Editörler : hopaliSafak Vaktii
23 Mayıs 2020 11:24

EYWALLAHSIZ
Aday Memur

bu ne kadar saçma bir istek bende memurdum köpek gibi çalışıp kpss yi kazanıp öyle öğretmenliğe atandım havadan yata yata öğretmenliğe geçmek ohh valla iyiymiş hayat bu kadar kolay değil

23 Mayıs 2020 13:11

aristokırat
Aday Memur
1.Kpss memur olmakk için şarttır. ogretmen olmak icin degil. 2. öğretmenlik için egitim fakültesi diplomasi yeterlidir. (devlette öğretmenlik olsun diyorsan 1.maddeyi oku) 3. ben zaten kadrolu memurum ve 2. maddeyi karşılıyorum,anayasa 657 sayili dmk geçebilirsiniz diyor ama yonetmelik dmkye aykiri
23 Mayıs 2020 17:26

Lisematcem
Aday Memur

evet öğretmenlik için eğitim fakultesi diploması yeterli, arzu ederseniz o diplomanızla özel eğitim kurumlarında çalışabilirsiniz. ancak meb de görev almak istiyorsanız her öğretmen meslektaşım gibi kpss sınavına yeniden girer P10 ya da varsa P121 den yeterli puanı alıp öğretmenliğe geçebilirsiniz. pişkinlik yapmayı bırakınız artık

23 Mayıs 2020 22:47

IslakTuvaletTerligi
Memur

Daha önce bu şekilde kamudan öğretmenlik mezunlarını aldılar mı aldılarsa neye göre aldılar mezun olduğu üniye ya da diploma ortalamasına göre falan mı

25 Mayıs 2020 00:44

Beratttt
Şef

Ücretli öğretmenler kpss olmadan alındı dershane Öğretmenleri engelliler alındı hemde sınavsız yahu memur öğretmen kpss puanını almış zaten, sen bu laflarını sınavsız girenlere git söyle kardeşim onlara niye sesin çıkmadı ona çıkmadıysa kpss ile atanan memur öğretmenlere hiç sesin çıkmaması gerekir ki 2012 yılına kadar bu hak vardı burdaki insanlar bu hakkın tekrar geri verilmesini istiyor bişey daha bu sayfa bu sıkıntısı olanların paylaşım yaptığı yer buraya doluşmanız manidar gidin kpss nizi çalışın bari p 3 ten memur olun ha bu arada 80+ almanız gerek öyle burda laf atmaya benzemez bu işler sınav kazanmak zor meziyettir bilin isterim

25 Mayıs 2020 01:50

Lisematcem
Aday Memur

Ücretli öğretmenler kpss olmadan alındı dershane Öğretmenleri engelliler alındı hemde sınavsız yahu memur öğretmen kpss puanını almış zaten, sen bu laflarını sınavsız girenlere git söyle kardeşim onlara niye sesin çıkmadı ona çıkmadıysa kpss ile atanan memur öğretmenlere hiç sesin çıkmaması gerekir ki 2012 yılına kadar bu hak vardı burdaki insanlar bu hakkın tekrar geri verilmesini istiyor bişey daha bu sayfa bu sıkıntısı olanların paylaşım yaptığı yer buraya doluşmanız manidar gidin kpss nizi çalışın bari p 3 ten memur olun ha bu arada 80+ almanız gerek öyle burda laf atmaya benzemez bu işler sınav kazanmak zor meziyettir bilin isterim

Beratttt, 1 hafta önce - Alıntıya git

ben her öğretmenin aynı sınava girerek atanması taraftarıyım,ücretliye de karşıyım dersaneciye de karşıyım. ayrıca cahilce konuşma ben zaten devlet memuruyum.

25 Mayıs 2020 12:21

4DMC5
Aday Memur

O uygulamaları savunmuyoruz zaten. Onlar da en az sizin isteğiniz kadar yanlış. ÖABT sınavına girmeyen biri MEB öğretmenliğine atanmamalıdır.

25 Mayıs 2020 22:21

IslakTuvaletTerligi
Memur

Memur öğretmenler okullara memur öğretmenler göreve memur öğretmenler öğretmenliğe

26 Mayıs 2020 03:02

Beratttt
Şef

Sınıflar sosyal mesafe şeklinde düzenlenecektir ve doğal olarak sınıf sayısı artacak, ayrıca millet bu virüs sürecinde bir sağlık iki eğitime odaklanmış durumda bu iki kurum aksamamalı ki çok şükür iyi gidiyor ama eğitim Eylül de aksamaması gerekiyor yoksa veliler çok tepki gösterir yani çocuklar için sosyal mesafe şart nihai olarak sınıf sayısının artması kaçınılmaz buda enaz 50-60 bin öğretmen açığı daha ortaya çıkması demek bu devasa boşluk memur öğretmenlerle kapatılabilir

26 Mayıs 2020 15:24

aristokırat
Aday Memur
İnşallah Eylül ayinda siniflarimiza kavusacagiz
26 Mayıs 2020 16:02

Mrtkydn17
Memur

Sınıflar sosyal mesafe şeklinde düzenlenecektir ve doğal olarak sınıf sayısı artacak, ayrıca millet bu virüs sürecinde bir sağlık iki eğitime odaklanmış durumda bu iki kurum aksamamalı ki çok şükür iyi gidiyor ama eğitim Eylül de aksamaması gerekiyor yoksa veliler çok tepki gösterir yani çocuklar için sosyal mesafe şart nihai olarak sınıf sayısının artması kaçınılmaz buda enaz 50-60 bin öğretmen açığı daha ortaya çıkması demek bu devasa boşluk memur öğretmenlerle kapatılabilir

Yav he

27 Mayıs 2020 03:52

erdem198640
Memur

Bir çalışma var. Bu yaz memurlar da öğretmenliğe geçirilecek.

Kostenci, 3 hafta önce - Alıntıya git
Kaynak nedir?
29 Mayıs 2020 00:32

erdem198640
Memur
.....
29 Mayıs 2020 19:12

Beratttt
Şef

Tüm okullar Eylül de ikili eğitime geçecek sınıf mevcutları yarıya düşürülecek bu derslik sayısının artması demek nihai olarak öğretmen ihtiyacı ortayla çıkacaktır, bu pandemide 100 bin öğretmen alınamayacağı açıktır inşallah alınır o ayrı ama şartları düşündüğümüzde bu sayı zor, peki sınıflar iki yıllık X bölümünden mezun insanlara mı teslim edilecek yoksa kendi branşında 4 yıl eğitim görmüş diploması olan devlet himayesinde hizmet veren ve hazırda bekleyen iş gücü olan memur öğretmenleri mi?? ayrıca devletin bu zor anında ?atanamayan öğretmenler bize kızmasın? mantığı yanlış ve eğitime büyük zararı olacaktır, hal böyle iken bu durumun velilerde de yansımasıda büyük olur, şundan eminim veliler kendi çocuğunun hemen yanında oturan nefesini dibinde hissedeceği oturma düzenine karşı bakanlık bunları hesaba katıyordur. Neyse ?bakalım mevlam ne eyler ne eylerse güzel eyler?

29 Mayıs 2020 19:19

Mtns1204
Aday Memur

Ücretli öğretmenler, KPSS'siz atanmadı. Belirli şartları taşıyan ücretli öğretmenler, KPSS puan üstünlüğüne göre atandı. 5 yıl ücretli öğretmenlik yapan birinin, yine bu şartları taşıyan insanlar arasında KPSS puan üstünlüğüne göre atanması haksızlık değildir. Burada da bir emek var.

Her öğretmenin atanmak hakkıdır. Atama sayıları arttırılmalıdır. Elbette mağduriyet yaratılmamalıdır.

29 Mayıs 2020 22:15

IslakTuvaletTerligi
Memur

Eylülde memur öğretmenler göreve

30 Mayıs 2020 10:56

yeni de eskir
Daire Başkanı

Ücretli öğretmenler, KPSS'siz atanmadı. Belirli şartları taşıyan ücretli öğretmenler, KPSS puan üstünlüğüne göre atandı. 5 yıl ücretli öğretmenlik yapan birinin, yine bu şartları taşıyan insanlar arasında KPSS puan üstünlüğüne göre atanması haksızlık değildir. Burada da bir emek var.

Her öğretmenin atanmak hakkıdır. Atama sayıları arttırılmalıdır. Elbette mağduriyet yaratılmamalıdır.

Mtns1204, 6 gün önce - Alıntıya git

Evet kpss puanıyla atandı arkadaşım kimya öğretmenliğinden, 63 puanla, çok hakkaniyete uygun oldu(!) Ben de aynı yıl 73.5 puanla atanamadim p121 puanı. Derdiniz buysa biz de zaten aynı şekilde atanmaya razıyız,versinler 5 bin 10 bin her neyse atama hakkı memur ogretmenlere ,memuriyet hizmet yılı+ kpss puanı istesinler , 5 bin 10 bin neyse yerlesebilen yerleşsin. Kadromuzla ,derecemizle geçmiş olalım

30 Mayıs 2020 11:11

braveheart1234
Aday Memur
Umarım böyle bir adaletsizliğe mahal verilmez, öğretmen olmak isteyen diğer adayların yaptığı gibi Kpss Gk-Gy+Eğitim bilimleri+ÖABT sınavlarına girer, sıralamasını alır, ataması bekler ve atanır. Herkes yasaların kendine avantaj sağlayacak şekilde düzenlenmesini istiyor. Pozitif ayrımcılık beklerken de diğer insanları asla düşünmüyor. Siz iyi ya da kötü memur olarak atanıp belli bir sosyo-ekonomik şarta erişmişsiniz, hakkınızdır daha da iyi şartlara ulaşırsınız umarım. Ama buradaki beklentiniz ücretli öğretmenlik yapan, ailesinden harçlık alarak okulu bitirip kpss kursuna giden gençlere, özelde dirsek çürüten bizlere haksızlık olduğunun farkına varın. Geçmişte yapılmış hatalar veya haksızlıklar günümüzdekilere yol açacak diye bir şey yok. Bunu ister 20 bin kontenjana, ister 20 binden ayrı kontenjanla yapsınlar. Yine de gerçekler budur. Lütfen saygı gösterin.
30 Mayıs 2020 13:12

erdem198640
Memur
Umarım böyle bir adaletsizliğe mahal verilmez, öğretmen olmak isteyen diğer adayların yaptığı gibi Kpss Gk-Gy+Eğitim bilimleri+ÖABT sınavlarına girer, sıralamasını alır, ataması bekler ve atanır. Herkes yasaların kendine avantaj sağlayacak şekilde düzenlenmesini istiyor. Pozitif ayrımcılık beklerken de diğer insanları asla düşünmüyor. Siz iyi ya da kötü memur olarak atanıp belli bir sosyo-ekonomik şarta erişmişsiniz, hakkınızdır daha da iyi şartlara ulaşırsınız umarım. Ama buradaki beklentiniz ücretli öğretmenlik yapan, ailesinden harçlık alarak okulu bitirip kpss kursuna giden gençlere, özelde dirsek çürüten bizlere haksızlık olduğunun farkına varın. Geçmişte yapılmış hatalar veya haksızlıklar günümüzdekilere yol açacak diye bir şey yok. Bunu ister 20 bin kontenjana, ister 20 binden ayrı kontenjanla yapsınlar. Yine de gerçekler budur. Lütfen saygı gösterin.
braveheart1234, 5 gün önce - Alıntıya git
Sizin adaletsiz olarak nitelediğiniz durum için biz tam 8 yıldır adalet mücadelesi veriyoruz. Vermeye de devam edeceğiz
30 Mayıs 2020 13:24

braveheart1234
Aday Memur
Sizin adaletsiz olarak nitelediğiniz durum için biz tam 8 yıldır adalet mücadelesi veriyoruz. Vermeye de devam edeceğiz
erdem198640, 5 gün önce - Alıntıya git
Mücadelenizi verin ne güzel adalet için herkes çalışmalı sn hocam, dediklerime karşı söyleyeceğiniz bir sey var mı? Mantıklı ve adil argümanınız nedir hocam? Ben özel sektörde çalışırken bir yandan kpss için akşamları düzgün yemek yemeden kütüphaneye koşa koşa gidip 90 civarı p3 65+ oabt neti yapmışken sizin naklen geçirilmenizin ADİL VE MANTIKLI argümanı nedir sn hocam?
Toplam 60 mesaj