Editörler : oto-danisman-expert

Kapalı
03 Mayıs 2020 15:28

Araba fiyatları ne olacak böyle

evet arkadaşlar malum araba fiyatları aldı başını gitti. bizim millet de iyice piyasacı oldu sıır arttıkça ikinci ele sahip olanlar üstüne koyuyor. almanyada 1570 euro küsür asgari adamlar 10 bin euro lara sıfır araba alabilirken biz pert e cıkmış atıyorum 2015 honda civic e 120 bine yani yaklaşık 48 asgari ye binebiliyoruz. geçen yıl 60 olan araba şuan 110 120 oldu ve sürekli yükseliyor fiyatlar 2010 civic e 150 isteyen dahi gördüm. yetkililer tedbir almıyor bu pi̇yasa ne olacak böyle araba almak hayal oldu herhalde yetki̇li̇ler ne zaman dur di̇yecek bu duruma si̇zce

bulaşıkkk
Yasaklı
03 Mayıs 2020 17:19

Yetkililerin hepsi son model audiye bindikleri için hiç umurlarında bile değil.

orhanokur
Kapalı
03 Mayıs 2020 17:28

Aynen valla ayıptır ya srrbest piyasada da bu kadar depil 89 mofel reno ya 65 istemek nedir daha yeni yükledi adam herhalde 2 yıla kadar 100 bine reno toros tofaş şahin alabiliriz https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-galeri-antik-1989-renault-r-12-tx-725131472/detay
bulaşıkkk, 4 yıl önce

Yetkililerin hepsi son model audiye bindikleri için hiç umurlarında bile değil.

03 Mayıs 2020 19:11

Enflasyonist yaklaşımı zaten vergi ağırlığı nedeni ile devletin kendisi tetikliyor zaten. Sıfır araç alırken bizlerden alınan ağır vergiler zaten fiyatları ikiye katlıyor ve doğal olarak 2.el de arkasından geliyor. İmam-cemaat ilişkisi konulu atasözünü hatırlayınız.

Bunu fırsat bilen galeriler al-sat yapanlar ayrıca uyanık geçinenler de eşşeğin kulağına şu kaçırıyor. Ve piyasa olmadık şekilde mantık sınırlarının dışında yükseliyor.

Yani kimi kime şikayet edeceğiz. Döviz kurları nedeni ile zaten sıfır fiyatları dönemlik kendini zam olarak ayarlıyor. Devletin vergi politikası (ki bilen bilir dünyadaki en ağır vergi yüklerinden birisi bizim ülkemizdedir) yüzünden fiyatları tetikleyen devlet oluyor. Buna bir önlem alınması gerekiyorsa alacak olan kişi yine kendi insanlarımızdır.

İnsanımız nasıl önlem alacak diye sorarsanız eğer buradan gerisi de siyasete gireceği için yorum yapamıyoruz.

orhanokur
Kapalı
03 Mayıs 2020 19:18

Bir forum açsak ve herkes cimere başvursa düzenlenmesi için etki eder mi aceba
oto-danisman-expert, 4 yıl önce

Enflasyonist yaklaşımı zaten vergi ağırlığı nedeni ile devletin kendisi tetikliyor zaten. Sıfır araç alırken bizlerden alınan ağır vergiler zaten fiyatları ikiye katlıyor ve doğal olarak 2.el de arkasından geliyor. İmam-cemaat ilişkisi konulu atasözünü hatırlayınız.

Bunu fırsat bilen galeriler al-sat yapanlar ayrıca uyanık geçinenler de eşşeğin kulağına şu kaçırıyor. Ve piyasa olmadık şekilde mantık sınırlarının dışında yükseliyor.

Yani kimi kime şikayet edeceğiz. Döviz kurları nedeni ile zaten sıfır fiyatları dönemlik kendini zam olarak ayarlıyor. Devletin vergi politikası (ki bilen bilir dünyadaki en ağır vergi yüklerinden birisi bizim ülkemizdedir) yüzünden fiyatları tetikleyen devlet oluyor. Buna bir önlem alınması gerekiyorsa alacak olan kişi yine kendi insanlarımızdır.

İnsanımız nasıl önlem alacak diye sorarsanız eğer buradan gerisi de siyasete gireceği için yorum yapamıyoruz.

03 Mayıs 2020 20:29

Sanmam çünkü en büyük devlet gelirlerinden birisi bu kalemler

orhanokur
Kapalı
03 Mayıs 2020 20:50

Ama şöyle düşünün bu fiyatlar böyle devam ederse alım gücü de düşüyor. Aslında devlet satılmayan arabadan nasıl vergi alsın

Sanmam çünkü en büyük devlet gelirlerinden birisi bu kalemler

sleeplessone
Aday Memur
03 Mayıs 2020 23:22

Arkadaşlar merhaba;45 000 - 50 000 tl arası araç bakıyorum 3 tane belirledim çok fazla anlamadığım için fikirlerinize ihtiyacım var şu üç araba arasında kaldım yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-temiz-sorunsuz-masrafsiz-ihtiyactan-acil-783549310/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-degisensiz-orjinal-arayanlara-788203635/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2-sahibinden-temiz-148.000-km-de-815713756/detay/

03 Mayıs 2020 23:37

O araba 1 milyon tl bile olsa bizim insanımız boykot nedir bilmez gider alır. Bunu bilen devlet o vergileri durdurmaz. Belki dediğin avrupa ülkelerinde olabilir ama bizim memlekette zor.

orhanokur, 4 yıl önce

Ama şöyle düşünün bu fiyatlar böyle devam ederse alım gücü de düşüyor. Aslında devlet satılmayan arabadan nasıl vergi alsın

orhanokur
Kapalı
03 Mayıs 2020 23:45

Oda doğru.

O araba 1 milyon tl bile olsa bizim insanımız boykot nedir bilmez gider alır. Bunu bilen devlet o vergileri durdurmaz. Belki dediğin avrupa ülkelerinde olabilir ama bizim memlekette zor.

mirzakrtgl
Kapalı
04 Mayıs 2020 07:06

Bn bizim milletede şaşıyorum araba fiyatları yüksek olsa bile alıyorlar sıfır pahalıki ikinci ele rağbet var vergilerin düşmesi lazım devletin işine geliyo fazla vergi almak ama bişey daha diyeyim ikinci el arabalarada al sat yaparken vergi gelebilir gelirse şaşmayın

Srdrcsknn
Aday Memur
04 Mayıs 2020 15:03

Almayın arkadaş. Almayın. Gecen sene 50 bın olan arabaya 100 bin isteniyor. Almayacaksın. Kımse almayacak. Paraya sıkısan nasıl 45 e satıyor.

crone
Daire Başkanı
04 Mayıs 2020 17:22

Euro 7,70 / Dolar 7,05 kur yüzünden zaten sıfır araçların matrah fiyatları tavan yapmış durumda..

Hukuk10
Genel Müdür
05 Mayıs 2020 11:23

firmaların elinde çok fazla araba biriktiğini ve salgından sonra fiyatların yüzde 50 oranında yani yarı yarıya düşeceği söyleniyor eğer öyle ise beklemek lazım bugün 200 bin tl olan aracı bir kaç ay sonra 100 bin tl ye alabileceğiz.

orhanokur
Kapalı
05 Mayıs 2020 11:31

Ne yüzü 120 130 istiyor
Srdrcsknn, 4 yıl önce
Almayın arkadaş. Almayın. Gecen sene 50 bın olan arabaya 100 bin isteniyor. Almayacaksın. Kımse almayacak. Paraya sıkısan nasıl 45 e satıyor.

orhanokur
Kapalı
05 Mayıs 2020 11:32

Bende gördüm o haberi bakalım inşallah
Hukuk10, 4 yıl önce

firmaların elinde çok fazla araba biriktiğini ve salgından sonra fiyatların yüzde 50 oranında yani yarı yarıya düşeceği söyleniyor eğer öyle ise beklemek lazım bugün 200 bin tl olan aracı bir kaç ay sonra 100 bin tl ye alabileceğiz.

mf44
Memur
05 Mayıs 2020 13:39

Yarı yarıya düşecek demek gerçekten buna inanıyor musunuz sıfır araçlar her ay zamlaniyor nasıl olacak o iş biraz mantıklı olun bir aydır araç arıyorum indirim falan yok hatta adam fiyatı artiranlar var.

orhanokur
Kapalı
05 Mayıs 2020 16:36

Bu konu Almanya'da konuşulan bir konu. Araba fabrikaları dolduğu için bu stoğu nasıl eritebiliriz diye düşünülmüş böyle bir indirim olabişeceği konuşuluyor ama Türkiyeyi kapsar mı bilmiyorum.
mf44, 4 yıl önce

Yarı yarıya düşecek demek gerçekten buna inanıyor musunuz sıfır araçlar her ay zamlaniyor nasıl olacak o iş biraz mantıklı olun bir aydır araç arıyorum indirim falan yok hatta adam fiyatı artiranlar var.

Hukuk10
Genel Müdür
05 Mayıs 2020 16:41

bende o yüzden bekliyorum 100 bine yakın param var araba almadım şimdi yüzde elli indirim gelirse öyle alacağım şuan 200 bin civarı olan araçlara bakıyorum bakalım

orhanokur
Kapalı
05 Mayıs 2020 16:53

Bende 120 ye kadar 2.el bakıyorum ama kararsızım şuan
Hukuk10, 4 yıl önce

bende o yüzden bekliyorum 100 bine yakın param var araba almadım şimdi yüzde elli indirim gelirse öyle alacağım şuan 200 bin civarı olan araçlara bakıyorum bakalım

05 Mayıs 2020 17:11

Almanya menşeli ww ve bağlı skoda seat porsche vs üretim politikası olarak spariş ile araç üretiyor ve elinde 2 haftalık üretim yarımamulü tutuyor. Bununla beraber yer zaman ve personel tasarrufu yapıyor. Bu sistemin adı tam zamanında sistemi diye geçiyor. O sistem içinde deposunda 2 haftalık üretim parçası stokluyor. Yoksa depo alanı yetmez adamlara abartayım biraz almanyanın yarısını depo yapmak zorunda kalır :))

Parça sevkiyatı durursa adamlar en fazla 2 hafta daha araç üretir. Yani stok yapması ve yarı yarıya fiyat vermesi olası değil.

Acba bu ütopik haber hangi sitede veya kanalda çıktı?

Hukuk10, 4 yıl önce

Toplam 74 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi