Editörler : Mehmet Balci
05 Mayıs 2020 14:51   

Yediiklim Denemesi Hakkında
Bayadır deneme çözüyorum yargı pegem yeni trend yayınları. normalde denemelerde 22-25 net civarı olan Türkçe netim var ama yedi iklimde 15 netten yukarı çıkamıyorum. Problem bende mi? Kpss 10 lu yediiklim hakkında görüşleriniz nelerdir?
05 Mayıs 2020 16:35

bosotobus1
Şef

Yediiklim 10lu deneme, 2019 tg sınavları ile aynı. Zorluk seviyesi orta üstü.Her deneme de farklı branşı zorlamıslar. Gayet iyi.

28 Haziran 2020 11:49

veterinerhekiiim
Aday Memur

Herkese kolay gelsin. Yediiklim 10 lu denemenin 5. Denemesindeyim ve bu zamana kadar heptg çözmüştüm netlerim çok iyi olmasa da belli bir seviyedeydi. 10 lu denemede netlerim 10-15 net falan düştü özellikle Türkçe çok kötü geliyor. Başka çözenler de var mı yorumlarınız neler

28 Haziran 2020 11:52

olumlubak
Aday Memur

Herkese kolay gelsin. Yediiklim 10 lu denemenin 5. Denemesindeyim ve bu zamana kadar heptg çözmüştüm netlerim çok iyi olmasa da belli bir seviyedeydi. 10 lu denemede netlerim 10-15 net falan düştü özellikle Türkçe çok kötü geliyor. Başka çözenler de var mı yorumlarınız neler

veterinerhekiiim, 2 ay önce - Alıntıya git
Bir arkadaşımın tavsiye üzerine alıp birkaç denemesini çözmüştüm.Sonra bu denemeyi çözmek için erken olduğuna karar verdim.Evet zorlayıcı soruları var.Genel yetenek kısmını zorlamışlar biraz.
28 Haziran 2020 12:25

Portuga34
Memur

özellikle paragraf soruları yoruma açık. halbuki ösymnin paragraf soruları ise yoruma yer bırakmayacak şekilde net oluyor.

bazı matematik soruları sadece soruyu hazırlayan kişinin çözeceği tarzda.

bence son derece saçma bir deneme hazırlamışlar. çözün ama moralinizi bozmayın.

28 Haziran 2020 14:12

Havasızzenci
Aday Memur

Bence güzel deneme 7. Denemesini çözdüm en son 100 üstü net yaptığım oldu bence zor değil sınav formatının altında diyebilirim

30 Haziran 2020 10:51

veterinerhekiiim
Aday Memur

Deneme zorlamaya ve moral bozmaya devam ediyor :) ama hala çözüyorum.sınav formatından uzak olduğunu sanmıyorum ama

30 Haziran 2020 13:31

Baho21
Memur
yediiklimin 10lu ve 7li deneme paketlerini aldim. 2 sını de çözdüm sınav formatına yine en yakin yediiklim...Türkçe ve tarihi gayet güzel her ne kadar ufak zorlamalar olsa da...
30 Haziran 2020 13:39

Mühendis3355
Aday Memur

Bence yediikliminin 10 lusu sınav formatının altında, yediiklimin 7 lisi de keza sınav formatinin altında diyebilirim ama Yediiklim 10 lunun bir tık üstü 7 lisi.

01 Temmuz 2020 13:19

mühendis41
Aday Memur

veterinerhekiiim, 2 ay önce - Alıntıya git

3. denemedeki o paragraflar neydi öyle baya kasmışlar.Evet yediiklimin türkçe soruları bence sınava hazırlıyor.Tam sınav formatında olduğunu düşünüyorum.

06 Temmuz 2020 07:00

kamutronik
Aday Memur
Paragraf kara kutuyu bitirdim, tüm kitap ortalamam 2-3 yanlış aralığındadır. Artı olarak 2 tane dil bilgisi soru bankası bitirdim. Bu denemenin ilk 3'ünü çözdüm daha 20 neti göremedim 17 18 hep. Deli gibi tarih çalışıyordum bu 3 denemede de tarih 22 23 altına düşmedi. Ben de tarihe mola verip tekrar Türkçe çalışmaya başladım. Son 2 ay kala belki de doğru bir karar verdirdi yediiklim. Tyt sınavında çıkan Türkçe soruları da malum. Dikkat etmeliyiz bence, iyi çalışmalar.
Toplam 10 mesaj