Editörler :
30 Haziran 2020 18:04

akademikmemurum
Memur

Başvurumu usulüne uygun bir şekilde sonuçlandırdım. Hatta bu konuda şahsıma bir bilgi maili de geldi.

Ancak, şu andan itibaren ne başvurumu dilekçemi, özgeçmiş ve eserler listemi ve beyannamemi göremiyorum.

Ayrıca, ilk sayfadaki Aday Bilgi Açıklama İşlemi kısmında kimlik bilgilerim, çalıştığım kurum vs. yazmıyor.

Bu teknik sorun neden kaynaklanıyor acaba?

30 Haziran 2020 19:04

akademikmemurum
Memur

SORU:

Bir makalem bir derginin Mayıs sayısında yayınlandı ve dergim bu sene ULAKBIM'e kayıtlı değildi. Ben de ULAKBIM'e mesaj attım. Dergim indekse girer mi yakın zamanda diye. Onlar da bana Derginin bu sene daha eksiğinin olduğunu Temmuz ve Ağustos sayıları düzgün giderse indekse tekrar kaydedileceğini ifade ettiler. Ben de dürüst bir akademisyen gibi dergiyi indekse kayıtlı olmayan dergi olarak işaretledim ve puanın yarısını aldım ve başvurumu tamamladım. Tahmin edin sonra ne oldu? Bu sırada makalemin yayınlandığı dergiyi ULAKBIM bu sene indekse kaydetmiş ve ben "yalan" beyan vermiş oldum ve 5 puanım gitti. Neden mi? Sırf dürüst davrandım diye. Şimdi acaba Jüriler indekse kayıtlı olan bir dergiyi, indekse kayıtlı değil olarak beyan etmişsin şeklinde beni etike sevk ederler mi? Mağdur olan benim. Bazı akademisyenler indekse kaytlı olmayan dergiyi, kayıtlı gibi beyan eder, bense kayıtlı olanı kayıtlı değil şeklinde beyan ettim. Hocalarım burada sorun çıkar mı? Yorumunuz nedir?

30 Haziran 2020 21:37

BnSvKn
Kapalı

SORU:

Bir makalem bir derginin Mayıs sayısında yayınlandı ve dergim bu sene ULAKBIM'e kayıtlı değildi. Ben de ULAKBIM'e mesaj attım. Dergim indekse girer mi yakın zamanda diye. Onlar da bana Derginin bu sene daha eksiğinin olduğunu Temmuz ve Ağustos sayıları düzgün giderse indekse tekrar kaydedileceğini ifade ettiler. Ben de dürüst bir akademisyen gibi dergiyi indekse kayıtlı olmayan dergi olarak işaretledim ve puanın yarısını aldım ve başvurumu tamamladım. Tahmin edin sonra ne oldu? Bu sırada makalemin yayınlandığı dergiyi ULAKBIM bu sene indekse kaydetmiş ve ben "yalan" beyan vermiş oldum ve 5 puanım gitti. Neden mi? Sırf dürüst davrandım diye. Şimdi acaba Jüriler indekse kayıtlı olan bir dergiyi, indekse kayıtlı değil olarak beyan etmişsin şeklinde beni etike sevk ederler mi? Mağdur olan benim. Bazı akademisyenler indekse kaytlı olmayan dergiyi, kayıtlı gibi beyan eder, bense kayıtlı olanı kayıtlı değil şeklinde beyan ettim. Hocalarım burada sorun çıkar mı? Yorumunuz nedir?

akademikmemurum, 2 hafta önce - Alıntıya git

Sizin etiklik bir durumunuz yok, boşuna kendinizi daha işin başında bu kadar perişan etmeyin. Böyle bir durum olacak olursa yazışmalarınızı sunarsınız ve haklı çıkarsınız. Ya nasip... Emin olun nasibinizde yoksa öyle olmadık şeylerden sorun çıkarabilirler ki şaşarsınız. Ancak olabilecek her kötü ihtimali düşünmenin size faydası yok. Başımıza her an meteor düşme ihtimali de var ama düşünmüyoruz. Bunları, 7 ay süreyle ya sorun çıkarsa diye düşünen ve sonunda doçentliğini alan biri olarak söylüyorum. Yaşadığım stres yanımda zarar kaldı. İçine girdiğimiz stresin sonuca bir etkisi yok.

30 Haziran 2020 22:52

angarali26
Şef

Başvurumu usulüne uygun bir şekilde sonuçlandırdım. Hatta bu konuda şahsıma bir bilgi maili de geldi.

Ancak, şu andan itibaren ne başvurumu dilekçemi, özgeçmiş ve eserler listemi ve beyannamemi göremiyorum.

Ayrıca, ilk sayfadaki Aday Bilgi Açıklama İşlemi kısmında kimlik bilgilerim, çalıştığım kurum vs. yazmıyor.

Bu teknik sorun neden kaynaklanıyor acaba?

akademikmemurum, 2 hafta önce - Alıntıya git

Herkeste durum aynı sanırım. Jüri üyeleriniz belli olduğunda aday başvuru kısmı dolacak inşallah hocam. Beklentimiz o yönde.

01 Temmuz 2020 08:50

metsar
Aday Memur
Sayın hocalarım, 2020 Mart formunu kullansak daha iyi olmaz mı? Malum çoğunluk orada. Böyle olunca iki yere de bakmak durumunda kalıyoruz
01 Temmuz 2020 09:28

Docentlik Dosya
Aday Memur

Zorlu doçentlik aşamalarından geçmiş, sisteme defalarca dosya yüklemiş, deneyimli, akademisyen iki Doçent tarafından doçentlik dosyanız hazırlanır, doçentlik kriterlerine uygun olarak DBS?ye yüklenir. Bilgi için: docentlikdosya@gmail.com

01 Temmuz 2020 11:22

way-way
Şef

Sayın hocalarım; Ben doktora eğitimim sırasında uluslararası projede 18 ay bursiyer olarak görev aldım. Doçentlik başvuru şartlarında bulunan şu maddeye giriyor;

c) Devam eden veya başarı ile tamamlanmış a ve b bendi dışındaki uluslararası destekli bilimsel araştırma projelerinde (derleme ve rapor hazırlama çalışmaları hariç) görev almak yazıyor

Ben bu görev aldığım projeyi nasıl puanlayacağım? Projede görev almanın doktora öncesi sonrası ayrımı var mı? Teşekkür ederim.

01 Temmuz 2020 18:44

akademisyen 64
Genel Müdür

Zorlu doçentlik aşamalarından geçmiş, sisteme defalarca dosya yüklemiş, deneyimli, akademisyen iki Doçent tarafından doçentlik dosyanız hazırlanır, doçentlik kriterlerine uygun olarak DBS?ye yüklenir. Bilgi için: docentlikdosya@gmail.com

Docentlik Dosya, 2 hafta önce - Alıntıya git

İlginç, doçentler akademik çalışma yerine kırtasiyecilik mi yapmaya başladılar?

01 Temmuz 2020 21:07

angarali26
Şef
Sayın hocalarım, 2020 Mart formunu kullansak daha iyi olmaz mı? Malum çoğunluk orada. Böyle olunca iki yere de bakmak durumunda kalıyoruz
metsar, 2 hafta önce - Alıntıya git

HAKLISINIZ HOCAM, MADEM BAŞVURULAR ÜAK TARAFINDAN MART 2020 OLARAK ALINDI. BENCEDE MART 2020 DAYFASINI KULLANALIM. NE DE OLSA AYLARCA BURALARDA OLACAĞIZ :d

03 Temmuz 2020 19:20

stguyp
Aday Memur

Basvurular yilda 4 sefer olmali ki yil kaybedilmemeli

08 Temmuz 2020 09:45

Docentlik Dosya
Aday Memur

Zorlu doçentlik aşamalarından geçmiş, defalarca dosya yüklemiş, deneyimli, Akademisyen 2 Doçent tarafından doçentlik dosyanız hazırlanır doçentlik kriterlerine uygun olarak DBS ye yüklenir. Bilgi için: docentlikdosya@gmail.com

08 Temmuz 2020 16:48

angarali26
Şef

Zorlu doçentlik aşamalarından geçmiş, defalarca dosya yüklemiş, deneyimli, Akademisyen 2 Doçent tarafından doçentlik dosyanız hazırlanır doçentlik kriterlerine uygun olarak DBS ye yüklenir. Bilgi için: docentlikdosya@gmail.com

Docentlik Dosya, 6 gün önce - Alıntıya git

dosyasını hazırlayıp sisteme yükleyemeyen doçent adayları ve bunu iş olarak yapan 2 adet doçent müsveddesi. vah benim ülkemin haline. yazık ki ne yazık.

08 Temmuz 2020 16:58

akademisyen 64
Genel Müdür

dosyasını hazırlayıp sisteme yükleyemeyen doçent adayları ve bunu iş olarak yapan 2 adet doçent müsveddesi. vah benim ülkemin haline. yazık ki ne yazık.

angarali26, 6 gün önce - Alıntıya git

Doçent olunca akademik çalışma yapmak yerine ek işe yönelmişler anlaşılan.

Toplam 213 mesaj

ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;