Editörler : crops35
05 Mayıs 2020 12:20

657 den 399 a geçiş
Merhaba arkadaşlar ben 657 ye tabi 4/B li sözleşmeli olarak çalışıyorum istifa edip kit e geçiş yapabilir miyim tedaş mesela bilgilendirirseniz sevinirim

samurayınız
Aday Memur
05 Mayıs 2020 13:42

geçebilirsin bir engel bulunmuyor sözleşmeliden 399'a geçişte

sonsuz.gökyüzü
Aday Memur
06 Mayıs 2020 09:04

Ben kit'teyim Ankara'da hocam sen İzmir, Manisa v.s. Ege'de herhangi bir ilde isen karşılıklı iş yeri değişikliği yapabiliyor muyuz? Sizin nedeninizi bilmiyorum ama benim için kit, 4b, sözleşmeli maaşı falan önemli değil bölge önemli.

AbdullahTürk
Aday Memur
20 Mayıs 2020 20:36

2018 kpss puanıyla 657 ye tabi bir yere atandık diyelim sonra merkezi alımda tercih yaptık o da geldi diyelim hemen geçebiliyor muyuz

04 Haziran 2020 10:17

Bir şey sorucam arkadaşlar 4b sözleşmeli büro personeliyim.Süreli sözleşmeli idari personel

04 Haziran 2020 10:19

olarak geçebilir miyim

Theomar
Aday Memur
23 Temmuz 2020 15:30

up!! net bir cevabı olan yok mu arkadaşlar

Atcmmm
Aday Memur
24 Temmuz 2020 12:19

Ben de aynı durumu araştırıyorum 2018 kpss ile merkezi alımdan atanan birisi sonrasında sözleşmeliye geçip ardından KİT kazanırsa istifa edip geçmesinde sıkıntı olur mu

AbdullahTürk, 4 yıl önce

2018 kpss puanıyla 657 ye tabi bir yere atandık diyelim sonra merkezi alımda tercih yaptık o da geldi diyelim hemen geçebiliyor muyuz

kaanatli
Şube Müdürü
24 Temmuz 2020 13:02

Arkadaşlar aradan 3 yıl geçmediyse Kit ten Kite geçiş sorun olur. Aynı şekilde aday memur değilseniz kadroludan kadroluya geçiştede muvafakat gerekir.Çoğu kurum muvafakat vermekte zorluk çıkarır. 3 yıllık süre 4/b liden 4/b liye olursa 1 yıldır. Bu statüler arasında çapraz geçişlerde sorun olmaz, yani istifayla geçilebilir. Merkezi sınavla yada başka şekilde girmiş olmanız bu durumu değiştirmez. Önemli olan statüdür ve ne şekilde girerseniz girin aynı kurala tabi olursunuz. Üst kadrolara geçişlerde bazı esneklikler olabilir. Bunuda kurum bazında araştırmak gerekir.

yldrmmmmm
Aday Memur
29 Temmuz 2020 20:52

hocam peki net bir cevap alamadığım için soruyorum sözleşmeli büro personeli olarak atandım işe başladım şuan çalışıyorum aynı kpss puanımı kullanarak merkezi alımdan 399 a tercih verebilir miyim ? herhangi bir yaptırım söz konusu mu ? bekleme süresi var mı? bununla ilgili bakanlığı arıyorum ulaşamıyorum. internetten araştırdım bazıları evet yapabilirsiniz bazıları yapamazssınız diyorlar herhangi bir kaynak var mı bununla ilgili veya bilginiz?
kaanatli, 4 yıl önce

Arkadaşlar aradan 3 yıl geçmediyse Kit ten Kite geçiş sorun olur. Aynı şekilde aday memur değilseniz kadroludan kadroluya geçiştede muvafakat gerekir.Çoğu kurum muvafakat vermekte zorluk çıkarır. 3 yıllık süre 4/b liden 4/b liye olursa 1 yıldır. Bu statüler arasında çapraz geçişlerde sorun olmaz, yani istifayla geçilebilir. Merkezi sınavla yada başka şekilde girmiş olmanız bu durumu değiştirmez. Önemli olan statüdür ve ne şekilde girerseniz girin aynı kurala tabi olursunuz. Üst kadrolara geçişlerde bazı esneklikler olabilir. Bunuda kurum bazında araştırmak gerekir.

denizyolcusu
Aday Memur
30 Temmuz 2020 00:42

4b den istifanı verip ertesi gün atandığın 399 lu kurumda iş başı yaparsın herhangi bir yaptırımı yada bekleme süresi olmaz
yldrmmmmm, 4 yıl önce
hocam peki net bir cevap alamadığım için soruyorum sözleşmeli büro personeli olarak atandım işe başladım şuan çalışıyorum aynı kpss puanımı kullanarak merkezi alımdan 399 a tercih verebilir miyim ? herhangi bir yaptırım söz konusu mu ? bekleme süresi var mı? bununla ilgili bakanlığı arıyorum ulaşamıyorum. internetten araştırdım bazıları evet yapabilirsiniz bazıları yapamazssınız diyorlar herhangi bir kaynak var mı bununla ilgili veya bilginiz?

kaanatli
Şube Müdürü
30 Temmuz 2020 10:13

Net cevap ' geçebilirsiniz hiçbir sorun olmaz'.

yldrmmmmm, 4 yıl önce

muhendisimbenya
Yasaklı
01 Ağustos 2020 23:23

en net cevap "kadroları yakmayınız". madem beğenmiyorsunuz, 6 ay maaş almayıverin, yeni atamayı bekleyin. insanlar intihar ediyor atanamadı diye, siz hunharca kadro harcıyorsunuz. yok oradan kit'e geçtim, yok 657 sözleşmeli bıdı bıdı. tükenin yavaşça be arkadaşım.

kaç yaşında insanlarsınız, hangi kurumda, hangi şehirde yaşamınızı sürdüreceğinize karar veremiyor musunuz?

inflexible31
Kapalı
10 Ağustos 2020 12:48

+1

muhendisimbenya, 4 yıl önce

en net cevap "kadroları yakmayınız". madem beğenmiyorsunuz, 6 ay maaş almayıverin, yeni atamayı bekleyin. insanlar intihar ediyor atanamadı diye, siz hunharca kadro harcıyorsunuz. yok oradan kit'e geçtim, yok 657 sözleşmeli bıdı bıdı. tükenin yavaşça be arkadaşım.

kaç yaşında insanlarsınız, hangi kurumda, hangi şehirde yaşamınızı sürdüreceğinize karar veremiyor musunuz?

22 Ekim 2020 11:59

Sorunuza net bir cevap bulabildiniz mi ?Geçiş yapılabiliyor mu
AbdullahTürk, 4 yıl önce

22 Ekim 2020 12:01

Merhaba ben de 2020/1 atamasında 657 ye tabi bir kuruma atandım.2020 puanımla kitlere tercih verip atanabilir miyim
kaanatli, 4 yıl önce

Net cevap ' geçebilirsiniz hiçbir sorun olmaz'.

diyetisyeen
Aday Memur
23 Ekim 2020 21:00

Cevabını alabildiniz mi ben de 2020 puanımı kullanılan ama bu durum bende de var öğrendiyseniz bana da yardımcı olur musunuz rica etsem

Atcmmm, 4 yıl önce

Ben de aynı durumu araştırıyorum 2018 kpss ile merkezi alımdan atanan birisi sonrasında sözleşmeliye geçip ardından KİT kazanırsa istifa edip geçmesinde sıkıntı olur mu

diyetisyeen
Aday Memur
23 Ekim 2020 21:05

Hocam bu sorunuza net cevabı alabilidiniz mi net öğrendiniz mi ben de sizin durumunuzdayım internetten baktım aynı şekilde farklı farklı şeyler yazıyor DPB yi aradım açmıyorlar öğrendiyseniz bana da yardımcı olur musunuz rica etsem

yldrmmmmm, 4 yıl önce

AbdullahTürk
Aday Memur
23 Ekim 2020 23:18

'geçişte sıkıntı olmuyor 'dediler bana ben de ona göre hareket edeceğim.

Adaymemurrrrrr34, 3 yıl önce
Sorunuza net bir cevap bulabildiniz mi ?Geçiş yapılabiliyor mu
23 Ekim 2020 23:39

Kesin bir bilgi edinirseniz haberleşebilir miyiz ben de sizinle aynı durumdayım.
AbdullahTürk, 3 yıl önce

'geçişte sıkıntı olmuyor 'dediler bana ben de ona göre hareket edeceğim.

AbdullahTürk
Aday Memur
24 Ekim 2020 18:56

tamamdır haber edeceğim öğrenince hocam

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi