Editörler : swat3410
«575859606162636465666768»

mehmetyilmz
Memur
24 Kasım 2021 12:12

İyileşmedim hiç bir gelişme yok aynıyım deseydin ya, o zaman ne olurdu ki

Cenngo, 2 yıl önce

Silahsız çalışarak eskiye nazaran daha iyi olduğumu soyledim fakat normal memur gibi çalıştığım mesai saatlerimin belli olmadı ve insan gibi yaşadığımı fark ettiğimi söyledim fakat ısrarla silahı verdiler eskisinden daha kotu olurum dememe rağmen dinlemediler bile. Silahlı devam edip 1 yıl sonra tekrar kurul dediler. Anlamadigim şu iyi desen bı dert kötüyüm desen bı dert yani ben iyi olmadigimi silahın bana veya cevreme zarar vereceğini belirttim fakat ne hikmetse adamlar hala bildiğini okuyor muhtemelen yukardan baskı geliyor. Bu durum bu kadar kolay olmamalı insan hayatı bu kadar basit olmamalı öfke kontrolumu kaybedip kendime çevreme zarar versem daha mı iyi olacak iyi oadigimi soylememe raen ilac kullanmama ve en yüksek dozda kullanmama rağmen bu inat niyedir. Devlet ben silahsız çalışınca batacak mi hiç bir yerde eksik yok mu anlamıyorum koydukları tanilar doğrudan d dilimine giriyor ama silah veriyorlar bunu hangi mantık açıklar aceba.

bayram1132
Memur
24 Kasım 2021 20:33

Arkadaşlar ben Kocaeli'nde gih memurum

Aynı zamanda simesen sendikası Kocaeli

Emniyet iş yeri temsilcisiyim.

Gih memurları ile polis memuru arasında 1500 ile 2000 arası bir fark var .

Ayrıca emniyette ki tüm personel aynı disiplin tüzüğüne tabidir .

Sendika üyesi olan memurların disiplin soruşturmasına sendikadan üye katılır ben bir cokkez katıldım ve üye memuru savundum .

Ayrıca 1/4/7/11 . Aylarda sendika üyesi olan

Memura devlet toplu sözleşme ikramiyesi yatırıyor 2021 yılından itibaren bu 400 TL olacak 7 aydan itibaren 485 olacak kesinti çıktıktan sonra aylık 100 TL fazla para almış olacaksınız .

Merak ettiğiniz konularda bana özelden yazabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım .

25 Kasım 2021 20:07

Bazi arkadaslar soru soruyorlar ama cok takip edemiyorum ben cevaplayamiyorum bildigim konulari..ozelden yazanlara elimden geldigince bilgim dahili de yardimci olurum

Cenngo
Aday Memur
26 Kasım 2021 00:09

Bipolar afektif bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk ve anksiyete tanısı koymuş. 2 adet antidepresan kullanıyorum 1.5 yıldır tedavi görüyorum GİH beklerken silahımı verdiler şimdi kafayı yiycek pozisyona düştüm yeniden ama kimse bişey yapamiyor neymiş 1 yıl böyle çalışıp tekrar kurulda gorusulecekmis durumum bu şekilde 1 yıl gidersem eğer kurulda gorusurler yani kafam bulanip duruyor daha ben kime derdimi anlatiyim bilemiyorum soruyorum kimse ne yapicami da söylemiyor sanki başının çaresine bak ya istifa et ya kendini ya birilerini vur diyorlar resmen yani başka bir yol birakmiyorlar böyle bir şey olabilir mi Allah aşkına bu adam yapamıyorsa yapamıyordur başkalarına ya da kendine zarar verip ocağını söndürse iyi mi olacak düşünceleri nedir bilmiyorum aylık kontrollere gidiyorum nasılsın diyorlar iyi değilim uyku sıfır diyorum ilacın dozunu yükseltiyor yani başka bir numara yok napmam gerekiyor bilenler bı yardımcı olursa beni de bu dertten kurtarır.

Schillaci
Şube Müdürü
26 Kasım 2021 01:19

3 yıllık bir psikiyatrik geçmiş sizi gih yapar. Askeriyede de una benzer bir kural var. Yani 3 yıl iyileşmeyen kronik boyut almış rahatsızlıklar d dilimidir kronik vakalar 3 yıl izlenir veya hastaneye yatış yaptırılır. 2-3 hafta takip yetiyor. Oraya yatış verdikten sonra geri dönüş yoktur.

Cenngo, 2 yıl önce

Bipolar afektif bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk ve anksiyete tanısı koymuş. 2 adet antidepresan kullanıyorum 1.5 yıldır tedavi görüyorum GİH beklerken silahımı verdiler şimdi kafayı yiycek pozisyona düştüm yeniden ama kimse bişey yapamiyor neymiş 1 yıl böyle çalışıp tekrar kurulda gorusulecekmis durumum bu şekilde 1 yıl gidersem eğer kurulda gorusurler yani kafam bulanip duruyor daha ben kime derdimi anlatiyim bilemiyorum soruyorum kimse ne yapicami da söylemiyor sanki başının çaresine bak ya istifa et ya kendini ya birilerini vur diyorlar resmen yani başka bir yol birakmiyorlar böyle bir şey olabilir mi Allah aşkına bu adam yapamıyorsa yapamıyordur başkalarına ya da kendine zarar verip ocağını söndürse iyi mi olacak düşünceleri nedir bilmiyorum aylık kontrollere gidiyorum nasılsın diyorlar iyi değilim uyku sıfır diyorum ilacın dozunu yükseltiyor yani başka bir numara yok napmam gerekiyor bilenler bı yardımcı olursa beni de bu dertten kurtarır.

anafranil
Aday Memur
26 Kasım 2021 11:38

S.a arkaraşlar

1/4 derece gih memuru ne kadar maaş alıyor? Eş çalışıyor.

bayram1132
Memur
26 Kasım 2021 21:22

Ben 4/1 eş çalışmıyor 6200 civarı alıyorum

cano3003
Daire Başkanı
26 Kasım 2021 23:35

Aktif maaş direkt 1500 TL düşüyor, o şekilde net rakama ulaşabilir siniz
anafranil, 2 yıl önce

S.a arkaraşlar

1/4 derece gih memuru ne kadar maaş alıyor? Eş çalışıyor.

samet_kaya
Aday Memur
28 Kasım 2021 01:05

ARKADAŞLAR KOLAY GELSİN EŞIM CAKILI KADRO OLDUGU 6.IPKA VERDIM FAKAT SON YAPILAN DUZENLEMEYE GÖRE ARTIK ZORUNLU OLARAK GIH OLUCAM 18.YILLIK POLISIM KADROM 1/4 NE KADAR MAAS ALIRIM VE GIH OLDUKTAN SONRA 3600 CIKARSA ONDAN FAYDALANABILIYORMUSUZ HAYIRLI GUNLER

Plsn60
Aday Memur
28 Kasım 2021 19:35

Merhaba meslek büyüklerim yakın zamanda polislikten gih memurluğuna geçtim.Geçirdiğim rahatsızlıktan kaynaklı epilepsi tanısı konuldu ve 2 kere kurula girdim en son kurulda D dilimi çıkınca bende üstelemedim itiraza kabul ederek gih memurluğuna geçtim. Rahatsızlığının üstünden 2 sene geçti herhangi bir tekrar nöbet geçirmedim ama tedavim ve ilaçları düzenli olarak aksatmıyorum.Hatta silahımı bile geri almak için onay verdiler ruhsatlandırmak şartıyla. Yönetmelikte 10-B-2 maddesinden yararlanmak istiyorum. Süreç nasıl işler aynı gihe geçerkenki gibimi yoğun yazışmaları yoksa dahamı kolay olur. Teşekkürler iyi akşamlar

cano3003
Daire Başkanı
28 Kasım 2021 20:10

Eğer polisken 3600 çıkar ve sonrasında gih e geçerseniz faydalanır siniz, mevcutta maksimum 3000 gösterge var misalen 2/3 derecem yakın zamanda aktarildim gostrgem 2200 aynı devam etti, belli bir bekleme sonrası 3000 e çıkacak kazanılmış hak olduğu için, 3600 konusu da bizler için şu anda muamma
samet_kaya, 2 yıl önce
ARKADAŞLAR KOLAY GELSİN EŞIM CAKILI KADRO OLDUGU 6.IPKA VERDIM FAKAT SON YAPILAN DUZENLEMEYE GÖRE ARTIK ZORUNLU OLARAK GIH OLUCAM 18.YILLIK POLISIM KADROM 1/4 NE KADAR MAAS ALIRIM VE GIH OLDUKTAN SONRA 3600 CIKARSA ONDAN FAYDALANABILIYORMUSUZ HAYIRLI GUNLER

samet_kaya
Aday Memur
28 Kasım 2021 20:16

O zaman kazanılmış hak olduğu için 3600 den de faydalanabilriz
cano3003, 2 yıl önce
Eğer polisken 3600 çıkar ve sonrasında gih e geçerseniz faydalanır siniz, mevcutta maksimum 3000 gösterge var misalen 2/3 derecem yakın zamanda aktarildim gostrgem 2200 aynı devam etti, belli bir bekleme sonrası 3000 e çıkacak kazanılmış hak olduğu için, 3600 konusu da bizler için şu anda muamma

cano3003
Daire Başkanı
28 Kasım 2021 20:17

Eğer gih e geçme niyetiniz varsa ,kendinizi sağlama almak adına 3600 bekleyin
samet_kaya, 2 yıl önce
O zaman kazanılmış hak olduğu için 3600 den de faydalanabilriz

samet_kaya
Aday Memur
28 Kasım 2021 20:18

Peki hiç pişman olan oldumu keşke polis olarak devam etseydim diyen malum eş durumundan yakın zamansa mecburen gih olacak pişman lik hissedermiyim diye çekiniyorum açıkçası

samet_kaya
Aday Memur
28 Kasım 2021 20:58

Niyet değil mecburen geçicez eşim öğretim görevlisi çakılı kadro genelgede eş durumundan en fazla 3 ipka verebilirsiniz diyor aksi halde gih lige gecirililir diyor ben 2 katını verdim ve artık kabul edilmedi atamam çıktı mecburen gecicem
cano3003, 2 yıl önce
Eğer gih e geçme niyetiniz varsa ,kendinizi sağlama almak adına 3600 bekleyin

