan bir tane var bu dünyada. Her insanın ayrı ayrı kıymetini bilelim...

balböcee
Kapalı
28 Mayıs 2020 02:48

Bulutların üstünden bıraktım ben kendimi lalallallaaa :)

https://youtu.be/ejyajnoPWEE

Uyku şifa olsun...

Toplam 356 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi