Editörler : muhtesem32
26 Nisan 2020 17:28   

Anadolu aöf önline sınav ve çan eğrisi

selamunaleyküm arkadaşlar hayırlı ramazanlar olsun.

bildiğiniz üzere sınavlar online olarak yapılmakta peki çan eğrisi durumu ne olacak illaki yükselecek bu sene yani ilk dönme 25 üzeri "DD" gelmişti şimdi durum ne olur ? şartlı geçiş 45 felan bulur galiba sizin düşünceleriniz nelerdir?

26 Nisan 2020 20:36

harita94
Genel Müdür

45 mi :D 45 en kötü cb demek

27 Nisan 2020 00:32

Taiga
Memur

Vize yüzde 25 etkili. Yani en uç örneği vermek gerekirse ortalama olarak vizeden 50 alacaklar 100 alsa bu bile 12,5 puan yükseltir ortalamaları. Bence bu kadar bile yükseltmez. 10 Puan yükseldi desek. 25 ile bile bir sürü kişi geçemiyordu. Şimdi en kötü ihtimalle 35 olur. Tabii bu varsayımlarımlarımı finallerin okullarda eskisi gibi yapılacağını hesap ederek yapıyorum. Finallerin de online yapılacağını uman ve kendini buna şartlayan bir kesim de var. Bu kesim büyük ihtimalle ders çalışmayacak. Kaldı ki benim bile finallere çalışasım yok. Bu psikolojik durumları da göz önüne getirince çanlarda oynama 5 puan ya olur ya olmaz.

Eğer finallerde online olursa o zaman işin rengi değişir. Kopya çekmek aklından geçmeyenler bile bir şekilde kopya çekmeye çalışır veya yerine sınava girecek birini bulur. Final %75 etkilediği için baya bir fark eder çan eğrisi.

27 Nisan 2020 01:38

charismaticboy
Şef

evet işte her şey belirsiz bana göre de netten yapılır gibi sınavlar haziran da ve o kadar öğrenci var bu kdar insan bir araya toplanır mı zor gibi sonuçta kapalı bir ortam da herkes bir araya gelecek hayırlısı olsun ne diyelim vize sonuçları açıklanınca zaten az çok belli olur her şey...

30 Nisan 2020 22:18

Wolfteam star
Memur
Bence vizede çan yükseleceği için final online bile olsa zorlayabilir sorular gerçekten kolaydı.Boyle sıkıntılar olmaması için dengeyi sağlamak adına sınav zaten online olduğu için için bı tık zor sorabilirlerdi ki orantı olsun.Tabi bu dediğim çalışan, notunu yüksek tutmak isteyenler ve fark atmak isteyenler için geçerli. Sırf geçmek için girenler için bu sistem ala :))))
01 Mayıs 2020 21:35

Osmanyldrm
Memur

çan eğrisi aşağı yönlü olabildiği gibi yukarı yönlü de olabilir mi? herkesin 100 aldığı bi dersten örneğin 50 aldınız en aşağı cc mi gelir yoksa çan eğrisi yükselip cd 1.7 1.3 gibi ortalama alınabilir mi 50 puan ile bence mantıksız taban 50 =cc 100 =aa çan aşağı çeker sadece puanları

12 Mayıs 2020 08:59

Gydm
Şube Müdürü
,
13 Mayıs 2020 01:55

vatanmert01
Aday Memur
Ortalama bazından bakarsak düşüncem final %75 etkili normal bir üniversitede 50 geçme notuysa bizim en fazla çıkacagı bence çan egrisi puanı 35 dir lakin çogu kişi çalışmıyor normal derse bakanda çok azdır diye düşünüyorum rektör felanda degişti zaten bu dönem baya karışık 25 ti öyle kalır diye düşünüyorum yeni rektör gelip bir şey derse bilemem ama 25 35 arasıdır yine 25 kalması hepimiz açısından iyi ama bakalım zor bölüm okuyanlar için avantaj bu durum
19 Mayıs 2020 23:15

saenes74
Daire Başkanı

çan eğrisi aşağı yönlü olabildiği gibi yukarı yönlü de olabilir mi? herkesin 100 aldığı bi dersten örneğin 50 aldınız en aşağı cc mi gelir yoksa çan eğrisi yükselip cd 1.7 1.3 gibi ortalama alınabilir mi 50 puan ile bence mantıksız taban 50 =cc 100 =aa çan aşağı çeker sadece puanları

Osmanyldrm, 3 ay önce - Alıntıya git

Çan eğrisi 50 nin altına inmeyecek

. 50 aşağı alan bile diğer dersleri düşük ise ortalamadan kalır..demedi demeyin..

20 Mayıs 2020 00:46

mertleon
Aday Memur
geçme notu 35 e çıkarttılar bilginiz olsun arkadaşlar vize %30 final %70 oldu AÖF sitesinden bakabilirsiniz.Yaz okulu da muhtenelen online olucak çünkü cumhurbaşkani dün konusmasinda üniversitelerle ilgili kararı YÖK zaten söyledi benim tekrar dememe gerek yok dedi AÖF gelip yaz okulunu örgün yapıyorum diyemez YÖK bu yılki tüm sınavları online uzaktan olucak dedi
20 Mayıs 2020 01:05

harita94
Genel Müdür
geçme notu 35 e çıkarttılar bilginiz olsun arkadaşlar vize %30 final %70 oldu AÖF sitesinden bakabilirsiniz.Yaz okulu da muhtenelen online olucak çünkü cumhurbaşkani dün konusmasinda üniversitelerle ilgili kararı YÖK zaten söyledi benim tekrar dememe gerek yok dedi AÖF gelip yaz okulunu örgün yapıyorum diyemez YÖK bu yılki tüm sınavları online uzaktan olucak dedi
mertleon, 3 ay önce - Alıntıya git

link atar mısınız bulamadım duyuruyu

20 Mayıs 2020 10:09

vatanmert01
Aday Memur
Dalgamı geçiyorlar bunlar anlamadım
20 Mayıs 2020 10:54

vatanmert01
Aday Memur
Nerden bakılıyor baktımda bulamadım
20 Mayıs 2020 13:42

mertleon
Aday Memur
aosdestek e yazın arkadaşlar söylüyorlar
08 Haziran 2020 20:33

korkmaz2525
Aday Memur

doğru sorunun puanı ne kadar

05 Temmuz 2020 23:54

Galata123
Memur

Vize nın yuzde 30 u fınalın yuzde 70 mı alıncak gercekten ben sadece gecme notunun 35 oldugunu bugun ogrendım

06 Temmuz 2020 08:35

dontknowanything
Aday Memur

Vize nın yuzde 30 u fınalın yuzde 70 mı alıncak gercekten ben sadece gecme notunun 35 oldugunu bugun ogrendım

Galata123, 1 ay önce - Alıntıya git

vizenin % 25 finalin 75 alınıyor arkadaşlar bildiğim kadarıyla

08 Temmuz 2020 00:05

bmircmir
Aday Memur
Online sınavdan dolayı geçme notu 35.Vizenin %25,finalin %75'i alınacak iyi günler.
Toplam 17 mesaj