Abbyleix
Memur
28 Kasım 2021 22:43

Yani isteyen istediği şekilde geçebiliyor mu. Mesela benim eşim özel sektörde ve bulunduğum ilin süresi bu yıl doluyor. Gih e geçmek istersem direk geçip bu ilde kalbiliyomuyum yoksa illa bi rahatsızlık olması şart mı?

samet_kaya, 2 yıl önce
Niyet değil mecburen geçicez eşim öğretim görevlisi çakılı kadro genelgede eş durumundan en fazla 3 ipka verebilirsiniz diyor aksi halde gih lige gecirililir diyor ben 2 katını verdim ve artık kabul edilmedi atamam çıktı mecburen gecicem

samet_kaya
Aday Memur
28 Kasım 2021 22:47

Genelgede özel sektörden bahsetmemis atama ve yer değişikliği yönetmeliğinde ne yazıyorsa onu uyguluyorlar arkadaşın eşi esnaf oda 6 ipka verdi kabul olmadı onun gihlik başvurusuna hala cevap gelmedi 6 aydır zaten 1 ay içinde cevap yazmazsa red olmuş oluyor
Abbyleix, 2 yıl önce

Yani isteyen istediği şekilde geçebiliyor mu. Mesela benim eşim özel sektörde ve bulunduğum ilin süresi bu yıl doluyor. Gih e geçmek istersem direk geçip bu ilde kalbiliyomuyum yoksa illa bi rahatsızlık olması şart mı?

Abbyleix
Memur
28 Kasım 2021 23:45

Kardeşim kusura bakmazsan cevabından pek bişey anlayamadım. Genelge demişsin sonrada yönetmelik demişsin. Hangisinde geçiyor. Arkadaş 6 ipka verdi kabul olmadı demişsin. Zaten 1. ipka kabul olmazsa 2. Olmazki. Birde hiç hastaneye gitmeden emniyete gihlik başvurusu yapılabilir mi? Bilmediğim için soruyorum. Kusuruma bakma.

samet_kaya, 2 yıl önce
Genelgede özel sektörden bahsetmemis atama ve yer değişikliği yönetmeliğinde ne yazıyorsa onu uyguluyorlar arkadaşın eşi esnaf oda 6 ipka verdi kabul olmadı onun gihlik başvurusuna hala cevap gelmedi 6 aydır zaten 1 ay içinde cevap yazmazsa red olmuş oluyor

samet_kaya
Aday Memur
29 Kasım 2021 10:43

b) (Değişik: 15/2/2002-2002/3814 K.) Yer değiştirme işlemine tabi personelin kendisinin, eş veya çocuklarının sağlık özürleri sebebiyle en fazla 6 yıl, eş durumu sebebiyle 3 yıl ertelenebilme imkanı tanıyan 30 ve 38 inci maddelerdeki hükme rağmen, bu süreden fazla aynı yerde veya bölgede kalmak zorunda bulu- nanlar, kendilerine bildirilerek Emniyet Genel Müdürünün teklifi, Ba
Abbyleix, 2 yıl önce

Kardeşim kusura bakmazsan cevabından pek bişey anlayamadım. Genelge demişsin sonrada yönetmelik demişsin. Hangisinde geçiyor. Arkadaş 6 ipka verdi kabul olmadı demişsin. Zaten 1. ipka kabul olmazsa 2. Olmazki. Birde hiç hastaneye gitmeden emniyete gihlik başvurusu yapılabilir mi? Bilmediğim için soruyorum. Kusuruma bakma.

samet_kaya
Aday Memur
29 Kasım 2021 10:44

) Yer değiştirme işlemine tabi personelin kendisinin, eş veya çocuklarının sağlık özürleri sebebiyle en fazla 6 yıl, eş durumu sebebiyle 3 yıl ertelenebilme imkanı tanıyan 30 ve 38 inci maddelerdeki hükme rağmen, bu süreden fazla aynı yerde veya bölgede kalmak zorunda bulu- nanlar, kendilerine bildirilerek Emniyet Genel Müdürünün teklifi, Bakan'ın onayı ile Genel İdari Hizmetleri sınıfından bir göreve atanabilirler.
samet_kaya, 2 yıl önce
b) (Değişik: 15/2/2002-2002/3814 K.) Yer değiştirme işlemine tabi personelin kendisinin, eş veya çocuklarının sağlık özürleri sebebiyle en fazla 6 yıl, eş durumu sebebiyle 3 yıl ertelenebilme imkanı tanıyan 30 ve 38 inci maddelerdeki hükme rağmen, bu süreden fazla aynı yerde veya bölgede kalmak zorunda bulu- nanlar, kendilerine bildirilerek Emniyet Genel Müdürünün teklifi, Ba
Toplam 1887 mesaj
«575859606162636465666768»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi