Editörler :
28 Nisan 2020 00:19   

Okullar ne zaman açılır sizce

???

28 Nisan 2020 00:53

berken47
Memur

Tahminim haziranda hızlı bir telafi eğitimi bir sınav, ardından karneler verilir...

Tabi hazirandan sonra öğrenci ne kadar gelir orası muamma

28 Nisan 2020 01:39

dilekkkce
Memur

Ben de öyle tahmin ediyorum ama sanki Eylül ayına kadar da açılmaz gibi

28 Nisan 2020 13:34

Mr.Muzip
Aday Memur

iller arasında normalleşme süreci açısından farklılıklar olacağı aşikar. İlerleyen süreçte illere göre okulların açılma zamanı farklılık gösterecektir. İstanbul ve benzer illerde kestirim yapmak zor, bu dönem hiç açılmaya da bilir...

28 Nisan 2020 13:38

mert77777
Şef

Okulların illere göre farklı bir tarihte açılması söz konusu olmaz ya belli bir tarihte açılır ya da açılmaz.Gelişmelere baktığımızda eylül ayı gibi görünüyor okulların açılması.

29 Nisan 2020 01:17

malakumdıçap
Aday Memur

eylülden önce açılmaz, açılamaz. açılması büyük felaket olur.

29 Nisan 2020 02:10

friedhelm
Şube Müdürü

Resmi olarak 4 Mayısta başlamamız gerekiyor.Şu tarihe uzadı gibi bir açıklama yok.Her ne kadar son günlerde iyimser bir tablo izlense de vaka sayılarında okulların açılması ile tam bir felaket olur.Bunu kimse hiç kimse istemez.Bence Haziran gibi başlarız okula Temmuza kadar ders yapar hemen bir alel acele karne veririz.En kötü senaryo ise Eylül.

29 Nisan 2020 13:00

skramz
Aday Memur

Uzaktan eğitim mayıs sonuna kadar devam edecekmiş

29 Nisan 2020 13:23

Millennium
Aday Memur

Uzaktan eğitim mayıs sonuna kadar devam edecekmiş

skramz, 2 ay önce - Alıntıya git

Sınav yapılmayacaksa ve öğrenciler sınıfı geçecekse Haziran'da telafi eğitime kimsenin geleceğini sanmam.

29 Nisan 2020 16:44

mert77777
Şef

Sınav yapılmayacaksa ve öğrenciler sınıfı geçecekse Haziran'da telafi eğitime kimsenin geleceğini sanmam.

Millennium, 2 ay önce - Alıntıya git

Zaten büyük ihtimalle haziranda da okul olmayacak.

29 Nisan 2020 18:19

skramz
Aday Memur

Nasıl olur bilmiyorum ama ilk dönem notlarıyla değerlendirilecekmiş öğrenciler

29 Nisan 2020 18:22

Muhammed Bin Ahmed
Şef

Vaka sayısı azalınca ben Haziran başı açılır gibi düşünüyordum .Ama bugün kabine toplantısı ile ilgili haberi okudum .

Şu ifadeler geçiyor haberde :

Kabinede gündeme gelen bir diğer başlık da 30 Nisan?da sona erecek olan okullarda uzaktan eğitimin uzatılması oldu. Milli Eğitim Bakanlığı?nın üzerinde çalıştığı senaryoya göre tatil, ilk etapta mayıs sonuna kadar uzatılacak, okullar ise örgün eğitime sonbahar döneminde (eylül sonu-ekim başı) başlayacak. Bu süreçte özellikle ortaokul ve liselere yönelik bazı branşlarda yaz aylarında telafi eğitimlerinin yapılabileceği de konuşuluyor. ÖSYM?nin yapacağı sınavların salgının seyrine göre Kurban Bayramı?nın ardından temmuz sonu ya da ağustos başında yine sosyal mesafeye ve tedbirlere uyularak yapılması öngörülüyor.

Buna göre düşününce ben haziranda açılmasını da zor görüyorum . Çünkü vaka sayısı minimuma inse de okullar salgının yayılması için en riskli yerlerden olduğu için bunu göze alamayacaklardır sanırım .

Aslında temmuzda ağustosta olabilirdi ama bakan öğrencilerin yaz tatilini almak istemediğini söyleyince bana yüksek ihtimal eylüle kadar açılmaz gibi geliyor .

29 Nisan 2020 19:14

raspinar
Aday Memur

Ancak Ekim'de. O da aşı bulunursa.

Büyükşehirler de hele İstanbul'da 40 kişilik sınıflarda

sosyal mesafeyi uygulayabilmek kolay olmayacak.

29 Nisan 2020 20:19

BjkTalisca
Şef

Bakanın bugün yaptığı kimse sınıfta kalmayacak açıklamasıyla 19-20 eğitim öğretim yılı bitmiştir. Telafi eğitiminin olacağını düşünmüyorum. Okulların eylülde açılma ihtimali var ama bence o da kesin değil. Vakalar sıfırlansa bile öğrencilerin ikili oturduğu, sınıflarda ortalama 35 kişinin olduğu durumlarda sosyal mesafeyi sağlamak mümkün değil. Sıralarda tek öğrenci oturacak dersek bu sefer de derslik sayımız yetmeyecek. Nasıl bir çözüm ortaya çıkacak ben de merak ediyorum.

30 Nisan 2020 17:14

xrainmannnx
Şef
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
30 Nisan 2020 18:38

nemrutdağı
Daire Başkanı

Talisca kardeşim. okulların tümü masaya yatırılacaktır. Bazı ortaokullar boş sınıflarla eğitim yaparken bazı ortaokullar fazla öğrenci ve sınıf fazlalığı var. Sınıflar 40 -45 öğrenci ile kalabalık mekanlarda ders yapılıyor. Şimdi okulların tamamı aynı sayıda eşit ve tek tek öğrenci kapasitesine göre il ve bakanlık yetkilileri harıl harıl 2021 eğitim planlamasına çalışılıyor. Merak etme. Artık kalabalık sınıf ve kalabalık öğrenci okul mümkün değil uygulanamaz.

30 Nisan 2020 20:50

hardavul
Memur

Bir çocuk bile corona olsa bedeli ağır olur,o yüzden okul açılmasını beklemek çok saçma,Eylülde artık,başıboşluk oluşmasın diye her ay ötelenir.Durum bundan ibaret.

30 Nisan 2020 20:57

747474
Aday Memur
eylulde de salgin de am ederse
01 Mayıs 2020 15:20

00AYŞHE
Aday Memur

açılmaz

04 Mayıs 2020 01:08

TME3
Şef

Vaka sayısı sıfır çıktığı gün konuşulur ancak, ki sıfır çektiğimiz günden en erken 14 gün sonra açılabilir tabi sürekli sıfır çekmemiz gerekecek.

04 Mayıs 2020 20:03

skramz
Aday Memur

haziran başı duruma göre 8 ve 12lere açıcaklarmış sonra da aşamalı olarak 9 10 ve 11 daha alt sınıflara okul yok deniliyor bakalım nolcak

Toplam 59 mesaj

ANKET
Pedagojik Formasyon eğitiminin kaldırılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?