Editörler : Mehmet Balci
02 Mayıs 2020 18:27   

Sağlık bakanlığı THS tayini ACİLLL

arkadaşlar kolay gelsin daha önce tayin isteyen veyabu konularlakarşılaşan varsa yardımcı olsun lütfen bir devlet hastanesinde tekniker olarak çalışıyorum engelliyim.haziran temmuz dönem tayinlerine başvuracağım daha önce tayin olmadım. gideceğil il atama formu hizmet belgesi ve muvafakat belgesi istiyor.bulunduğum il müdürü ve yönetimi benden hoşlanmıyor. bu durumda keyfi olarak müdürün muvafakat yazısı vermeme gibi bir durum söz konusu olabilirmi? eğer muvafakat vermezse sonuçta aynı kurumda farklı hastaneye gideceğim nasıl bir yol izlemeliyim. en son olmaz ise engellimemur olarak tayin isteyeceğim oda gideceğim il müdürü insiyatifinde o yüzden 1. seçenek naklen tayin istemek istiyorum bu konuda bilgisi olan ve yardımcı olacak olan birisi varsa yazsın lütfen teşekkürler

02 Mayıs 2020 21:32

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar

Dönem tayini bildiğim kadarıyla aynı kurum içinde olur. Bu durumda da hizmet belgesi, muvafakat gibi belgeler istenmez. Zaten muvafakat farklı kurumlar arasındaki geçişlerde istenen bir belgedir. İlginç.

02 Temmuz 2020 23:40

ademaydin75
Aday Memur

Mehmet Bey,

https://dosyamerkez.saglik.gov.tr/Eklenti/15013,sb-sag-hizm-ve-yard-sag-hizm-sinifi-harici-pers-atama-ve-yer-degistirme-usul-ve-esaslarina-iliskin-yonergepdf.pdf?0

bu yönergeye göre iller arası tayin oluyor ama yorumlamada il il farklılıklar mevcut, gitmek istediğiniz il sağlık müdürlüğü atama birimi ile görüşmenizi tavsiye ederim.

Toplam 2 mesaj

ANKET
Pedagojik Formasyon eğitiminin kaldırılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?