Editörler : Pangaea
12345678910111213»

Beratttt
Şef
04 Haziran 2020 11:39

Her yerde üniversite açılınca çok sevinmiştim şimdi o açılan üniversitelere, üniversite demek bile bana zor geliyor şu hale Bak Allah aşkına memlekette 72 üniversite varken ortalama %75 başarılı ile anca bir eğitim fakültesini kazanıyordun o zor zamanlarda büyük işler yap eğitim fakültesini bitir kpss de yıllarca 80+ al kontenjan verilmemediği için puanların yansın yani o kadar yüksek puan alıyorsun ki p3 puanın yüzbinlerce insanın bile önünde oluyor o puanla memur oluyorsun sonra ? ya ben eğitim fakültesini okudum başarıyla bitirdim beni bu posta işinden veya masa başından alın ben matematikçiyim fizikçiyim bilim adamıyım benim özlük haklarımı bile alın yani kadroyu al sözleşmeyi ver ama bana eğitim gördüğüm alanda çalışma fırsatı ver? diyorsun ses kimden çıkıyor memleketin her tarafı üniversite dolmuş, özeller bir yandan eksi puan bile alsan yani %0 başarın olsun yine parayla okuyorsun yada açıköğretim yada 13 tane Türkçe sorusunu çözüp %5 başarıyla bir öğretmenlik oku sonra gel demagoji yap bu emektar memur öğretmenlere laf söyle ?ammmaa kpss ye girin? de!! nöronları eksik, sinapsis bağlantısında ödem oluşan ebu cehiller! sizin daha bizi anlayacak kadar donanımınız yok birde çocuk yetiştirecekle yazık işte bu boş hayatı boyunca kpss kitaplarından başka kitap okumamış bu insanlar okullara gidince okullarda görüyoruz işte üzücü olayları, herneyse tüm kararlılığımızla mücadeleye devam edeceğiz çünkü haklıyız nokta.

iras
Genel Müdür
04 Haziran 2020 13:14

1 milyon 100 binlik camiada 250 bininin öabt ye girdğini biliyormusun

4DMC5, 4 yıl önce

ÖABT sınavına girmemiş olan memurların öğretmenliğe geçirilmesi haksızlıktır. Daha önce kaç kontenjan açıldığı farketmez.

04 Haziran 2020 14:00

Sınıflarına kavuşmayı bekleyen memur öğretmenleri haber yap eeeey memurlar net editörü

Beratttt
Şef
04 Haziran 2020 20:31

Memurlar net ??memur öğretmenleri?? anasayfaya taşıyın kardeşim adınız memur ama memur öğretmenlere sahip çıkmıyorsunuz bari isim hakkımız var sizde adımızı kullanıyorsunuz bari anasayfada haber yapında insanlar mutlu olsun

04 Haziran 2020 21:46

Memur öğretmenler acilen kendi mesleklerine döndürülmelidir

Beratttt
Şef
05 Haziran 2020 10:46

Düşünün bir fabrikada çalışıyoruz bize paketleme görevi verilmiş gidip patrona diyoruz ki ?şoförlük konusuda 4 yıl eğitim aldım ehliyetimde var beni bu paletlemeden al zaten şoför arıyorsun beni şöförlüğe ver? patron olmaz diyor, bizim mevzu o hesap

mühendis31
Kapalı
05 Haziran 2020 14:00

sayın ZİYA SELÇUK memur öğretmenler için çalışma var diyeli 2 yıl oldu bitmeyen bir çalışma anlaşılan!!!!!

Canbolat001
Kapalı
05 Haziran 2020 14:30

O zaman söylüyorum

-ücretli öğretmenleride alsınlar

-sizleride alsınlar

- Hatta branşlar arasi geçişte yapılsın

- kpss 2 yıl değil 10 yıl geçerli olsun

-hatta p3 -p121- p10 diye ayırmayada gerek yok tüm puan turlerinden en yükseğiyle basvurulsun.Not:Bu sene beden eğitiminde bu yapıliyor!

- Hatta bunu sadece memurlara değil,asker olan öğretmene,polisliği seçen öğretmene hatta belediyede çalişan öğretmenleride Meb alsın

-Dur daha biter mi emeklilik yaşını 65 ten 70 e çikarsinlar deneyim önemli ne de olsa dışardan girmek o kadar zorlaşsın ki hani sınav falan boş iş bunlar yani hazirdan al ne de olsa o da öğretmen o da ...

Herkes öğretmen olsun yani bu ülkede adaletsizlik haksızlik devlet politikasi olduğu sürece bir b*k olmaz bu ülkeden herkes adalet arasin abi herkes kendine gore söylesin doğrulari neyse iste bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete...

05 Haziran 2020 19:48

Bakan bey sözünü tutmalı ve Memur öğretmenler derrrhal sınıflarına kavuşturulmalıdır

Beratttt
Şef
05 Haziran 2020 21:09

Canpolat!!! kardeşim, bak senin anlayacağın ilkokul seviyesindeki anlatıyım

Senin fabrikanda işçiler var onları belli bir kritere göre aldın sonra kısım kısım bölüm bölüm işçileri ayırdın sonra yıllaca bir uygulama yapmışsın oda, bazı bölümlerde çalışan işçiler arasında eğitim almış başarılı olmuş ehil insanları almışsın onlara eğitim aldığı bölümlere kaydırıp daha fazla faydalanmışsın sonra birden aklına tuhaf bişey geliyor bu geçişi kapatıyorsun sonra tekrar fabrika işine devam ediyorsun derken biri gelip sana diyor ki ? patron sana 5 elektrikçi lazımmış ben elektrikçiyim 4 yıl eğitim aldım ben bu fabrikanın elektrik işini yapabilirim beni kalorifer kazanına vermişsin beni ehil olduğun işe ver? diyor, patronda almak için düşünürken dışarıdaki elektrikçiler sıraya giriyor diyor ki bizi al o işçiyi sakın alma!! tabi patrona 5 elektrikçi acil gerekliyken ekonomik sebeblerden dolayı ancak dışarıdaki elektrikçilerden 2 tanesini alabiliyor yine 3 tanesi boş kalıyor, bu işçi tekrar gelip diyor ki ?yaw patron bak sana elektrikçi lazım benide al hiç değilse 2 tane açığın kalsın? bu arada da dışardaki elektrikçiler bağırıyor, ? madem o işçi olan elektrikçiyi kalorifer yakmaktan alıp elektrikçi yaparsan o zaman bizide almak zorundasın , patron diyor ki ? kardeşim ne ile alım param yok? sonra dışardaki elektrikçiler diyor ki ? tamam ozaman boş kalsın? yerine ücretli yani geçici birilerini al önemli değil elektrikçi olmasada olur oraya adalet mezunu veya mobilyacı her ne ise al, elektrikçi yap eee patronda diyorki peki ürün ne olacak bu geçici adamın zararı olmazmı bir kere işin ehli değiller dışardaki elektrikçiler ne diyor? olsun biz içeri alınıncaya kadar orası yamalı kalsın? işte mevzu bu bu kadar bencil bu kadar egoist yeni yetme mezunlar bi bitmediniz gitti ya

4DMC5
Kapalı
05 Haziran 2020 22:09

Girmeyenler zamaninda ÖABT yok diye girmediler. Şimdi var. Bu yüzden ÖABT ye girmeyenlerin öğretmenliğe atanmasi yanliş.

iras, 4 yıl önce

1 milyon 100 binlik camiada 250 bininin öabt ye girdğini biliyormusun

Canbolat001
Kapalı
05 Haziran 2020 22:42

Beratttt kardeş!!!

İlkokul seviyesi diyerek aşağılik kompleksi olan benim

Yeni yetme mezun diyerek küçümseyen ve kibirli tavrı takınan benim

Şuan sınava girmeden puan almadan öğretmen olmaya çalışıp karşımdakine egoist diyen benim bu hatta bak kolbergin saf çikarcı evresini atlatamadığinı gösterir...

Belli ki bir kurumda çalisıp ben memurum zaten sadece öğretmen olmak istiyorum diyorsun iyi güzel hoş ta istediğin sey sinavla alınıyor be kardes zamaninda girip atanamadiğın için baska bir memurluk seçmişsin orda görevde istediğin gibi yükselirsin GÖREVİNDE ama başka bir yerde değil. Öğretmenlik mezunu olman sana memur bile olsan sınavla girilen biryere böyle yok bedavaya 3 liraya 5 köfte paşa paşa giriyorsun alıyorsun puanını sonra bas istifayı yap mesleğini bu arada dediğim gibi o zaman tekrar söylüyorum kardeş bak bir yer sınavla alıyorsa sınavla girilir o zaman tüm memurlar KAYMAKAM olmak ister nede olsa memur şartlarıda sağliyor elini atsan ibf mezunu dolu piyasada yok öyle artik neyse yeterli bu kadar sadece son olarak KURNAZLIGIN SINIRINI aşınca insan malesef bir yerden sonra kendinide aldatırmış..!

Beratttt
Şef
06 Haziran 2020 02:37

Adam hala sınav diyor hocam belliki okuldaki öğretmenin seninle çok uğraşmış neyse.

Bunlar neysede ama üzüldüğüm bakanlıkta bu adamlar gibi düşünenlerin çoğunlukta olması onun için memur öğretmenlere yasada olan hakkı verilmiyor yazık.

memurolm
Genel Müdür
06 Haziran 2020 02:58

ben atandığım için beni ilgilendirmiyor yani analiz edemiyorum ama sizin öğretmenliğe geçmenizi istemeyen kesim tabi ki kpss ye hazırlanan bebeler. Onlar haklı olarak istemiyor çünkü artık atanmak git gide zorlaşıyor. Bazı branş öğretmenliklerinin çoğunda açıktan çok öğretmen var devlet resen atama yapsa açık kalmayacak. Öğrenci sayısı artık kesinlikle ARTMIYOR. Sadece bu sene 9 a geçen sınıflar kalabalıktı ama onlar orta okuldan liseye geçti. Eskiden öğrenci sayısıda artardı. Şuan ne öğrenci sayısı ne nufus artıyor. Emekli olanlar 3600 göstergesi lafı sonrası emekli olmayı kesti. Ama tekrar emekli olmaya başladılar bol bol. Bu güzel birşey atama bekleyenler için. Ama gene de her sene mezundan az atama yapıldığı için yığılma oluyor ve insanlar zor atanıyor.

Memur öğretmenlerin öğretmenliğe geçirilmesinin bana artısı :

öğretmenler odasında memur öğretmen görürüm

Geçirilmemesinin artısı

söylemem.

böle

Beratttt, 4 yıl önce

Adam hala sınav diyor hocam belliki okuldaki öğretmenin seninle çok uğraşmış neyse.

Bunlar neysede ama üzüldüğüm bakanlıkta bu adamlar gibi düşünenlerin çoğunlukta olması onun için memur öğretmenlere yasada olan hakkı verilmiyor yazık.

08 Haziran 2020 11:56

sıra memur öğretmenlerde olsun artık...

mühendis31
Kapalı
08 Haziran 2020 13:58

TORPİLE DUR DE CİMERE YOLLA

Kamuda Reform

1-Tüm sözlü sınavlar diğer adı ile mülakatlar kaldırılmalı

2-Tüm kamu kurumları ve ilgili kuruluşlar Ör TRT Üniversiteler Belediyeler Adliyeler Cezaevleri dahil KPSS yüksek puan esaslı merkezi atama ve yerleştirmeye dönmelidir.

3-Ünvan değişikliği ve görevde yükselme sınavları düzenli aralıklarla yapılmalı sadece yazılı sınav esas alınmalı.

4-Kamudaki sözleşmeli işçi memur sıfatlarına son verilmeli kamu çalışanı adı altında birleştirilip maaşlar arasındaki fark giderilip maaşlar iyileştirilmelidir. Eşit işe eşit ücret

5-Liyakatın esas alındığı referans yoluyla yükselmenin önüne geçilmesi elzemdir.

6-Mülakatla sözlü sınavla hakkı olmadan başka birisinin hakkını gasp ederek ataması gerçekleşenin veya referans yoluyla görevde yükselen kişiler varsa olmuşsa işine bir KHK ile son verilmelidir.

7-21 yüzyılda miadını dolduran kılık kıyafet yönetmeliğine son verilmelidir.

8-Kurumlar arası ilk atama yoluyla MEMUR ÖĞRETMENLER milli eğitim bakanlığına öğretmen olarak aktarılmalıdır.

Beratttt
Şef
09 Haziran 2020 00:00

Sosyal mesafeli sınıflar, memur öğretmenler göreve..

mühendis31
Kapalı
09 Haziran 2020 13:31

sayın ZİYA SELÇUK 2 yıl önce memur öğretmenler için bir çalışma var demişti bunu bile haber yapmayan bir sitenin adıdır MEMURLAR NET!!!

09 Haziran 2020 20:33

Memur öğretmenler sınıflara haydi zil bize de çalsın artık

Beratttt
Şef
10 Haziran 2020 01:04

Sosyal mesafeli sınıflar için memur öğretmenle hazır bekliyor

Toplam 317 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi