Editörler : "eskiyara"Pangaea
03 Mayıs 2020 23:04

Ebada kaç saat canlı ders veriyorsunuz ? (Ortaokul)

Hocalarım karşılaştırma yapmak istedim. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1. Eba üzerinden haftada toplan kaç saat canlı ders veriyorsunuz ?

2. Dersine girdiğiniz kaç sınıf var ve her sınıfa canlı ders veriyor musunuz ?

3.Okulunuzda bir sınıf haftada toplam kaç saat canlı ders alıyor?

İlk cevaplarla da ben başlayayım

1-Toplam 9 saat ders veriyorum

2-Dersine girdiğim toplam 4 sınıf var(okulda da zaten 4 sınıf var) - Her sınıfa ders veriyorum

3 5-6-7ler toplam 8 saat. 8ler toplam 18 saat canlı ders alıyor.

ulubahtlıı
Kapalı
03 Mayıs 2020 23:26

Haftada 1 saat oda 8 lere yapıp keyfimize bakıyoruz.. Allahtan 5.6.7 ler yok.. Zaten olsalarda zahmet edip girmezler ebaya

skramz
Daire Başkanı
04 Mayıs 2020 00:00

bizde şu an sadece 8ler var diğerleri yok verilecek dendi verilmedi her dersten 1 saat var haftada

sosyalciögrtm
Yasaklı
04 Mayıs 2020 14:52

Talimata göre zorunlu olmadığından hiç vermiyorum. Ama birkaç defa denedim bağlantı dahi kurulmadı, kusura kalınmasın ama birileri şirinlik edecek diye mübarek günde sinir hastası olarak genç yaşta problemlerle karşılaşmak istemem. Önce sağlık gelir. Zaten verim söz konusu değil.

leitmotive
Aday Memur
07 Mayıs 2020 21:45

Daha hocalar zahmet edip de canlı ders vermiyor keyfimize bakıyoruz diyor sonra da öğrenciyi sucluyoruz niye bu mesleği bu hale getirdik diyoruz hak 1 milyon kişi yafta yiyor insanlar haklı ne dese

skramz
Daire Başkanı
07 Mayıs 2020 22:41

bizde diğer kademeler de başladı şimdi

sosyalciögrtm
Yasaklı
08 Mayıs 2020 16:05

İdareciysen de Allah belanı versin sen ve senin gibi mankurt zihniyetin ceremesini çekiyo millet.

Just-Trust
Yasaklı
08 Mayıs 2020 18:05

Sen öğretmen bile sayılmazsın ona bakarsan... Çünkü bir defa yasadan, yürürlükten, talimattan anlamayan, sırf işine geldiği için burada üstlerinin yardaklığını ve kalemşörlüğünü dayatmak isteyen bir trol görüyorum. Takmayın sayın sosyalciöğretmen. Bunların anladığı dil budur veslm.

sosyalciögrtm
Yasaklı
08 Mayıs 2020 20:28

Uygulama zorunlu tutulmamıştır. Bakanlığımızın uygulamanın esasını gönüllü katılıma dayanak teşkil eden görüş yazısı açıktır ortadadır. Yapan olduğu gibi yapamayan kesimde öğrenci ve öğretmen kesimi de var. Gerçek olan şu ki, gönüllü olup yapanların kendisine saygısı varsa, aynı nedenden yapmayan veya ilgili talimat yazı doğrultusunda mezhur nedenlerden yapamayana da saygısı eğitimci kimliğine olan kendi saygısıdır. Burada laf dalaşının manası kalmamıştır.

alamarat
Aday Memur
11 Mayıs 2020 14:57

10 saat veriyorum.

kim o?
Aday Memur
11 Mayıs 2020 16:15

lüzumlu görmediğim için hiçbir sınıfa canlı ders vermiyorum sadece eba üzerinden test yolluyorum

skramz
Daire Başkanı
11 Mayıs 2020 16:24

Ben bugün 2 saat yaptım ilk ders 50 öğrenci görünüyor ama katılan sayısı 5 .ikinci Dersimde görünen öğrenci 20 1 kişi katılan diğerleri nolacak ben onu merak ediyorum

55börü55
Aday Memur
13 Mayıs 2020 19:49

ne kadar da emektar ve bir o kadar da maaşını hakeden bir öğretmen ..
sosyalciögrtm, 4 yıl önce

Talimata göre zorunlu olmadığından hiç vermiyorum. Ama birkaç defa denedim bağlantı dahi kurulmadı, kusura kalınmasın ama birileri şirinlik edecek diye mübarek günde sinir hastası olarak genç yaşta problemlerle karşılaşmak istemem. Önce sağlık gelir. Zaten verim söz konusu değil.

skramz
Daire Başkanı
13 Mayıs 2020 21:45

siz mi belirliyorsunuz kim maaşını hakediyor etmiyor ayıptır ya size yaptırıyolar da başkası yapmıyo diye zorunuza mı gitti şu mesajları görmekten sıkıldım artık

55börü55, 4 yıl önce
ne kadar da emektar ve bir o kadar da maaşını hakeden bir öğretmen ..

goksu_gzl
Daire Başkanı
19 Mayıs 2020 14:22

En çok kıskanılan meslek öğretmenlik.İyi ki öğretmenim.Keyifler gıcır.

yalnizzlink
Genel Müdür
19 Mayıs 2020 15:46

ben ilkokul öğretmeniyim. Haftaiçi hergün 1 saat veriyorum. Çok da verimli geçiyor. Bu işi yapmak için teknoloji bilgisi her ne kadar gerekse de içinizden vermek gelirse verirsiniz. Çok zor bişey değil.

merofen
Memur
02 Haziran 2020 01:07

10 saat veriyorum
Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi