Editörler : E.Kayı Han
11 Mayıs 2020 15:20

Yürütmeyi durdurma ile ilgili
İyi günler. Polis memuruyum . Meslekten çıkarma ve DMK'dan çıkarma istemiyle disiplin kurullarına sözlü ifade vericem . Ama bu soruşturmaların adli boyutu devam ediyor . Hala ben anayasanın 38. Maddesine göre suçsuz sayılırım. Ama sanki o filleri kesin olarak gerçekleştirdim diyerekten meslekten atma çabası içindeler . Tek dayanakları adli ve idari soruşturma birbirinden bağımsız olması. Yani sen adli olarak ceza almayabilirsin ama benim gözümde suçlusun deyip ceza veriyorlar . Benim merak ettiğim konu şu ; ihraç olduktan sonra idare mahkemesine 60 gün içinde başvuru yapıyorum yürütmeyi durdurma kararı için . Mesleğe geri dönmem kaç ay sürer net bir bilgi alabilir miyim ? Çünkü çok borç harç var haksız yere meslekten atılmak istemiyorum

Tenruhde13
Aday Memur
12 Mayıs 2020 15:48

Kardeşim geçmiş olsun. Allah yardımcın olsun eğer ihraç verirlerse yıllarca uğraşırsın çünkü kurumlar adli sonuça bakmıyor benim gözümde suçlusun diyor ben takipsizlik aldım iki yıldır uğraşıyorum şuan Danıştayda ve bu karar sürelerine takılma hiç biri işlemiyor ne zaman çay kahveden sıkılırlarsa açarlar dosyanı.

sonbaharyakamozu
Aday Memur
12 Mayıs 2020 15:49

İçimi ferahlattın Allah razı olsun :)
Tenruhde13, 4 yıl önce
Kardeşim geçmiş olsun. Allah yardımcın olsun eğer ihraç verirlerse yıllarca uğraşırsın çünkü kurumlar adli sonuça bakmıyor benim gözümde suçlusun diyor ben takipsizlik aldım iki yıldır uğraşıyorum şuan Danıştayda ve bu karar sürelerine takılma hiç biri işlemiyor ne zaman çay kahveden sıkılırlarsa açarlar dosyanı.

Tenruhde13
Aday Memur
12 Mayıs 2020 16:29

Kardeşim kusura bakma ama durum bu seni ümitlendirmek alcaklık olurdu. Bu arada ben khklı değilim ona rağmen adamlar sallıyor. Khk lı olup suçsuz olan kardeşlerimize Allah'tan sabır diliyorum
sonbaharyakamozu, 4 yıl önce
İçimi ferahlattın Allah razı olsun :)

sonbaharyakamozu
Aday Memur
12 Mayıs 2020 16:47

Benimki fetö mezö olayı değil zaten . Adli bi olay
Tenruhde13, 4 yıl önce
Kardeşim kusura bakma ama durum bu seni ümitlendirmek alcaklık olurdu. Bu arada ben khklı değilim ona rağmen adamlar sallıyor. Khk lı olup suçsuz olan kardeşlerimize Allah'tan sabır diliyorum

Tenruhde13
Aday Memur
12 Mayıs 2020 16:51

Ben öğretmenim benimki idari ve adli bir olay aynı suçtan
sonbaharyakamozu, 4 yıl önce
Benimki fetö mezö olayı değil zaten . Adli bi olay

Mecalisa
Aday Memur
13 Mayıs 2020 12:05

Bende 3 senede 3 defa yürütmeyi durdurma aldım ama adli boyut bitmediği için her defasında bi yolunu bulup tekrar atıyorlar

sonbaharyakamozu
Aday Memur
13 Mayıs 2020 12:06

Mahkemelerin devam ediyor ama bunlar seni ihraç etti diyelim. İhraç olduktan kaç gün sonra geri başlıyorsun mesleğe
Mecalisa, 4 yıl önce
Bende 3 senede 3 defa yürütmeyi durdurma aldım ama adli boyut bitmediği için her defasında bi yolunu bulup tekrar atıyorlar

Mecalisa
Aday Memur
13 Mayıs 2020 12:07

Mahkemenin hızına bağlı ben ortalama 4 ile 6 arasında YD aldım

sonbaharyakamozu
Aday Memur
13 Mayıs 2020 12:08

4-6 gün mü ? Bir de sizin meslek ne acaba ?
Mecalisa, 4 yıl önce
Mahkemenin hızına bağlı ben ortalama 4 ile 6 arasında YD aldım

Mecalisa
Aday Memur
13 Mayıs 2020 12:09

Gün değil ay bide bir arkadaşım var 2 senedir hala Yürütme durdurması görüşülemedi kurum jandarma

sonbaharyakamozu
Aday Memur
13 Mayıs 2020 12:10

4 ile 6 ay sonra mesleğe geri dönünce ilk maaş gününde bu çalışmadığın maaşlarda yatıyor mu hesabına
Mecalisa, 4 yıl önce
Gün değil ay bide bir arkadaşım var 2 senedir hala Yürütme durdurması görüşülemedi kurum jandarma

Mecalisa
Aday Memur
13 Mayıs 2020 12:12

Kurumun keyfine bağlı açıkçası kendi kafalarına göre kanun yönetmelik buluyorlar ben ilk döndüğümde geçmişe dönük bütün parasal hakları aldım ikinci döndüğümde alamadım ama

sonbaharyakamozu
Aday Memur
13 Mayıs 2020 12:13

Hayırlısı olsun hakkımızda
Mecalisa, 4 yıl önce
Kurumun keyfine bağlı açıkçası kendi kafalarına göre kanun yönetmelik buluyorlar ben ilk döndüğümde geçmişe dönük bütün parasal hakları aldım ikinci döndüğümde alamadım ama

Mecalisa
Aday Memur
13 Mayıs 2020 12:13

Benim sana tavsiyem disiplin kurulana avukatınla birlikte git güzel bi sözlü savunma yapsın

sonbaharyakamozu
Aday Memur
13 Mayıs 2020 12:15

O iş geçti savunmayı verdim ama kafalarında zaten cezayı kararlaştırmışlar. Avukat ordusuyla gitsem fayda etmezdi . İl disiplin kurulu kararı Ankara'ya gönderecek. acaba kaç gün içinde ihraç ederler .
Mecalisa, 4 yıl önce
Benim sana tavsiyem disiplin kurulana avukatınla birlikte git güzel bi sözlü savunma yapsın

sonbaharyakamozu
Aday Memur
13 Mayıs 2020 12:16

Merak ettiğim birşey daha var . Devlet memuruyuz ya hani. İhraç olduktan sonra son maaşı devlet bizden geri alıyor mu. Sonuçta mesleğe girerken maaşı hep bir ay önden veriyorlardı
Mecalisa, 4 yıl önce

Mecalisa
Aday Memur
13 Mayıs 2020 12:17

Şu anda salgından dolayı ihraç kararları filan durduruldu savunma süreleri vs ama hatırladığım kadarıyla ihraç kararlarının 1 ay süresi vardı

sonbaharyakamozu
Aday Memur
13 Mayıs 2020 12:18

Bir ay sonra zaten zamanaşımına uğruyor dosyam
Mecalisa, 4 yıl önce
Şu anda salgından dolayı ihraç kararları filan durduruldu savunma süreleri vs ama hatırladığım kadarıyla ihraç kararlarının 1 ay süresi vardı

Mecalisa
Aday Memur
13 Mayıs 2020 12:18

Evet son maaşı geri istiyorlar ama hemen yatırmak zorunda değilsiniz

Mecalisa
Aday Memur
13 Mayıs 2020 12:19

Salgından dolayı şimdi hak düşürücü sürelere durdurulmuş durumda
Toplam 57 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler