Editörler : Doğuş.
«16171819202122232425262728
26 Şubat 2021 21:27

61Polis16
Memur

Bu para miktarı 1 sene polis çalışıp gih olanla 10 sene polis çalışıp gih olanın aynı mı ? Yani sosyal fonda sen talep ettiğin zamana kadar verdiğin paralardan mı karşılanıyo

IslakTuvaletTerligi, 2 gün önce - Alıntıya git

Bana söyleyen arkadaş benim bi iki alt devrem ve benden önce gih olmuş. Aynı para yattı. 2000 lira. Sosyal fona kesinti polisken gih iken farketmiyor. Kesinti oluyorsa talep edebiliyorsun. Dairedeki abi talep edebilirsin dedi ben de ettim para yattı. İl sosyal hizmetler ve sağlık şube üzerinden sosyal hizmetler ve sağlık daire başkanlığına dilekçe yazılacak dedi dairedeki abi. Ekleri de yukarıda belirttim. Polnet anasayfadan merkez teşkilatına oradan da sosyal hizmetler ve sağlık daireye girdinmi sosyal fon yardım talebi var. Bilgiler orda. Ayrıca zaman olarak her zaman yazıyor istemek için. Ama bi defa mı onu bilmiyorum.

26 Şubat 2021 21:54

61Polis16
Memur

Bu arada talep edecekler dilekçeye iban noyu yazmayı unutmayın.

27 Şubat 2021 08:43

IslakTuvaletTerligi
Şef

Bu arada talep edecekler dilekçeye iban noyu yazmayı unutmayın.

61Polis16, 2 gün önce - Alıntıya git

Ben de birinden 1600 diye duymuştum geçen sene ondan sordum yani artarak gidiyosa emekli olmaya yakın istenilebilir falan diye polisten 12 gihten 8tl kesiliyo fona bizim ilde belkide ne kadar polis olarak görev yaptığına göre de miktar değişebiliyodur iyice öğrenmek lazım

27 Şubat 2021 09:52

61Polis16
Memur

Ben de birinden 1600 diye duymuştum geçen sene ondan sordum yani artarak gidiyosa emekli olmaya yakın istenilebilir falan diye polisten 12 gihten 8tl kesiliyo fona bizim ilde belkide ne kadar polis olarak görev yaptığına göre de miktar değişebiliyodur iyice öğrenmek lazım

IslakTuvaletTerligi, Dün - Alıntıya git

Daireyi aradığımda bana net bi rakam söylemedi. O zaman daireyi arar öğrenebilirsen burdansöylersin reis. Senin hesaba göre geçen seneye göre 400 lira fark yatıp hersene artmasını düşünürsek emekliliğe yakın 20000 lira alırız ama sanmıyorum böyle bi şey olacağını. Kesintine göre ya da bi yüzdeye göredir. Benle birlikte alan arkadaş daha önce dediğim gibi benden önce gih olmuş be alt devrem. Aynı para yattı. Net bilgi bu.

27 Şubat 2021 10:00

Memur haps
Aday Memur

Ben idari bürocuyum bu akşamüstü sağlık raporları hk. evrak geldi baya 10-15 sayfa bi şeydi içeriğini açıp okumadım. Arkadasın dediği bu evrakta yazılı olabilir

IslakTuvaletTerligi, 4 gün önce - Alıntıya git
Bakacam bilgiler olursa yayınlayacam
27 Şubat 2021 14:35

Bazıgünler
Aday Memur
61Polis16 neyden Gih olmuştunuz bi sorum olacaktı ama?
27 Şubat 2021 18:14

gençpolis154
Aday Memur

Psikiyatriden gihe geçenler için olumsuz amir raporuyla sağlık daire direk emekli edebilirmi biraz saçma değilmi bu olay ya amirle memur arasında husumet varsa ne olacak yada memur gidip hastaneden sağlam raporu alırsa ne olacak

27 Şubat 2021 22:00

Memur haps
Aday Memur

Psikiyatriden gihe geçenler için olumsuz amir raporuyla sağlık daire direk emekli edebilirmi biraz saçma değilmi bu olay ya amirle memur arasında husumet varsa ne olacak yada memur gidip hastaneden sağlam raporu alırsa ne olacak

gençpolis154, Dün - Alıntıya git
Bu konuyla ilgili emekli edilen var.
27 Şubat 2021 22:14

itfaiyeci05
Daire Başkanı

gençpolis154, Dün - Alıntıya git

Kardeş işte bu hafta bir düzenleme geldi değişiklik, senin dediğin durum eylül 2019 daki konan maddelerdi. Şimdi güncel haliyle ise yazmışlar ki; gih memurunun durumu "çok ciddi" ise hastaneye yollanır ve dilim belirtir rapor alması istenir. Ordan gelecek sonuç ve birim amirinin kendi gözlem raporu ile sağlık daireye sunulur. Komisyon buna göre karar verir.

Peki önceden neydi. Önceden gihin performansı dahi düşük ise olumsuz rapor ile sağlık komisyonunca malullük işlemlerine gönderilir. Ya da memurun hiç haberi yokken 10 yıl fiili hizmet süresi dolunmaksızın apansızın emekli ediliyordu.

Bu haftaki gelişme olumlu oldu gihciler üzerine. Hala daha arkadaşlar aaa uuu yazmışlar. Ben 19 sayfayı okudum ve bu konuda kolaylık sağlandığını düşnmekteyim. Ama polis memurlarına özellikle istirahat raporlarında bazı engeller koymuşlar. Eskiden egm'nin doktorundan sevk kağıdı alırdın sağlık karnen olurdu. Sanki oraya doğru bir gidiş var.

Toplam 549 mesaj
«16171819202122232425262728